Monika Absolonová

26. dubna 2007 v 18:00 | Ája
Monika Absolonová
(muzikálová) zpěvačka a herečka
Datum narození:27. září 1976
Místo narození:Benešov u Prahy
Monika vystudovala soukromou hotelovou školu, na níž navázala studiem němčiny na Akademii J. A. Komenského. Pohybovou průpravu získala díky kondicím na taneční konzervatoři a také v klasickém baletu Národního divadla. V letech 1983-1992 byla členkou Kühnova dětského sboru, na hodiny zpěvu chodila začátkem 90. let k prof. Lídě Nopové, od roku 1996 studuje zpěv u prof. Eduarda Klezly.
Debutové album Monika vyšlo roku 1993. O rok později získala nominaci na českou Gramy (dnes Anděl) v kategorii Objev roku. Druhé album Dál jen při mně stůj se objevilo v témže roce. Až v roce 1999 vyšlo třetí album První den, protože v letech 1995-1998 účinkovala v pražském nastudování muzikálu Dracula, poslední dva roky pak také v hlavní ženské roli v tomtéž muzikálu v Bratislavě a Prešově. Dále účinkovala v muzikálu Krysař Daniela Landy, v hlavní ženské roli Agnes v Prešově, a hrála v seriálu Zdivočelá země. Vytvořila roli čarodějnice ve filmové pohádce Zdeňka Trošky Princezna ze mlejna II. a objevuje se v dalším Troškově počinu, komediích Kameňák 2, resp. 3.
V roce 2001 jí vyšlo čtvrté album Jsem nevěrná. V letech 2002-2004 byla představitelkou titulní role v pražském nastudování muzikálu Kleopatra. Za své výkony v Kleopatře byla nominována na divadelní cenu Thálie 2002 a pro DVD nahrávku muzikálu. V letech 2002 a 2003 získala cenu Skokana roku v anketě Český slavík Mattoni, za rok 2004 se dostala až na zatím nejlepší 4. místo. V anketě TýTý se pravidelně umísťuje v první desítce, naposledy skončila sedmá.
V roce 2004 se představila hned ve čtyřech muzikálech. V Bratislavě jako Kleopatra, v Divadle Broadway hned ve dvou rolích v Rebelech, jako Mylady de Winter ve Třech mušketýrech a v HDK jako královna Eliška Pomořanská v Noci na Karlštejně. Při tom všem stihla ještě vydat aktuální páté sólové album Zůstávám dál. A ačkoli musela pro pracovní zaneprázdněnost odmítnout i některé lukrativní nabídky, výzvu Lumíra Olšovského na účinkování v činoherním představení Den na zkoušku v Divadle Radka Brzobohatého (premiéra prosinec 2005) přijala ráda. V příštím roce by se měla stát muzikálovou Angelikou.
Oficiální Fanweb Moniky Absolonové
www.absolonova.com
Na fanwebu naleznete po přechodu někdejšího oficiálního webu pod SONY BMG Music Entertainment zejména fanouškovsky nadupané materiály a přehled velkých materiálů o Monice v médiích.

Mail pro dotazy a komunikaci s Monikou
monika@absolonova.cz
Galerie:
.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama