V objetí teplých vod - Zdraví pro celou rodinu a nejen ty ;o)

16. února 2007 v 18:53 | Kittie-Koťátko
V objetí teplých vod
Lázně zdaleka nejsou jen pro nemocné.Nechat se hýčkat termálními vodami a užívat si lázeňské pohody-to je trend poslední doby.Přesvědčit se o tom můžete kousek za hranicemi, v lázeňském městečku Bad Füssing.
Blíží se desátá večerní.Nad hlavou mi září obrovská koule měsíce a svým
jasem zastiňuje hvězdy.Je úplněk a já se vozím na zádech v proudu ,,dravé řeky'',která má teplotu lidského těla.Jsem tu už víc než hodinu. Připadá mi,že se toho skvělého pocitu nikdy nenabažím.Sto dvacet metrů dlouhý vodní kanál hluboký tak akorát po prsa je plný nádherně teplé termální vody,kterou technika pohání v příjemném tempu.Zbývá několik posledních nadšenců,kterým dvě hodiny před půlnocí neklíží víčka natolik, aby je tahle atrakce přestala bavit.
DEVATENÁCT BAZÉNŮ
Strömungskanal neboli kanál s prouděním vody je pomyslnou špičkou ledovce v moři zdejších termálních bazénů.Jsem v lázeňském městě Bad Füssing na okraji Bavorska,kousek od rakouských hranic.A také českých,protože asi 80 kilometrů od hraničního přechodu Strážný není nepřekonatelná vzdálenost.Lázeňský komplex Europatherme s rozlohou 3 000 metrů čtverečních a s devatenácti různými bazény je vyhlášený široko daleko.O víkendech sem přijíždějí plné autobusy výletníků,kteří chtějí na pět hodin,na něž pltí vstupenka,okusit ozdravný a léčebný účinek zdejší vody.Její teplota se pohybuje od 27-40°C,což znamená,že si můžete nejen vyhřát kosti,ale i svižně zaplavat ve dvou plaveckých a tudíž chladných bazénech.Mimochodem,právě v nich najdete vždycky dostatek místa.
BUBLINY VYSKAKUJÍCÍ NA HLADINU
Ale zpátky do termální vody.Jsem už ńěkolik hodin naložená v těch nejteplejších bazénech a je to úžasný pocit.Únava mizí s klesající teplotou vzduchu a s přibývajícími absolvovanými cykly ve vířivkách.Střídavě na různých místech areálu se v desetiminutových intervalech objevují bublající části,kde si postojíte,posadíte se,položíte do vydlaždičkovaného ,lehátka' nebo na mříž.Užívám si dokonalého uvolnění.Kolem mě i pode mnou vyskakují bubliny.Nejdříve kopírují křivky mého těla a pak explodují na hladině.Nad hladinou se vzdouvají obláčky páry a zahalují ostatní návštěvníky do mystického oparu.Celý prostor prosvětluje intenzivní záře reflektorů,které každých několik vteřin mění barvu.Chvilku mám pocit,že jsem u moře při západu slunce,jindy to vypadá,jako bychom se koupali v horkých vřídlech na Islandu.
Kliknutím zobrazíte větší formát - V objetí horkých vod
PRYČ S NEMOCEMI
Vypadá to jako lenošení,ale ve skutečnosti je to náročná relaxace.Pokaždé jsem po pěti hodinách koupelí fyzicky tak zničená,jako bych ušla mnohakilometrovou hřebenovou túru v Alpách.Je to ale příjemná únava,po níž se báječně spí a druhý den se cítím doslova v jiném těle.A můžete si skvěle odpočinout i psychicky.To je možná ještě mnohem důležitější výsledek pobytu v Europatherme.Aby byl ozdravný efekt úplný,je ale zapotřebí využít všech možností,které areál nabízí.V první řadě tedy plavat,plavat a plavat.Z jednoho bazénu do druhého.Protahovat svaly a nadnášet klouby.Nechat si proudem vody vyvěrajícím v různých výškách bazénu masírovat různé části těla-od krční páteře až po kotníky.Sklonit hlavu pod vodopády,měnit polohu těla v bublajících bazénech,dopřát nohám ledové Kneippovy masáže,opakovat ,šokovou terapii' přecházením z ledového do horkého bazénu.A myslet na to,že celá tahle příjemná mnohahodinová procedura působí příznivě na celou řadu onemocnění.Právě o tom přemýšlím,když se už poněkolikáté převracím na mříži ve vířivce.Kolem mě se hrne neklidná voda a já nechávám ruce jen tak volně plout v jejím proudu.Je to hmota bez tíhy.Je tma,mám zavřené oči a cítím,jak se ve mně konečně rozkládá naprostá harmonie.Chtělo by to jediné-zbavit se posledních výdobytků civilizace,které tělo svazují.Zbavit se šňůrek.Jednoduše odhodit plavky.
Kliknutím zobrazíte větší formát - V objetí horkých vod
Praktické informace:
•Vstupné do termálních bazénů je jednotné-8,50 €.Chcete-li navíc zajít do sauny,počítejte s cenou 14 €.Vstupenka platí 5 hodin.
•Otevřeno je celoročně každý den,a to od 7 do 18 hodin.Třikrát týdně-v pondělí,ve středu a v pátek-je prodloužena otevírací doba až do 22 hodin.
Dobrý tip:Máte-li možnost,přijeďte ve všední den.Vyhnete se návalu a zejména davům,které chrlí zájezdní autobusy.Svoje kouzlo má večerní koupání,kolem 21.hodiny už budete v areálu téměř sami. www.europatherme.de ale pozor!!Stránky jsou v němčině.
Jaké nemoci voda léčí
Termální voda v lázních Europatherme působí na celkovou regeneraci organismu,má léčebný účinek při revmatismu,gynekologických potížích,poruchách plodnosti,chorobách oběhového systému,kloubních onemocněních,léčí následné stavy po úrazech a chirurgických zákrocích.Pozor,ale je nevhodná pokud trpíte akutním stavem jakékoli nemoci či jste méně než devět měsíců po infarktu.
V objetí horkých vod
Jak se tam dostat????
Nejkratší cesta z Prahy vede přes Strakonice,Vimperk a Strážný,dále po silnici č.12 do Pasova,odtud cca 20 kilometrů po dálnici A3 směrem na Linec,sjezd Pocking,poté směr Bad Füssing.Na druhém kruhovém objezdu před městem odbočte na ,Therme' (lázně),směrovky vás dovedou až do podzemních garáží.
Co ještě v termálech dělat
Můžete se připlatit další lázeňské procedury.
Lze zajít do sauny,na ruční masáže,podvodní masáže,masáže reflexních zón,zábaly,koupele a mnoho dalších.Vše samozřejmě za příplatek.
 


Komentáře

1 Verča-majitelka blogu | E-mail | 17. února 2007 v 13:32 | Reagovat

Více obrázků jsem neměla k dispozici,ale v časopisu,ze kterého jsem to opsala bylo obrázků víc (např.ukázka čokoládové masáže,obrázek kanálu dlouhého 120 metrů,ve kterém vás voda táhne sama-prostě něco jako divoká řeka v aquaparku+zářící reflektory tam jsou opravdu také).Prostě krása!!!!

2 Mia | 28. února 2007 v 12:06 | Reagovat

Achóóój!!!!

Máš na svým blogu všechno supper!!!

Ale ty jsi nejvíc z toho všeho supper!!!

3 Selma | 28. února 2007 v 12:07 | Reagovat

Ahoj!

Jak se vede???

4 Verča-majitelka blogu | E-mail | 20. března 2007 v 19:47 | Reagovat

g°°d

5 Dana | E-mail | 5. dubna 2010 v 9:40 | Reagovat

Je to skvělé, vřele doporučuji. Dana

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama