Květen 2007

Borat-film

7. května 2007 v 21:32 | Verča |  Films
Recenze Kolem Borata už se toho namluvilo až přespříliš. Nicméně mnoho kontroverzí, žalob a uražených politiků přilákalo do kin takové množství fanoušků, že si producenti museli mnout ruce ještě několik týdnů po premiéře. Samotný film, oproti ukázkám, překvapuje svou daleko menší vtipností.
O filmu
Jagšemaš! Sacha Baron Cohen, hlavní hvězda a tvůrce úspěšného televizního pořadu Da Ali G Show, poprvé přivádí na stříbrné plátno svou postavu kazašského reportéra Borata Sagdijeva. Borat na začátku příběhu opouští svůj rodný Kazachstán a vydává se na cestu do Ameriky, aby zde natočil dokument. Během svých cest napříč jednotlivými státy se setkává se skutečnými lidmi ve skutečných situacích, což má ve většině případů děsivé výsledky. Jeho zaostalé chování vzbuzuje vášnivé reakce, které nezřídka odhalují předsudky a pokrytectví, zakořeněné v americké kultuře. Zatímco někteří lidé, s nimiž zavede řeč, jeho pobuřující názory v otázkách rasové a pohlavní (ne)rovnosti schvalují, jiní se snaží o nemožné - vštípit mu v rámci patriotické lekce pravé americké hodnoty.

Legrační. Šokující. Pobuřující. Nebezpečný. Podvratný. Borat, satirická karikatura kazašského novináře v podání Sachy Barona Cohena, si vysloužil všechna tato označení - a mnohá další. Ve Velké Británii se díky pořadu Da Ali G Show, v němž Baron Cohen tohoto alter-ega využíval ke štiplavě satirické kritice antisemitismu, misogynství či rasismu, stal doslova fenoménem.

Inovativní a unikátní ztělesnění několika různých postav mu vyneslo dvě ceny BAFTA. Pořad Da Ali G Show se stal celosvětovou senzací a Baron Cohen jediným člověkem, který dostal dvakrát možnost moderovat European MTV Awards. Do slovníků byla zanesena dvě slova, která vycházejí z Aliho "vynalézavé" práce s angličtinou, a jeho fanynkou se stala dokonce i samotná britská královna.

Příznivých reakcí kritiky se Baron Cohen dočkal také v souvislosti se svou rolí v komedii letošního léta Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby. Kromě toho propůjčil svůj hlas postavě krále lemurů v nedávném animovaném filmu Madagaskar.

Ještě před svým uvedením byl Borat kritiky označen za jeden z nejvtipnějších filmů všech dob a na serveru IMDb.com se vyšplhal na první příčku nejlépe hodnocených komedií. Hlavní podíl na tomto úspěchu měla nesporně komediální sestava snů: Sacha Baron Cohen, Larry Charles ze seriálu Seinfeld a Jay Roach, režisér filmů s Austinem Powersem. Baron Cohen a Roach se zhostili produkce a Charles film zrežíroval.

Natáčení filmu bylo - jak se dá u projektu, jehož středobodem je tak výjimečná postava, očekávat - jiné než všechna ostatní. Baron Cohen, který se své roli naprosto odevzdal, zůstal v kůži kazašského reportéra během celého natáčení a v této podobě se rozhodl absolvovat také všechny rozhovory a související propagační záležitosti.

Začátky
"Moje profese televizní reportér. Já druhý nejpopulárnější v celém Kazachstán," vysvětluje Borat. "Moje předchozí práce chytání cikánů, výroba ledu a starání o počítače - natíral jsem zvenku a vevnitř vymetal mrtvé ptáky z trubek."

Navzdory těmto skromným začátkům se Borat v hierarchii kazašského vysílání vypracoval - a pak přišla jeho velká šance. "Před 1 lety mě kazašské Ministerstvo informatiky vyslat do USA, abych natočil reportáže na pomoc Kazachstánu," vzpomíná Borat. "Chceme být jako by. Amerika má nejkrásnější žena na světě - například Liza Minnelli a Elizabeth Taylor. Je také centrum pro demokracie a porno. Já rád! Já moc vzrušen že mohu dělat můj film!"

Filmového tvůrce Jaye Roacha, který kromě parodických filmů s Austinem Powersem zrežíroval také megahity Fotr je lotr a Jeho fotr, to je lotr!, Cohenovo alter-ego naprosto fascinovalo a viděl velký potenciál v možnosti natočit celovečerní film.

"Myslím, že to, co Sacha předvádí v tomhle filmu, je revoluční," říká Roach. "Vytvořil naprosto uvěřitelnou a vtipnou postavu, která se ocitá mimo své přirozené prostředí. V Boratově kůži se pak vydává do často nebezpečných situací, v nichž figurují skuteční lidé, kteří musí po celou dobu věřit, že jde o opravdového kazašského reportéra - jinak by se Sacha dostal do velkých nesnází. Je to úžasně napínavé!"

"Sacha riskuje více než kdokoliv, koho znám," pokračuje Roach. "Často se ocitá na opravdu tenkém ledě. Navíc, každá reakce těchto skutečných lidí nejen žene jednotlivé scény kupředu, ale také ovlivňuje směr celého příběhu. A je to všechno neuvěřitelně vtipné, přestože má na každou tuhle scénu pouze jeden pokus. V rámci toho navíc zesměšňuje antisemitismus, misogynství, přehnané vlastenectví a pokrytectví a všem těmto jevům nastavuje zrcadlo. Aniž bych jakkoliv přeháněl, mohu říci, že to, co Sacha dokázal s touhle postavou, nastavuje v oblasti filmových hereckých výkonů úplně nový standard."

Kombinace explozivního humoru, reality a satiry dovedla Roacha k přesvědčení, že celovečerní film o Boratovi by mohl být velmi výjimečný - a velmi odlišný od tradičních hollywoodských komedií. "Měli jsme šanci natočit odvážný, podvratný a svěží film," vysvětluje Roach. "Chtěli jsme formátu televizního pořadu Da Ali G Show, v němž Sacha komunikuje se skutečnými lidmi, dát celovečerní háv. Pak jsme vymysleli ten příběh, podle kterého se film odvíjí."

Peter Baynham, Anthony Hines a Dan Mazer byli pověřeni úkolem vymyslet nástin příběhu. Žádný scénář neexistoval. Film je experiment - nová forma filmového umění pro dobu, v níž je entertainment stále více provázán s realitou. Skutečné situace se skutečnými lidmi sunuly kupředu fiktivní příběh, a když měly scény neplánované vyústění, musel Baron Cohen se svými kolegy rámcovou dějovou linii přepracovat.

O natáčení
Po velkolepém rozloučení se svou kazašskou vesnicí se Borat vydává na dlouhou cestu do USA, aby zde mohl v doprovodu obézního a neefektivního producenta Azamata Bagatova natočit svůj velký dokumentární film. "Do tohoto projektu jsem se zapojil, protože mám v oblasti filmového a televizního průmyslu rozsáhlé zkušenosti - během posledních dvaceti let jsem osobně sledoval 27 programů. Hodně mi pomohlo také to, že jsem jediný kazašský producent," vzpomíná Azamat.

Borat cestoval do USA stylově - ne už tak Azamat. "My letět Kazašské aerolinky," vzpomíná Borat. "Azamat šel do nákladový prostoru, kde kufry, zvířata a Židi - já cestoval v první třída - takže když kolovat přenášecí záchod, já mohl už jako šestý vykadit."

Tvůrci a sponzoři filmu se nezastavili ani před zvýšenými náklady. "Tento dokument je nejdražším filmem udělaným pro Kazachstán," říká neohrožený reportér. "Stál 48 milionů tenge - to stejné jak 5 000 dolarů. Ministerstvo informatiky vylepšit rozpočet prodáním uranu nějakým hnědým mužům."

Larry Charles, kreativní síla v pozadí význačných televizních seriálů jako Entourage, Curb Your Enthusiasm nebo Seinfeld, se k projektu připojil jako režisér. Stejně jako Jay Roach byl velkým Cohenovým fanouškem. "Jeho herecké výkony jsou úžasně intenzivní, inteligentní a také docela odvážné," říká Charles.

Obdivuje také jeho schopnost zůstat ve své roli během celého natáčení a dokonce i během porad s filmaři přímo na místě natáčení. "Sacha byl v roli Borata vždycky naprosto skutečný, uvěřitelný, komplexní a spontánní. Nikdy jsem takový výkon neviděl."

"Naše spolupráce fungovala na několika úrovních," pokračuje Charles. "Během našich kreativních setkání jsem mluvil se Sachou i s Boratem, což mě občas vyvádělo z konceptu, ale bylo to velmi zábavné. Chápu, proč to Sacha dělal: potřeboval si představit to, o čem mluvíme, v kůži Borata, ale zároveň si udržovat nějaký odstup. Podařilo se mu dostat tyhle dvě věci do skvělé rovnováhy."

Vedoucí výroby Monica Levinson podotýká, že natáčení filmu byla opravdu partyzánská záležitost. "Celý náš štáb sestával z osmi lidí, včetně Sachy, zvukaře, kameramanů, Larryho Charlese a asistenta produkce. Cestovali jsme v dodávce a za námi jelo auto s vybavením."

Borat začíná své dobrodružství v 'New Yorks', kde se poprvé setkává s věcmi jako je metro, eskalátor nebo feministické hnutí. Poté však jeden hotelový zážitek převrátí všechny jeho plány vzhůru nohama. "Přestože původní plán zůstat v New Yorks, potřebovali jsme z důvodů, které já vám nemohl říct, dostat do Kalifornie."

Za tímto účelem se však Borat musel naučit řídit. "My také máme auta v Kazachstánu," podotýká reportér. "Nyní velmi moderní - některá umět i rychlost 120 mil za týden! Také lepší než západní auta, protože starý motor jde sníst. Zajímalo mě, jestli v Americe taky tak snobské auta."

"Byl jsem moc nervózní ze sezení v autě sám s instruktorem," pokračuje Borat. "V mé zemi toto stává jenom když ti dva muži spolu mají výpravu na kraj města, aby tam dělali šuk do zadku."

Aby zachytili Boratovo cestování napříč Amerikou - jehož většinu podnikl v zmrzlinářském autě - navštívili filmaři Washington, Západní Virginii, Virginii, Mississippi, Texas, Louisianu, Kalifornii, Oklahomu, Alabamu, Jižní Karolínu a Rumunsko.

Partyzánský styl natáčení, který filmaře často nutil ke kvapnému odjezdu z místa činu, několikrát přilákal pozornost různých policejních složek.

Například v New Yorku byl na Barona Cohena vydán zatykač. Při natáčení segmentu z místního hotelu unikl uvěznění jen o vlásek. (Již dříve mu bylo doporučeno, aby opustil stát.)

Monica Levinson a manažer produkce/první pomocný režisér Dale Stern tolik štěstí neměli a byli newyorskou policí skutečně zadrženi. Produkce si z hotelu půjčila telefon, budík a deku, které chtěla použít jako rekvizity. Navzdory tomu, že měli filmaři souhlas k natáčení a sjednané pojištění, které ručilo za ztracené nebo ukradené věci v hodnotě pěti milionu dolarů, byli zatčeni. Při pozdějším výslechu pak Levinson na vlastní oči viděla, jak Stern jí kopii se jmény ostatních členů štábu a jejich telefonními čísly, aby je ochránil před podobným osudem. (Obě obvinění byla později stažena.)

"Monica tou nocí strávenou ve vězení skutečně zvedla laťku ve věci toho, co je člověk pro umění ochoten obětovat," říká Jay Roach.

Jindy zase obklíčilo zmrzlinářský vůz, ve kterém Borat absolvuje převážnou většinu své výpravy, dvanáct policejních aut. Policisté doufali, že se jim konečně podaří Barona Cohena chytit a vyslechnout, ale komikovi se povedlo uniknout i tentokrát - jel v jiném autě.

Filmaře často provázela i FBI, protože obyvatelé několika natáčecích lokací je považovali za teroristy. V americkém hlavním městě vyslýchala filmaře u Bílého domu tajná služba a v Louisianě se podivná skupina, která natáčela dokument až příliš nápadným způsobem, stala centrem pozornosti státní policie. Cohenovo odhodlání nevypadnout z role za žádných okolností se dostalo ke slovu i v těchto chvílích - i během střetu s tajnou službou a státní policí byl stále tím šíleným kazašským reportérem. "Nikdy nedal najevo, že to není doopravdy," říká Larry Charles.

Borat se během svého putování naučil spoustu věcí - i když v některých případech to byla hodně tvrdá škola. "Během mých cestování jsem se naučit spoustu věcí o Amerika. Například že už teď nelegální střílet na rudochy indiány. Znovu omluva z celého mého srdce pracovníkům Potawotomi Casino v Kansas."

Kamkoliv Borat zavítal, tam za sebou zanechal spoušť. Ve Washingtonu se zúčastnil pochodu gayů - "Spousta lidí mě v Americe ráda. Ve Washingtons jeden pán v bikinách sahat na můj klobnu." - ale nejpůsobivější dobrodružství na něj čekala na jihu.

Borat rozzuřil publikum na rodeu v Salemu ve Virginii, když zazpíval kazašskou "národní hymnu" na melodii americké. Po tomto vystoupení obklíčila dodávku filmařů skupina rozzlobených dělníku z rodea na koních a chtěla je lynčovat.

Při další zastávce se snažil odhalit tajemství amerického umění nakupování - ve starožitnictví, jehož podstata ("placení spousty peněz za staré krámy") mu připadala ze všech obchodů nejzvláštnější. V malém krámku se však choval velmi neohrabaně a podařilo se mu zničit věci v hodnotě několika set dolarů.

V Birminghamu v Alabamě navštívil slavnostní banket, kde se chtěl přiučit základním pravidlům etikety. Zažil však i různá jiná dobrodružství. "Zatímco my na jihu, potkali jsme skupinu vojáků co dělali napodobení amerických občanských válek. To velmi podobné kazašskému napodobení Tishnieckého masakru, které pořádáme každý rok tak, že tam jedeme a zmasakrujeme je. Proč taky ne?"

Producent Azamat se zatím věnoval řešení mnohem praktičtějších problémů: "Největším problémem při natáčení v Mississippi bylo sehnat film, který by pasoval do naší Super 13mm kamery Krasnogorsk z roku 1912," vysvětluje producent.

A to je pouze několik z mnoha úžasných okamžiků, které provázely Boratovo americké dobrodružství. Příběh ale končí tam, kde začal - v Boratově rodné vesnici v kazašském Kuczeku, kterou při natáčení zastoupila cikánská vesnice, ležící dvě hodiny severně od Bukurešti. Natáčení sice probíhalo v popředí strhujících Karpat, ale filmaři se museli potýkat s takovými věcmi, jako byl dobytek volně pobíhající po ulicích či domy bez kanalizace. "Je opravdu těžké si představit něco, co by se od našich běžných životů v Los Angeles lišilo ještě více než tohle," říká Larry Charles. "Ale i tak to s sebou přinášelo nadšené a vzrušující pocity." Produkce a Baron Cohen byli tak nadšeni ochotou a laskavostí místních lidí, že tamější škole věnovali počítače, aktovky, různé školní potřeby a knihy.

V jedné chvíli filmaři uvažovali o tom, že by tyto scény natočili v hollywoodském studiu. "Brzo jsme si však uvědomili, že takovou vesnici nelze vytvořit uměle," říká Charles. "Nejde to všechno autenticky nasimulovat - koně, prasata a děsivě postavené domky. Takže jsme nemuseli předstírat, že jsme v Boratově vesnici - my jsme tam byli!"

Sám Borat má obrovskou radost, že je jeho dokument konečně připraven k distribuci v Americe, ale těší jej i úspěch jedné z dřívějších verzí, která už byla uvedena v jeho rodné zemi. "Tento film byl již uvedl v Kazachstánu a byl to blockbusters," říká s nadšením Borat. "Sundal v žebříčku hollywoodský 'King Kongs', který byl první v už od toho, co v roce 1932 poprvé objevil v kinech."

Borat ale zámořské publikum varuje, že musí být na film náležitě připraveno. "Doufám, že vy Američani vidět můj film, ale mějte varování, že obsahuje neslušné klení, zbytečné násilí a detail mužského biškeku, takže v Kazachstánu nejpřísnější hodnocení - nikdo mladší tři roky nesmí vidět."

"Film byl také velmi kontroverzní v naší zemi kvůli množství antisemitismu - ale náš cenzor nakonec usoudit, že tolik stačí, a film povolen k vydání."

Přes všechny překážky, které musel překonat během jeho natáčení a uvádění do kin, je Borat z jeho premiéry v USA nadšen. "Můj film konečně vyvrcholí v Americe!" říká závěrem. "Plác na to!"

Slepičí úlet-film

7. května 2007 v 21:32 | Verča |  Films
SLEPIČÍ ÚLET
(Chicken Run), animovaný USA 2000, 84 minut
Režie: Peter Lord a Nick Park
Hrají: (pouze v anglicky mluvené verzi) Mel Gibson
Objektiv sjíždí z hvězdné oblohy na zvlněný horizont. Ve stále plynoucím záběru se objevují dvě řady dřevěných baráků obehnané ostnatým drátem, kolem něhož vede koridor pro obhlídkovou trasu stráží. Prostředí i atmosféra jsou jasné - nacházíme se v přísně střeženém trestaneckém táboře, který nápadně připomíná obrázky z koncentračních táborů. Je noc, ale i tak je jasné, že mezi ubikacemi je bláto - dominantní barvou je šedá a taková je také atmosféra (jestli není ještě temnější). Hlídač provázený dvěma velkými psy kontroluje zámek na hlavních vratech a pokračuje v obchůzce. Ve tmě zazáří dvě světélka - oči trestance, jenž čeká na svou příležitost. Vzápětí se v kuželu světla, které ostře ozařuje území nikoho kolem plotu, objevuje... Steve McQueen alias nebojácná anglická slepice Ginger, jinak také notorická útěkářka. O této skutečnosti se máme možnost přesvědčit během bravurně sestříhané mezititulkové sekvence. Nic se v ní neopakuje dvakrát. První útěk, který vidíme do všech detailů, se nezdaří, protože jídelní lžící (klasickým to nástrojem všech utíkajících vězňů od dob hraběte Monte Christa) vykopaná díra pod plotem stačí pouze na rozměry hloubitelky, ale už ne na její následovnici, kterou se před jistým trestem samotky podaří v poslední chvíli zachránit protlačením zpět za plot. Ginger se po marném pokusu prchnout před psy pana Tweedyho ocitá v kontejneru. V temnici má jedinou zábavu - připisovat si k čárkám, které označují dny strávené na samotce, další znaménka. Následuje potupný návrat za ostnatý drát, příprava a realizace dalšího útěku. Variantu 'chodící krmítko a pítko' zkrátili tvůrci jednoznačným detailem na vytřeštěné slepičí oči hledící průřezem krmítka do očí tyrana. Pak už se slepičí kukadla jen vzdalují od kamery... To, když následuje pád do dobře známého kontejneru. Podobně rafinovaně jsou zachyceny i další dvě varianty útěků.
A teď to nejdůležitější - jestli jste až do této chvíle žili v domnění, že do kin přichází klasické vězenské drama, vězte, že je tomu tak. Jen se musíte smířit s faktem, že anglická slepice Ginger a americký kohout Rocky jsou skutečně jeho hlavními hrdiny a navíc jsou plastelínoví. Tím ovšem nechci nikterak snižovat úroveň tohoto 84 minut dlouhého animovaného snímku (spíš naopak). Zrodil se totiž v anglickém studiu Aardman Animations a stejně jako předchozí středometrážní filmy čerpá i tento velkofilm inspiraci především z žánrových skvostů klasické kinematografie. Tentokrát to jen tak namátkou byly - Indiana Jones a Chrám zkázy, Star Trek, Vykoupení z věznice Shawshank, Frajer Luke, Flight of the Phoenix, Stalag 17 a především Velký útěk (The Great Escape), od jehož názvu se volně odvíjí i titul nového opusu režisérů Petera Lorda a Nicka Parka - Chicken Run - v české distribuci Slepičí úlet.
Vězeňská story o nebojácné slepici, která se rozhodne vysvobodit nejen sebe, ale rovnou všechny obyvatelky vaječné farmy, není jen dramatem o vykořisťování nebohých zvířat obhroublými a lakotnými manžely Tweedyovými (kteří jsou v závěru po zásluze a k tomu převelice vtipně potrestáni). Je to také úsměvný příběh o síle skutečné vůle jít za svým cílem - letět až na ostrov svobody (ne, nebojte se, na vyhladovělou Kubu nedoletí), kde industriálně odchované slepice mohou pocítit, co je to chodit po trávníku, a kde se z vajec, která byla jen obchodním artiklem, mohou vylíhnout kuřata. Úlet je také propracovaným psychologickým snímkem o tom, že národnostní rozdíly sice existují, ale dobře vystavěný příběh lehce ironizující anglo-americkou vzájemnost hravě "stírá demografické hranice" (to napsal nějaký Američan na internetu). A pochopitelně - vedle rozverné rokenrolové sekvence slepičí tancovačky - dojde i na dojemně cudné milostné scény. Křídlo se zlehka dotkne křídla, aardmanovsky těsně vedle sebe posazené oči se zalesknou, on i ona s nimi zlehka zakoulejí a už je jasné, kdo bude mít (po nezbytné peripetii mužova zbabělého útěku před zodpovědností) nejdřív kuřata.
Vynechal jsem toho ještě spoustu. Úžasné bonmoty typu "Nebyl tvůj táta sup?" či minimalistickou, ale přesto výstižnou charakteristiku jednotlivých postaviček. Za všechny jmenujme pletenou čepičku slepice Ginger - jasnou to rekvizitu nebojácné a anglicky čestné vůdkyně slepého zástupu poněkud méně inteligentního kuru.
Co však vynechat nesmíme, je pro "Aardmany" již příznačná záliba ve verneovsky či meliésovky poetizované technice. Divákům, kteří znají předchozí Parkovy snímky, nemusejí právě tyto pasáže přijít zrovna nejoriginálnější. Faktem ale zůstává, že mechanická i elektrická soustrojí jsou nejen zdrojem mnoha gagů, ale především z nich čiší dětská radost z rozpohybování hraček, na něž se v dětství směli tvůrci jen z dálky koukat. A takový je celý Slepičí úlet - splněný sen pro malé a velké hračičky (jejichž spektrum začíná u vyznavačů pohádek a končí u zatvrzelých scifistů).

Auta-film

7. května 2007 v 21:28 | Verča |  Films
Tento film se původně jmenoval "Route 66" (Silnice 66). Název byl změněn na "Auta", aby nenaznačoval spojení s televizním seriálem "Route 66" (1960).
Hudba, která otevírá ukázku z tohoto filmu, je hlavním hudebním tématem ve filmu Život brouka (1998). Další píseň z ukázkového traileru je "Westbound Sign" od skupiny Green Day z jejich alba "Insomniac" z roku 1995.
Filmoví animátoři nakreslili více jak 43000 náčrtů a návrhů aut.
Původní číslo Bleska McQueena mělo být 57, což je rok narození režiséra Johna Lassetera. Později bylo změněno na 95, což představuje rok, kdy byl uveden film Toy Story - Příběh hraček (1995).
Pneumatiky Bleska McQueena vyrábí Lightyear, což je odkaz jak na skutečného výrobce pneumatik společnost Goodyear, tak na postavu Buzz Lightyear z předchozích filmů "Toy Story - Příběh hraček" Johna Lassetera.
Filmore, minibus VW dabovaný v českém znění Jiřím Macháčkem, má státní poznávací značku '51237'. To je datum narození 12. květen 1937 George Carlina, který auto s minulostí "květinového dítěte" namluvil v originále. Státní poznávací značka Buráka je "A113", což je další odkaz na animační místnost v Kalifornii na Institute of the Arts (Institut umění), kde studovalo mnoho z animátorů společnosti Pixar.
Postava Blesk McQueen je odkazem na Glenna McQueena, animátora společnosti Pixar, který zemřel v roce 2002.
Když se zblízka podíváte na jedno ze závodních aut, je bílé, má logo jablka (apple) a číslo G4. G4 je model počítače Mac, který vyrábí společnost Apple, kterou vlastní Steve Jobs, ředitel společnosti Pixar.
Dokonce i se sítí procesorů, které běžely čtyřikrát rychleji než ty při výrobě filmu Úžasňákovi (2004) trvalo v průměru pořízení každého obrazu ve filmu Auta 17 hodin.
Návrhy aut byly inspirovány podobnými sochami aut vystavovanými v ulicích obchodního centra v městě Detroitu.
Světovou premiérou filmu AUTA společnosti Disney/Pixar začala legendární Memorial Day weekend Coca Cola 600 (soutěž závodních aut) a uvítala přes 30000 hostů včetně řidičů NASCAR a jejich rodin, filmařů, dabérů, celebrit, VIP hostů a závodních fanoušků.
Přípravy na premiéru vyžadovaly devět dnů, aby bylo nainstalováno přes 4000 stop ocelové tyčoviny pro plátna a lešení, přes šest mil audio-vizuálního kabelu a 11 mil vláknové optiky. Na přepravu veškerého zařízení bylo třeba 50 nákladních aut.

Divoké kočky-film

7. května 2007 v 21:27 | Verča |  Films
Jeden z komerčně nejúspěšnějších producentů všech bod Jerry Bruckheimer (Armageddon, Flashdance) představuje svou novou bláznivou komedii Divoké kočka. Ve filmu uvidíte řadu sexy herců a hereček, včetně Piper Perabo a Marie Bello (Odplata). Violet Sanfordová (Perabo) chce psát písničky, a tak jede zkusit štěstí do New Yorku. Ačkoli sní o slávě a obdivu, realita je daleko tvrdší. Stydlivá a nevinná Violet je na dně a hrou osudu přijímá místo servírky v nejžhavějším baru široko daleko - "U hnusnýho kojota", kde je pořád hodně živo, legrace a dost erotického napětí ve vzduchu. Kdo tady nalívá panáky, stráví většinu času spíše tancováním na baru, než za ním a o popularitu místních tanečních Kojotek se stará rozvášněný a ječící dav. Pro dívku u malého města s velkými sny je to opravdu divoké dobrodružství!
Jinými slovy:Čerstvě plnoletá Violet (Piper Perabo) opustila rodné New Jersey, aby si v New Yorku splnila svůj sen. Písničky, které píše, jsou přece skvělé a když se opravdu snažíš, dokážeš to. Nadšení a optimismus ji ale rychle opouštějí, protože narazí na nepropustnou hradbu nezájmu uměleckých agentů i nahrávacích společností. Navíc jí vykradou byt a Violet záhy po příjezdu na Manhattan stojí před zásadním rozhodnutím. Vzdát se svého snu a vrátit se k milujícímu otci (John Goodman) na předměstí, nebo zatnout zuby a bojovat prozatím ne o uměleckou kariéru, ale o holé přežití? Violet zvolí druhou možnost a najde si v práci v baru Coyote Ugly. Mladé pohledné barmanky tu ve vší počestnosti používají svůj sexappeal a taneční i hudební talent, aby pobavily a k větší žízni rozpálily hosty podniku, který je každou noc našlapaný k prasknutí. Díky svému nadání, urostlému tělu a pohledné tváři se z Violet brzy stane hlavní hvězda baru. Role "Divoké kočky" jí pomůže zbavit se chronické trémy, ale znovu ji postaví před osudové dilema. Má se spokojit se svou "slávou" a dobře placenou prací v baru, nebo jít dál za svým písničkářským snem?

Mr and Mrs Smith-film

7. května 2007 v 21:26 | Verča |  Films
Mr and Mrs Smith
Tenhle film je úžasnej!!!
John a Jane Smithovi tvoří obyčejný manželský pár s obyčejným životem a obyčejnými starostmi. Každý z nich ale skrývá doslova vražedné tajemství: Oba jsou ve skutečnosti dobře placenými a velmi výkonnými zabijáky, pracujícími pro konkurenční organizace.
Oživení jejich nudného manželského svazku přijde až s novým úkolem od jejich zaměstnavatelů - zabít svého životního partnera. Výsledkem je velkolepá akční podívaná, během níž oba uplatní své výjimečné schopnosti a jejich manželský svazek projde rozhodující zkouškou.
Brad Pitt a Angelina Jolie se představí v hlavní roli sexy akčního filmu MR. & MRS. SMITH, který je plný špičkové akce, nejmodernějších speciálních efektů a neuvěřitelných kaskadérských kousků. Zároveň je také komediálním příběhem o neobyčejných lidech s obyčejnými problémy.
Mr&Mrs Smith je příběhem o nebezpečí, sexu a vzájemném nepochopení," říká Akiva Goldsman, producent filmu. "Na rozdíl od většiny tradičních romantických komedií v něm ale máme spoustu akce a explozí. Akce je ale až ve druhém plánu - nejdůležitější jsou postavy. Film vypráví příběh manželů, kteří jsou tlačeni k tomu, aby se navzájem ulovili a zabili - to je po dlouhých letech jediná věc, která je donutí věnovat si navzájem trochu pozornosti. Když se o sobě dozví pravdu, znovu se do sebe zamilují", dodává producent.

"Film obsahuje dramatické scény, které se týkají partnerských vztahů, ale také obří akční a bojové sekvence, jež posouvají hranice kinematografie. A v neposlední řadě v něm najdete spoustu humoru. Vše je skvěle vyvážené a působí to jako skutečný život, respektive manželství," říká Angelina Jolie, krásnější polovička zabijáckého tandemu. Kvůli Angelině opustil Brad svou ženu Jennifer Aniston.
/

Můj auťák brouk-film

7. května 2007 v 21:23 | Verča |  Films
Popis:
Maggie Peyton (LINDSAY LOHAN), jejíž rodina se už po tři generace věnuje
účasti v automobilových závodech NASCAR, má závodění v krvi.
Díky svému otci Rayovi (MICHAEL KEATON), který se ji snaží přehnan
ě chránit před veškerým nebezpečím, jsou však všechny její snahy o kariéru
špičkové závodnice odsouzeny k nezdaru. Ray jí nabídne jako odměnu za úspěšné
dokončení univerzitního studia auto, ale místo do obchodu zamíří na vrakoviště.
Maggie se zamlouvá starý Nissan, ale zdá se, že o její pozornost usiluje také jistý
zrezivělý Volkswagen Brouk, se kterým - ke svému nemalému
překvapení - nakonec skládku opustí. Jak se brzy ukáže, starý Brouk jménem Herbie
není jen obyčejný kus rezavé karoserie s motorem, ale kouzelné auto,
které Maggie pomůže splnit její velké sny.
http://www.cinemacity.cz/filmy/muj_autak_brouk.jpg
http://www.osobnosti.cz/img/pics/1/1509.jpg
http://dokina.tiscali.cz/apollo/f_pictures/200561620929409329.jpg

Ro(c)k Podvraťáků-film

3. května 2007 v 19:38 | Verča |  Films

Ro(c)k Podvraťáků

Nový film Karla Janáka, režiséra divácky úspěšného filmu Snowboarďáci, nás tentokrát přivádí do světa mladých muzikantů, kteří se nečekaně ocitnou tváří v tvář praktikám podsvětí a mafie.
Jsou mladí, jsou sebevědomí, jsou drzí a jsou bez peněz... Mají svou kapelu, mají své plány, mají svou šanci, ale nemají nástroje. Potřebují peníze... A to hned!!!

Lukáše, "šéfa" party, právě vyhodili ze zaměstnání."Playboy" Martin se práci úspěšně vyhýbá, je posedlý sváděním dívek a žen. "Romantik" Tomáš pracuje v květinářství se svou dívkou Šárkou a "rebel" Radek instaluje alarmy do nemovitostí. Žalostná bilance party muzikantů, kteří potřebují novou aparaturu. Mají totiž jedinečnou šanci vystoupit jako předskokani slavné hudební skupiny na jejím turné.

Radek, jediný z party, kdo má pravidelný příjem, instaluje alarm ve vile muže, samotářského podivína, který žije sám se svým psem. Radek si všimne, že je velmi bohatý, říká mu Boss. Tomášovi se zdá neškodný, proto ostatní přivede na šílený nápad - únos jeho psa. Kluci chvíli váhají, ale po zhodnocení své finanční situace se rozhodnou únos realizovat. Začnou vše připravovat.

Radek dodá plány Bossovy vily. Střídavě obhlížejí terén, sledují Bosse i psa, fotí všechno, co vidí, a připravují plán do nejmenších detailů. Mezitím Lukáš stále maskuje před rodiči, že byl vyhozen z práce. Radek se zamiluje do Bossovy dcery Anety, která otce občas navštěvuje, ale jinak s ním moc nevychází, což kluci při mapování situace poznali. Tomáš musí tajit celou akci před svou dívkou Šárkou. Martin se zaplétá do svých milostných aférek...

Pak přijde den "D". Plán je složitý a málem nevyjde. Jen díky improvizacím kluci dostanou peníze, vrátí psa a mizí z místa činu. Cestou bouřlivě oslavují. Ale mají pocit, že je někdosleduje v podezřelém autě. Ukryjí se na polní cestě, vystoupí z auta a čekají. Vše se zdá být v pohodě. Náhle jejich auto exploduje i s penězi. Šokovaní, pěšky, bez peněz se vracejí domů. Rozhodli se zapomenout a už nikdy neriskovat. Jsou šťastní, že vyvázli se zdravou kůží a dají si slovo, že na dráhu zločinu už raději znovu nevstoupí.

Jenže ruka podsvětí a svět zločinu je hned tak nepustí. U dveří Lukášova domu sedí Bossův pes a celý šťastný své únosce vítá... Vše začíná znovu...
Tvůrci a partneři filmu:
Režie: Karel Janák
Scénář: Karel Janák
Kamera: Martin Šácha
Zvuk: Roman Čapek
Střih: Adam Dvořák
Hudba: Miroslav Chyška
Hrají: Vojtěch Kotek, Jiří Mádl,Martin Písařík, Klára Jandová, Václav Postránecký a další
Producent: MR.FILM PRODUCTION,s.r.o.
Koproducent: TV NOVA, FV PLAST, a.s., František Vondráček
Výkonný producent: Michaela Flenerová
Distributor: FALCON,a.s.
Public relationship: PhDr. Dana Voláková
Umělecké fotografie: Vojtěch Resler
Webdesign: Site One

Blafuj jako Beckham-film

3. května 2007 v 19:37 | Verča |  Films
Komedie, kterou si zamilují i ti, které fotbal nezajímá
Další britský film, který nezůstane divákům nic dlužen
Fenomenální úspěch v Anglii. Film dosud vidělo více než 500 000 diváků.Jak obejít pravidla a dostat, co chcete? Učte se od Davida Beckhama!
Komedie o tom, co se může stát, když dívky objevují fotbal.
Film vypráví příběh 18-leté indické dívky Jess, která bydlí v Londýně a sní o kariéře profesionální hráčky fotbalu. Vzor nachází v nejdražším fotbalistovi anglické ligy Davidovi Beckhamovi, který dovede kopnout míč kolem zdi. Dívka pilně trénuje a čeká na velkou příležitost, aby své dovednosti předvedla na veřejnosti. Dostane šanci? Nepromarní ji?
Když je vám osmnáct, milujete Beckhama a umíte to s míčem tak dobře jako on, patří vám celý svět. Ale to je omyl! Pokud se totiž jmenujete Jess, je vám sice osmnáct, ale jste dívka, a navíc Indka - zapomeňte na to! Myslíte, že by vás vaši příbuzní, jejichž jediným cílem je najít pro vás vhodného ženicha, nechali hrát takovou mužskou hru, jakou je fotbal? Tím spíš, kdybyste tak mohla překazit sestřiny vyhlídky na dobrý a vhodný sňatek! Jess ale jednoho dne potká stejně starou Jules, která hledá nové talenty pro dívčí fotbalové družstvo. Jules má o své budoucnosti jasno. Chce se dostat do Spojených států, kde je dívčí fotbal respektován a kde se může stát profesionální hráčkou. Jess a Jules velmi rychle sblíží společná vášeň pro fotbal, oběma se na hřišti velmi daří. Problémy nastanou, když se obě zamilují do svého trenéra a Jessini rodiče zjistí, že jim dcera něco tají.

8 mile-film

3. května 2007 v 19:36 | Verča |  Films

8 Mile

8 Mile - 8 Mile
Motto:Každá chvíle je další šancí.Typ filmu:příběh rappového zpěvákaRok výroby:2002Režie:Curtis HansonHrají:Kim BasingerPopis:Eminem (vl. jménem Marshall Mathers - nar. 17. 10. 1972 v Kansas City, USA) je dnes jednou z nejznámějších a také nejlépe placených hudebních hvězd. Vědomě provokuje a dráždí nejen texty svých songů, ale i životem. Otce nepoznal, vyrůstal s mladším bratrem a matkou ve velmi tvrdých podmínkách. Ačkoliv nedokončil střední školu a střídal zaměstnání stejně často, jako v dětství bydliště, snažil se už od čtrnácti let maximálně soustředit na hudbu. Jeho první nezávislé album "Infinite" (1996) se setkalo jen s malým ohlasem, ale vzápětí na sebe upozornil v soutěži freestyle rap, pořádané losangeleským rádiem, a od té doby jeho popularita roste. Přestože rap je především doménou černošských zpěváků, Eminem je dnes jeho nekorunovaným králem. Jak konstatoval hudební magazín Rolling Stone v recenzi k nejnovějšímu albu "The Eminem Show" :"Ví, že celý hudební svět visí na každém jeho slovu, a má vůli šokovat i to nejotrlejší ucho". Eminem je rozvedený, otec osmileté dcery a muž s pestrým trestním rejstříkem především za potyčky a nošení zbraní, kterého před čtyřmi lety zažalovala vlastní matka o 10 milionů dolarů za urážky obsažené v textech alba "The Slim Shady LP". Ale i na českých zdech naleznete nápisy "Eminem je bůh" a i na našem hudebním trhu patří k nejprodávanějším.

Film 8 Mile není autobiografickým příběhem, ale je jím volně inspirován a na hlubší vazbě mu dodává i fakt, že v něm Eminem, až s překvapivou bravurou, ztělesnil hlavního hrdinu Jimmiho. Zachycuje jen kratičký úsek v životě dospívajícího chlapce, bojujícího o vítězství v rappové soutěži. Je situován do Detroitu, kde Eminem skutečně žil, do bezútěšné čtvrti chudinských karavanů a zchátralých domů, kterou od "bílé" části odděluje rovná, nekonečně dlouhá ulice s názvem 8 Mile. 8 MILE - každá chvíle je další šancí. Příběh jednoho týdne roku 1995 z nejhorší části Detroitu. Film 8 MILE není autobiografickým příběhem, ale je jím volně inspirován a na hlubší vazbě mu dodává fakt, že v něm EMINEM, až s překvapivou bravurou, ztělesnil hlavního hrdinu Jimmiho. Zachycuje jen kratičký úsek v životě dospívajícího chlapce, bojujícího o vítězství v rappové soutěži. Je situován do Detroitu, kde EMINEM skutečně žil, do bezútěšné čtvrti chudinských karavanů a zchátralých domů, kterou od "bílé" části odděluje rovná, nekonečně dlouhá ulice s názvem 8 MILE. EMINEM (vlastním jménem Marshall Mathers - nar. 17.10.1972 v Kansas City, USA) je dnes jednou z nejznámějších a také nejlépe placených hudebních hvězd. Vědomě provokuje a dráždí nejen texty svých songů, ale i životem.
Film 8 MILE získal OSCARA za: Nejlepší filmová píseň roku 2002 "Lose Yourself".
Film je zpracováním příběhu Jimmyho Smithe, který má mezi svými přáteli přezdívku "Králíček". Příběh se odehrává v Detroitu, v jedné z jejich chudinshých černošských čtvrtích. Jimmy tu žije se svojí matkou, jejím přítelem a svou malinkou sestřičkou, která je také jediná, kterou zde má rád. Ke své matce chová smíšené pocity, protože i přesto, že bydlí ve staré chatrči, s odpojeným telefonem a elektrikou, není schopna si najít práci a vystavuje tak rodinu, zvláště jeho milovanou sestřičku, nebezpečí. Přítele své matky Jimmy nenávidí, je stejně starý jako on a jeho neurvalé chování k jeho matce mezi nimi neustále vyvolává potyčky.
Jelikož domácí atmosféra není právě tou nejlepší, většinu dne tráví Jimmy se svými přáteli. Jeho největším snem je stát se raperem, ale jeho prostředí, složené převážně z černých raperů, ho zásadně odmítá, shazuje ho a dostatečně viditelně mu dává najevo, že není (jako bílý) hoden ani šanci dostat.
Jelikož je finanční situace jeho rodiny složitá, pracuje v místní továrně, kde se také setkává s blonďatou kráskou Alex. Ta na něm obdivuje jeho odhodlání a talent, a je pevně rozhodnuta s ním sdílet jeho první vystoupení. To se má odehrát v klubu jeho přítele Futura, který zde pravidelně pořádá raperové souboje (dva soutěžící stojí na podiu a do mikrofonu musí za 45 sekund říct tolik nadávek, aby uzemnili druhého soutěžícího, hodnoceni jsou publikem, vítěz postupuje do druhého (třetího, čtvrtéhokola) kola a vše se jede nanovo).
Rodinná situace se zhoršuje a zašla tak daleko, že chtějí Jimmyho rodině zabavit dům, a tak Jimmy požádá v práci o přesčasy. Po jejich prvním zamítnutí se nakonec jeho nadřízený slituje a nabídne mu jeden večer navíc.
Mezitím se Jimmy opět setkává s budoucí modelkou, se kterou se také v továrně během přestávky na svačinu "pobaví" rychlým sexem. I přes vztah, jaký spolu mají, Jimmy se do ní zamiluje.
Jeho přítel mu nabídne bezplatné nahrání demíčka u jeho známého. Ovšem v momentě, kdy vejde do nahrávající místnosti, zří, jak si to na mixážním pultě rozdává jeho andělská Alex s jeho kamarádem. Kdyby dotyčného nebránila, asi by ho Jimmy v afektu zabil. Zdrcen odchází a v momentě se mu bortí svět. Přemýšlí dokonce i o návratu ke své bývalé přítelkyni, kterou nechal (za prvé - protože čekala dítě a za druhé - protože potkal Alex).
Bitka v nahrávacím studiu nezůstává bez odezvy a přátelé zmláceného kamaráda přicházejí Králíčkovi spravit fasádu, což se jim (v počtu asi deset proti jednomu) také povede.
Králíčkovo vystoupení v klubu se konečně dostavilo. Do finále se probojoval celkem s přehledem, ale do života se mu připlete opět jeho bývalý přítel (z nahrávajícího studia) - který je jeho posledním sokem. Než ten stačí říct cokoli, co může na Jimmyho říct a jak ho může shodit před ostatními, uzemní ho Králíček tím, že o tom všem žačne repovat sám. Jeho protivník není schopen slova, boj vzdává.
Jeho život se najednou mění. Soubor situací, kdy neměli ani na jídlo a on byl všemi odmítán, se rázem mění. Vyhrál souboj, Deatroit je mu otevřen a jeho matka jakoby zázrakem vyhrála v bingu. Jediné, co se již nespravilo bylo jeho zlomené srdce, ale i na to je v jeho případě lék - rap.
Film je asi hodně velkým potěšením pro fanoušky Eminema. Nehraje v tomto filmu sám sebe, ale jak řekl, jeho příběh je dost totožný a právě proto vzal tuto roli. Bohužel, jestli máte názor, že se nabažíte Eminemovo drsné muziky právě v tomto filmu, jste na omylu. Až na hit, která můžete denně slyšet v rádiu (Lose Yourself), zde žádnou převratnou novou hudbu nenajdete.


Piráti z Karibiku 2 Truhla mrtvého muže-film

3. května 2007 v 19:35 | Verča |  Films
Tady máte dvě ukázky z filmu..
A tady pár písniček z filmu.....
Piráti z Karibiku - Pirates battle music STÁHNOUT MP3
Piráti z Karibiku - He's a pirate STÁHNOUT MP3
Piráti z Karibiku - Jack Sparow STÁHNOUT MP3
Kapitán Jack je zpět... a s ním i Will Turner, Elizabeth Swann a celá řada nových i dobře známých postav, které se vrací na plátna kin v druhém dílu velkolepé ságy Piráti z Karibiku. V hlavních rolích se znovu představí Johnny Depp, jemuž role Jacka Sparrowa vynesla nominaci na Oscara, Orlando Bloom a Keira Knightley, která má od loňského roku také na kontě oscarovou nominaci. V tomto dobrodružném a velkolepém pokračování filmového hitu z roku 2003, které vzniklo opět pod vedením producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Gorea Verbinskiho, je kapitán Jack Sparrow znovu lapen ve spletité síti záhrobních intrik. Prokletí Černé perly se mu sice podařilo zlomit, avšak nyní musí se svou posádkou čelit mnohem děsivější hrozbě - ukáže se, že Jack se upsal krví legendárnímu Davymu Jonesovi (Bill Nighy), který je vládcem oceánských hlubin a kapitánem tajemné lodě BLUDNÝ HOLANĎAN, jíž se v rychlosti a schopnosti rychlého zmizení nedokáže vyrovnat žádná jiná loď. Pokud se Jackovi nepodaří najít způsob, jak se z této faustovské dohody vyvázat, bude nucen strávit celý posmrtný život jako otrok v Jonesových službách. Překvapivý vývoj událostí přeruší svatební plány Willa Turnera a Elizabeth Swann, kteří se znovu ocitají ve víru Jackových dobrodružství, během nichž dojde na strhující souboje s mořskými monstry, nepřátelský naladěnými ostrovany a výstřední věštkyní Tiou Dalmou (Naomie Harris) a dokonce i na tajemné setkání s Willovým dlouho ztraceným otcem Štruplem Billem (Stellan Skarsgard). Mezitím si nemilosrdný lovec pirátů lord Cutler Beckett (Tom Hollander) z Východoindické společnosti začíná brousit zuby na bájnou Truhlu mrtvého muže. Dávná legenda praví, že ten, kdo se truhly zmocní, bude moci ovládnout Davyho Jonese a celou jeho posádku - a Beckett chce této obrovské síly využít k tomu, aby jednou provždy očistil Karibik od všech pirátů, kteří jej křižují. Časy se mění a skutečnými loupeživými piráty se pomalu stávají draví obchodníci a úředníci... zatímco staromódním bukanýrům jako je Jack, kterému jde především o dobrodružství a nespoutaný způsob života, hrozí vymření.

Honey-film

3. května 2007 v 19:34 | Verča |  Films
Honey
Jessica Alba hraje Honey Daniels, která pracuje jako barmanka a tanečnice ve svém studiu, kde učí mladé tančit, dokud nenastane zlom. Jednou tančí v klubu, kde si ji vyhlídne jeden kameraman. Dostane od něho pozvání, aby přišla a ukázala co umí.
Honey Daniels (Jessica Alba) je sexy tanečnice a také energická video choreografka, která dělá choreografii známým zpěvákům do jejich videoklipů.
Honey dostane pozvání, aby šla se šéfem na večírek. Tam se jí pokusí políbit a chce ji dostat do postele. Ona mu ale jasně dá najevo, že nechce. Za několik dnů má Honey problémy, protože její šéf ji záměrně sabotuje tím, že si vybírá jinou, neschopnou choreografku, kterou nikdo ze zpěváků nechce a Honey dostává padáka.
Nakonec se Honey dostane na černou listinu a nikde nemůže najít práci. Hledá místo, kde by otevřela nové taneční studio, protože to staré je ve staré budově, která se už začala rozpadat. Dostane starý kostel, kde spolu s ostatními "členy" vybudují nové studio. Získá podporu od lidí a všechny hvězdy ji znovu chtějí.
Obrázek “http://home.comcast.net/~majerus-collins/honey.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Scary movie 4-film

3. května 2007 v 19:33 | Verča |  Films
Scary Movie 4" Co může být ještě neuctivější, vtipnější a děsivější než Scary Movie 3? Samozřejmě Scary Movie 4!" Tolik úvodní upoutávka k filmu. Jaké jsou ale skutečné dojmy?
Scary Movie 4Neuctivější? Ano. Vtipnější? Znáte tu o opakovaném vtipu? Děsivější? Ale, no tak :-) Když k tomu všemu přidáte slabé herecké výkony, tak to je Scary Movie 4. Ani angažmá Leslie Nielsena to nevylepšilo. Výstup, kde paroduje Mr. Bushe a dále "nahý" Bílý dům, patří sice k těm několika málo vtipným pasážím, ale stejně mi nejde do hlavy, proč se na tomto filmu podílel.
Scary Movie 4Scary Movie 4 už není jen opakování dávno profláknutých vtipů. Je to prostě hrůza. Co měla třeba znamenat ta závěrečná scéna v TV show? Nemám slov. Jenom zírám, kam až to zašlo. A přitom první díl serie byl tak povedený. Scény z jiných filmů jsou často zkopírovány tak, jak byly. Tudíž už nejde ani tak o parodii, ale film slepený z jiných filmů. Vtip se někam vytratil.
Scary Movie 4A o jaké filmy se tentokrát staly terčem "posměchu"? Především je to Válka světů, která tvoří ústřední děj. Dále tady máme postavička z filmu Nenávist a nakonec se dvě hrdinky z nenadání dostanou do Vesnice. Co mají tyto filmy společného? Nejsou to komedie! Když jsou pak parodovány bez jakéhokoliv přidání vtipu, zkrátka v tipné být nemohou. Najdou se tu i scény z dalších filmů, jako třeba Million Dollar Baby, ale ty už netvoří podstatnou část.
Scary Movie 4Dalším problém jsou okopírované scény z třetího, úspěšnějšího, dílu. Pochválit lze snad jen únosnou délku 83 minut. Co dodat? Doufejme, že už žádné Scary Movie 5 nebude, protože tento nápad byl vyčerpaný už po svém druhém pokračování.

O filmu:

Scary Movie 4
USA, 2006, 83 min
Oficiání web: Scary Movie
Režie: David Zucker
V hlavních rolích: Anna Faris, Regina Hall, Simon Rex, Leslie Nielsen, André Benjamin, Craig Bierko, Carmen Electra

Hříšný tanec 2 (Dirty Dancing 2)-film

3. května 2007 v 19:32 | Verča |  Films
Dirty Dancing 2
Tak na tohle se určitě podívejte je to úžasný....My jsme se na to dívaly nejmíň10krát:-)

Hrají:

Diego Luna....... Javier Suarez
Romola Garai....Katey Miller
January Jones.....Eve
Mika Boorem.....Susie Miller
Patrick Swayze...instruktor

Režie:

Guy Ferland

Scénář:

Ronald Bass

Kamera:

Anthony B. Richmond
Země a rok výroby:
USA 2004
Délka:
87 minut
Havana, listopad roku 1958. Osmnáctiletá Katey Millerová (Romola Garai) přijíždí s rodiči ze Spojených států do kubánského hlavního města, kde její otec dostal místo ve vedení místní pobočky společnosti Ford. Z poklidného života středostavovského studentky je Katey uvržena do exkluzivního prostředí Američanů, pohybujících se v luxusním hotelu Oceana. Více než toto pozlátko ji však přitahuje hrdý a cílevědomý Javier (Diego Luna), číšník, který, jak vyjde najevo, je také vynikajícím tanečníkem. Katey touží naučit se jeho styl tance a přesvědčí ho, aby se společně zúčastnili prestižní taneční soutěže v havanském kasinu Palace. Po Javierově boku poznává odlišnou, temperamentnější tvář Kuby. Společně zkoušejí na pláži a navštěvují "hříšný" taneční klub La Rosa Negra, kam chodí pouze místní a kde se provozuje "hříšný tanec". V osudný večer jsou připraveni společně vystoupit na taneční soutěži, netuší však, že celou Kubu zanedlouho zachvátí vlna revolučního násilí…
V roce 1958 se na Kubě konala kromě té politické i taneční revoluce. Mladá Američanka Katey ještě netuší, že noční život městečka nabízí nespoutané taneční orgie, okouzlující barmany a spoustu nových životních mouder. Stýská se vám po hříšné klasice? Tady máte nášup!V roce 1958 se na Kubě konala kromě té politické i taneční revoluce. Mladá Američanka Katey ještě netuší, že noční život městečka nabízí nespoutané taneční orgie, okouzlující barmany a spoustu nových životních mouder. Stýská se vám po hříšné klasice? Tady máte nášup!
Rok 1958 se chýlí ke konci. Zatímco je zbytek světa navlečen v teplých kabátech a tlustých rukavicích, kubánská Havana tepe v rytmu salsy a na teploměru je i kolem půlnoci přes třicet. Do luxusního hotelu Oceana přijíždí se svými rodiči osmnáctiletá Katey (Romola Garai), jejíž otec (John Slalattery), bývalý špičkový tanečník, v Havaně získal dobře placenou práci u americké firmy. Kate, dosud uvyklá na exkluzivní prostředí, se začíná seznamovat i s odvrácenou stranou životního stylu na vysoké noze. Náhodný incident u bazénu ji sblíží s mladým a cílevědomým číšníkem Javierem (Diego Luna), který je vynikající tanečník. Katey, již salsa rázem uhrane, jej přesvědčí, aby se spolu zúčastnili prestižní taneční soutěže pro americkou smetánku. A jak už to chodí, při tom se do sebe zamilují. Prvním kolem soutěže úspěšně projdou a postupují do druhého. Užívají si bezstarostného života, temperamentního tance v místním klubu La Rosa Negra a jsou tak zabráni do nácviku náročných tanečních kreací, že si ani nevšímají stahujících se mračen revoluce a že spojení bohatá bílá dívka - chudý tmavý chlapec středostavovská společnost nebude nakloněna...
Vzpomínat v souvislosti s Hříšným tancem 2 na časy poloviny 80. let 20. století, kdy v českých kinech kraloval první díl Hříšného tance a každý se hned chtěl učit lambadu, je jako prohlížet si vybledlé fotky rodinného alba. Všichni na nich vypadají velmi nevinně, šťastně, jsou hubenější a mají víc vlasů. Měli jsme tehdy na filmy nižší nároky (protože bylo stále lepší tohle, než film o stavbě přehrady v Azerbajdžánu?), dokázali jsme se tehdy obstojně bavit i u pohádek téměř bez lesku? A nebo byl ten film opravdu tak dobrý? Nebyla to pro nás vposledu i jistá generační výpověď, jak jsou za ně dnes vydáváni třeba takoví Samotáři? Tyto a mnohé jiné otázky se člověku vybaví v okamžiku, kdy se před ním na plátně objeví známý název, opentlený o číslovku dvě. A když se v cameoroli dějem mihne i zestárlý Patrick Swayze, připadá si divák na několik pikosekund o dvacet let zpátky. Což je ošidné, protože sunar dětství musí být dříve nebo později vystřídán hutnější stravou.
Jak vidno z popisu děje, je vyprávění dvojky jednoduché, přehledné a byť se odehrává na barevné Kubě, je až pohádkově černobílé. Dvojice se má ráda, cvičí na soutěž, smíšené páry středostavovská smetánka nevidí ráda, do toho pár kapek historizující revoluční vřavy a máme tu letní příběh cílený na současnou mládež. Film chvílemi vypadá jako nějaká z epizod televizních sérií o problémech školáků z prestižních lyceí, říznutá lehoučkým erotickým dusnem jako z Deníků červených střevíčků Zalmana Kinga, jež se téměř vždy odehrávají v nějaké exotické krajině. Jenže, zajímá dnes v časech legálních dance party ještě někoho nějaký ilegální hříšný tanec? Zajímá dnes cílovou diváckou skupinu, která již vyznává jiné hodnoty než generace 50. let 20. století, že svazek bílá-tmavý byl něco nemyslitelného? Zajímá je dnes jiná revoluce, než ona sezónní, cenová? Pokud ano, Diego Luna (ten klučina z Mexické jízdy to během pár filmů dotáhl na hlavní roli!) a Romola Garai se po 86 minut nenamáhali zbytečně, i když netančili ani zdaleka tak dobře jako jejich filmoví předchůdci. A jejich závěrečné prozření patří tak trochu i nám.
Stěží tedy říci, zda má tento příběh z časů dávno minulých nějakou šanci někoho přimět k návštěvě kina - podobných vyprávěnek "latinskoamerického střihu" jsou během jediného televizního týdne k vidění tucty. Suma sumárum je Hříšný tanec 2 řemeslně celkem dobře zvládnutý, ale je natahovaný, předvídatelný a ve všech ohledech neoriginální až hrůza. Ale což, jsou přece na světě větší katastrofy…
Hříšný tanec 2

Kruh 2-film

3. května 2007 v 19:29 | Verča |  Films

Kruh 2


Kruh 2 se odehrává 6 měsíců po událostech prvního filmu - Zdroj: Bontonfilm
Americký remake japonského hororu Kruh
slavil po celém světě mimořádný úspěch a tak není divu, že po třech letech přichází jeho pokračování. Na režijní stoličku tentokrát usednul Hideo Nakata, který natočil původní japonskou sérii. Příběh Kruhu 2 se odehrává 6 měsíců po prvním dílu a hlavní hrdinka Rachel v něm společně se svým synem Aidanem odjíždí na venkov, aby utekla kletbě videokazety s podivnou nahrávkou přinášející smrt. Přestože vše směřovalo k tomu, že vznikne kvalitní pokračování, namísto očekávaného hitu jde podle drtivé většiny dosavadních ohlasů o stěží průměrný odvar z prvního Kruhu. V hlavní roli se opět představí Naomi Wattsová.
Pozitiva: párkrát se leknete
Rizika: strach a působivá atmosféra jsou pryč.

Rafťáci-film

3. května 2007 v 19:28 | Verča |  Films
Letní teenagerovská komedie režiséra Karla Janáka s Vojtou Kotkem a Jirkou Mádlem v hlavních rolích. Každý z nás si vzpomíná na noční můru dospívajícího teenagera, kterou je dovolená s rodiči. A když se tato noční můra stane skutečností jen díky nešťastné souhře náhod,
je to opravdu k vzteku. Dany s Filipem se ale nevzdávají ani v této situaci. Celovečerní film Rafťáci je plný smíchu, napětí a trapasů z nečekaných situací. Poslední dovolená s rodiči, při které kluci zažívají akce, u kterých by rodiče vůbec být neměli.

Když Dany slíbil Filipovi, že mu pomůže sbalit holku, netušil, kolik překážek se jim postaví do cesty. Přestože se postupně musejí vyrovnat s přítomností Danyho rodičů, malého brášky Honzíka, přísného instruktora Bořka, objevení dívčího vodáckého kurzu nakonec nabídne nepřeberně možností, jak dosáhnout cíle Filipovy touhy. Co všechno se dá na vodě zažít? Koupání, nudu, peřeje, únavu, lásku, zklamání či opilost.

Rafťáci jsou komedií pro mládež, teenagery, ale svoje si v něm najde i generace jejich rodičů, kterým se po bezstarostnosti prvních lásek už jen stýská.

Kleopatra- Fotogalerie 2

3. května 2007 v 19:02 | Verča
Když Kleopatry předvádějí své kostýmy.....
A tady když se připravují na obnovenou premiéru ( 28.9.2006)
Tisková kongerence, prosím nerušit!!!!!!
Tisková konference 2 :O)
Monika Absolonová a Linda Finková nacvičují siamská dvojčata.
Když dvě Kleopatry bádají... ( Zleva: Ilona Csáková a Monika Absolonová)
Režisér Filip Renč a Martin Pošta .
Profesor Eduard Klezla vysvětluje Martinovi Poštovi, jak to másprávně znít....
Jiří Helekal si nacvičuje bojové scény .
Třetí (a poslední) Kleopatra: Radka Fišarová.
Hádanka: Která je to Kleopatra ??????
Caesar ještě netuší, co ho v Egyptě čeká....
Octavia a Rufius.
Někdy je potřeba se pořádně napít .... .Ale jenom někdy !!!!!
Kleopatra v Římě "Teď královnou jsem já...."
Konec 2. fotogalerie Kleopatry, ale další bude zanedlouho, SLIBUJU !!!!!
Doufám, že se vám moje rubrika líbí. Ahoj Ája.

Dobrou noc!!!

3. května 2007 v 14:46 | Verča
Dobrou noc! Každý večer se opakuje to samé. Přestože jsi chtěla ještě udělat a vyřídit spoustu důležitých a zajímavých věcí, musíš všeho nechat a jít spát. Tobě se vůbec nechce a navíc to cítíš jako ztrátu času. Není škoda život jen tak prospat? Rozhodně ne! Teď se dozvíš proč.Pravidelný odpočinek je pro tebe moc a moc důležitý. Právě teď když dospíváš, chodíš do školy a rozvíjíš se, je jeho význam důležitý úplně abnormálně. Silou spánku v žádném případě nepohrdej. Je na čase přesvědčit se o jeho výhodách a naučit se plně využívat každé prospané chvilky!Poznej moc spánku Zlepšuje náladuJe neobyčejným prostředkem na zahánění splínu. Když se ti svět zdá černý a plný beznaděje, stačí, když se důkladně prospíš, a následující ráno vstaneš s mnohem lepší náladou. Naopak nedostatek spánku způsobuje, že jsi unavená, podrážděná a všechno kolem tebe tě rozčiluje.Pečuje o správný vývojMožná se tomu budeš divit, ale nejrychleji rosteš, když sladce spíš. Právě tehdy tvé tělo začíná produkovat látky, které jsou nezbytné k růstu a rozvoji. Spánek je také elixírem krásy. V budoucnu se bude tvoje krása odvíjet od kvality a délky spánku. A to i toho současného.Pomáhá v učeníKdyž jsi dobře vyspaná, látka jde do hlavy mnohem snáz a všechny potřebné informace si zapamatuješ rychleji. To ale není všechno! Když spíš, tvoje mysl je pořád v činnosti. Během spánku si totiž urovnává a archivuje nabyté znalosti, které ses přes den ve škole naučila.UzdravujeUrčitě jsi si všimla, že když se třeba jen trochu nachladíš, spíš mnohem víc než obyčejně. To není bez příčiny. Vitamíny a tablety nestačí k tomu, aby se člověku vrátila skvělá forma. Nejlepším lékem je skutečně odpočinek. Spi s rozumemSpánek není žádná velká dřina ani umění. Pokud ale chceš čas strávený spaním opravdu beze zbytku využít, měla bys pamatovat na kvalitu spaní. Co můžeš udělat pro to, aby sis v noci dobře odpočinula? Nepřejídej se!Večeři jez nejméně dvě hodiny před ulehnutím. Během spánku organismus tráví mnohem pomaleji. Celé tvé tělo si chce během spánku odpočinout, proto mu na noc nepřidávej práci. Pokud ale máš skutečně hlad, nesnaž se tělo obelstít a sněz něco malého (nejlépe ovoce - třeba jablko). Bude se ti pěkně spát, když se ještě před spaním napiješ teplého mléka nebo bylinkového čaje.Před spaním se zklidni. Než půjdeš spát, neměla by ses s nikým pouštět do hádky nebo řešit komplikované věci, s kterými sis neporadila ani během dne. V opačném případě ti emoce nedovolí klidně usnout. Večer po těžkém dni si raději dopřej aromatickou koupel a poslechni si nějakou pohodovou hudbu. Ustlaná postel. Bez měkkého polštáře a teplé deky se člověk dobře nevyspí. A samozřejmě ze všeho důležitější je také pohodlná postel. Pokud je povlečení na postel z přírodních materiálů, jako je bavlna, len nebo hedvábí, dopřeješ svému tělo maximální komfort. I když venkovní teplota spadne pod bod mrazu, vynášej deku s polštářem na balkon a nějaký čas je nechávej vyvětrat. Vyvětrané lůžkoviny příjemně voní a přejí spánku. Neuškodí ani, když na deku nebo polštář kápneš několik kapek levandulového oleje.Vyvětrej v pokoji. Každý den před spaním, ať prší nebo mrzne, až praští, otevři na chvilku okno a vyvětrej. Úplně nejlepší ale je, když si okno necháš mírně otevřené přes celou noc. Zavrtej se hezky až po uši pod deku (neboj, nezmrzneš) a celou noc budeš dýchat čerstvý vzduch. Tím svůj mozek dokonale okysličíš, a díky tomu bude nejen spánek, ale i probuzení příjemnější než obvykle. Vzbudíš se svěží a nabitá energií.Nespi na etapy. Dbej na to, abys spala nejméně osm hodin v kuse. Tělu nedělá dobře spánek po částech (tím myslíme, že v noci spíš třeba jen 4 hodiny a potom, co se vrátíš ze školy, jdeš znovu na čtyři hodiny spát). Aby byl spánek dostatečně vydatný, musí být dlouhý a klidný. Teprve tak dáš celému organismu možnost pořádně si odpočinout a nabrat novou sílu.Neodkládej spánek. Každému se čas od času podaří probdít skoro celou noc s učebnicí nebo sešitem v ruce, zvláště před hodně důležitou písemkou nebo testem. Ale co je moc, to je moc! Vysedávat noc co noc nad učením s odůvodněním, že to dospíš v sobotu, je velká hloupost! Biologické hodiny tvého těla jsou nastavené tak, abys spala pravidelně, nejméně osm hodin každou noc.Nepřeháněj to. Tak jako je to se vším - nic se nemá přehánět! I u spaní je důležitá správná míra. Spánek je kouzelnou medicínou, ale když se užívá nadměrně, potřebnou službu nám neprokáže. Pokud budeš spát zbytečně moc, můžeš se po probuzení cítit unavená a ospalá. Nebudeš mít do ničeho chuť a budeš líná. Právě takové stavy způsobují problémy s učením. Nejsi schopná přemýšlet ani tvořit.

Johnny Depp

2. května 2007 v 16:26 | Ája

John Christopher Depp II.

Herec

Datum narození: 09.06.1963
Místo narození: Owensboro, Kentucky, USA
Znamení: Blíženci
Životopis:Jeho plné jméno je John Christopher Depp II. Má dva sourozence sestru Christie Dembrowski, která pracuje jako osobní manažerka a bratra Dannyho Deppa, který se živí psaním scénářů. Jeho máma Betty Sue pracovala jako číšnice a otec John musel jako inženýr cestovat za prací, takže rodina opustila Johnnyho rodné Kentucky a vydala se na cesty. Stěhovali se tak často, že si ani nevybavuje, kde všude bydlel. Rodiče měli navíc výbušný vztah. Před tím vším se snažil utéct, takže propadl drogám. Ve dvanácti dostal Johnny kytaru, aby svůj volný čas věnoval něčemu lepšímu, než byli drogy. Když mu bylo patnáct, rodiče se rozvedli.

Se školou skoncoval v 16 letech, a rozhodl věnovat hudební kariéře. Založil kapelu The Kids a vydal se s ní do Los Angeles. Jenže nakonec bylo všechno jinak: potkal svoji ženu Lori Allisonovou s níž se ve svých dvaceti letech oženil. Manželství sice vydrželo s bídou dva roky (rozvedli se v roce 1985), ale Lori filmová maskérka seznámila svého muže s Nicolasem Cagem. Ten jej vzal na schůzku se svým agentem a z Johnnyho se tak stal herec. Johnnyho první film byla "Noční můra v Elm Street/A Nightmare on Elm Street". Roli dostal díky náhodě - režisér filmu se zeptal své dcery, koho by do oné role obsadila a ta si vybrala Johnnyho.

Další role, kterou nejprve nechtěl byla role Toma Hansona v seriálu "21 Jump Street". Z Johnnyho se díky postavě detektiva Hansona okamžitě stala hvězda. Další role následovaly velmi rychle. Filmy Střihoruký Edward, Co žere Gillberta Grapea, Ed Wood či Donnie Brasco jen potvrdily jeho talent a za tři z nich získal nominace na Zlatý Glóbus ("Střihoruký Edward/Edward Scissorhands", "Benny and Joon", "Ed Wood").

Během natáčení Střihorukého Edwarda poznal i svou lásku herečku Winonu Ryderovou. Zamiloval se tak, že si nechal na ruku vytetovat "Winona forever" (Winona navždy). Po třech letech, ale přišel rozchod, a tak i změna "Wino forever". Johny chodil i s Kate Moss i když spíš střídavě.

Měl problémy s drogami, ale všechno vyvrcholilo tím, když se herec River Phoenix v roce 1994 předávkoval heroinem přímo před Jonnyho klubem Viper´s Room v Los Angeles. To ho naprosto odradilo a rozhodl se přestat.

V roce 1996 měl svůj režijní debut ("The Brave") a v roce 1999 se stal spoluvlastníkem francouzské restaurace "Man Ray".

Dne 24. 5. 1999 se mu kolem půl deváté v nemocnici nedaleko Paříže narodila jeho a Vanessina dcera Lily-Rose Melody Depp. Jeho přítelkyně je francouzská herečka a zpěvačka Vanessa Paradisová. S níž se rozhodl žít ve Francii, ale své herecké kariéry se nevzdává a pokračuje. V roce 2001 se objevil ve snímku Z pekla v němž si zahrál policejního komisaře Freda Abberlina, odhalujícího podivné souvislosti v příběhu Jacka rozparovače.

S režiserem Timem Burtonem spolupracoval kromě filmů Střihoruký Edward a Ed Wood také v roce 2005 když se objevil v jeho diváckém hitu Karlík a továrna na čokoládu nebo když propůjčil svůj hlas postavě Viktora v animovaném horrorovém příběhu Mrtvá nevěsta Tima Burtona.

Johnny Depp získal nominaci na Oscara, Zlatý globus, cenu Screen Actor's Guild a nominaci na televizní cenu BAFTA za roli J. M. Barrieho ve filmu režiséra Marca Fostera Hledání Země nezemě (2004), kde hrál s Kate Winslet a Freddie Highmorem. Depp také získal nominaci na Oscara, BAFTA a Screen Actor's Guild za roli kapitána Jacka Sparrowa v akčním dobrodružství Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2001). Roku 2006 se opět objevil v roli Jacka Sparrowa ve snímku Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže a v současné době natáčí již třetí pokračování Pirátů z Karibiku.

Další jeho snímkem je Libertine (2004) od Laurence Dunmorea, kde si zahrál básníka ze 17. století se slabostí pro ženy. Jeho hereckými partnery mu jsou John Malkovich a Samantha Morton. Z dalších jeho filmů jmenujme např.Tajemné okno Davida Koeppa nebo Tenkrát v Mexiku od Roberta Rodrigueze.Se školou skoncoval v 16 letech, a rozhodl věnovat hudební kariéře. Založil kapelu The Kids a vydal se s ní do Los Angeles. Jenže nakonec bylo všechno jinak: potkal svoji ženu Lori Allisonovou s níž se ve svých dvaceti letech oženil. Manželství sice vydrželo s bídou dva roky (rozvedli se v roce 1985), ale Lori filmová maskérka seznámila svého muže s Nicolasem Cagem. Ten jej vzal na schůzku se svým agentem a z Johnnyho se tak stal herec. Johnnyho první film byla "Noční můra v Elm Street/A Nightmare on Elm Street". Roli dostal díky náhodě - režisér filmu se zeptal své dcery, koho by do oné role obsadila a ta si vybrala Johnnyho.

Další role, kterou nejprve nechtěl byla role Toma Hansona v seriálu "21 Jump Street". Z Johnnyho se díky postavě detektiva Hansona okamžitě stala hvězda. Další role následovaly velmi rychle. Filmy Střihoruký Edward, Co žere Gillberta Grapea, Ed Wood či Donnie Brasco jen potvrdily jeho talent a za tři z nich získal nominace na Zlatý Glóbus ("Střihoruký Edward/Edward Scissorhands", "Benny and Joon", "Ed Wood").

Během natáčení Střihorukého Edwarda poznal i svou lásku herečku Winonu Ryderovou. Zamiloval se tak, že si nechal na ruku vytetovat "Winona forever" (Winona navždy). Po třech letech, ale přišel rozchod, a tak i změna "Wino forever". Johny chodil i s Kate Moss i když spíš střídavě.

Měl problémy s drogami, ale všechno vyvrcholilo tím, když se herec River Phoenix v roce 1994 předávkoval heroinem přímo před Jonnyho klubem Viper´s Room v Los Angeles. To ho naprosto odradilo a rozhodl se přestat.

V roce 1996 měl svůj režijní debut ("The Brave") a v roce 1999 se stal spoluvlastníkem francouzské restaurace "Man Ray".

Dne 24. 5. 1999 se mu kolem půl deváté v nemocnici nedaleko Paříže narodila jeho a Vanessina dcera Lily-Rose Melody Depp. Jeho přítelkyně je francouzská herečka a zpěvačka Vanessa Paradisová. S níž se rozhodl žít ve Francii, ale své herecké kariéry se nevzdává a pokračuje. V roce 2001 se objevil ve snímku Z pekla v němž si zahrál policejního komisaře Freda Abberlina, odhalujícího podivné souvislosti v příběhu Jacka rozparovače.

S režiserem Timem Burtonem spolupracoval kromě filmů Střihoruký Edward a Ed Wood také v roce 2005 když se objevil v jeho diváckém hitu Karlík a továrna na čokoládu nebo když propůjčil svůj hlas postavě Viktora v animovaném horrorovém příběhu Mrtvá nevěsta Tima Burtona.

Johnny Depp získal nominaci na Oscara, Zlatý globus, cenu Screen Actor's Guild a nominaci na televizní cenu BAFTA za roli J. M. Barrieho ve filmu režiséra Marca Fostera Hledání Země nezemě (2004), kde hrál s Kate Winslet a Freddie Highmorem. Depp také získal nominaci na Oscara, BAFTA a Screen Actor's Guild za roli kapitána Jacka Sparrowa v akčním dobrodružství Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2001). Roku 2006 se opět objevil v roli Jacka Sparrowa ve snímku Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže a v současné době natáčí již třetí pokračování Pirátů z Karibiku.

Další jeho snímkem je Libertine (2004) od Laurence Dunmorea, kde si zahrál básníka ze 17. století se slabostí pro ženy. Jeho hereckými partnery mu jsou John Malkovich a Samantha Morton. Z dalších jeho filmů jmenujme např.Tajemné okno Davida Koeppa nebo Tenkrát v Mexiku od Roberta Rodrigueze.


Autor: Kamil Koupý [editovat] Ve zkratce: Na levé ruce má osm jizev, protože řezáním do vlastního těla si zaznamenává různé životní události. Odkazy: www.thejohnnydeppcollective.com
www.geocities.com/tsakuge
www.johnnydeppfan.com Životopis: [editovat životopis Johnny Depp] Jeho plné jméno je John Christopher Depp II. Má dva sourozence sestru Christie Dembrowski, která pracuje jako osobní manažerka a bratra Dannyho Deppa, který se živí psaním scénářů. Jeho máma Betty Sue pracovala jako číšnice a otec John musel jako inženýr cestovat za prací, takže rodina opustila Johnnyho rodné Kentucky a vydala se na cesty. Stěhovali se tak často, že si ani nevybavuje, kde všude bydlel. Rodiče měli navíc výbušný vztah. Před tím vším se snažil utéct, takže propadl drogám. Ve dvanácti dostal Johnny kytaru, aby svůj volný čas věnoval něčemu lepšímu, než byli drogy. Když mu bylo patnáct, rodiče se rozvedli.

Se školou skoncoval v 16 letech, a rozhodl věnovat hudební kariéře. Založil kapelu The Kids a vydal se s ní do Los Angeles. Jenže nakonec bylo všechno jinak: potkal svoji ženu Lori Allisonovou s níž se ve svých dvaceti letech oženil. Manželství sice vydrželo s bídou dva roky (rozvedli se v roce 1985), ale Lori filmová maskérka seznámila svého muže s Nicolasem Cagem. Ten jej vzal na schůzku se svým agentem a z Johnnyho se tak stal herec. Johnnyho první film byla "Noční můra v Elm Street/A Nightmare on Elm Street". Roli dostal díky náhodě - režisér filmu se zeptal své dcery, koho by do oné role obsadila a ta si vybrala Johnnyho.

Další role, kterou nejprve nechtěl byla role Toma Hansona v seriálu "21 Jump Street". Z Johnnyho se díky postavě detektiva Hansona okamžitě stala hvězda. Další role následovaly velmi rychle. Filmy Střihoruký Edward, Co žere Gillberta Grapea, Ed Wood či Donnie Brasco jen potvrdily jeho talent a za tři z nich získal nominace na Zlatý Glóbus ("Střihoruký Edward/Edward Scissorhands", "Benny and Joon", "Ed Wood").

Během natáčení Střihorukého Edwarda poznal i svou lásku herečku Winonu Ryderovou. Zamiloval se tak, že si nechal na ruku vytetovat "Winona forever" (Winona navždy). Po třech letech, ale přišel rozchod, a tak i změna "Wino forever". Johny chodil i s Kate Moss i když spíš střídavě.

Měl problémy s drogami, ale všechno vyvrcholilo tím, když se herec River Phoenix v roce 1994 předávkoval heroinem přímo před Jonnyho klubem Viper´s Room v Los Angeles. To ho naprosto odradilo a rozhodl se přestat.

V roce 1996 měl svůj režijní debut ("The Brave") a v roce 1999 se stal spoluvlastníkem francouzské restaurace "Man Ray".

Dne 24. 5. 1999 se mu kolem půl deváté v nemocnici nedaleko Paříže narodila jeho a Vanessina dcera Lily-Rose Melody Depp. Jeho přítelkyně je francouzská herečka a zpěvačka Vanessa Paradisová. S níž se rozhodl žít ve Francii, ale své herecké kariéry se nevzdává a pokračuje. V roce 2001 se objevil ve snímku Z pekla v němž si zahrál policejního komisaře Freda Abberlina, odhalujícího podivné souvislosti v příběhu Jacka rozparovače.

S režiserem Timem Burtonem spolupracoval kromě filmů Střihoruký Edward a Ed Wood také v roce 2005 když se objevil v jeho diváckém hitu Karlík a továrna na čokoládu nebo když propůjčil svůj hlas postavě Viktora v animovaném horrorovém příběhu Mrtvá nevěsta Tima Burtona.

Johnny Depp získal nominaci na Oscara, Zlatý globus, cenu Screen Actor's Guild a nominaci na televizní cenu BAFTA za roli J. M. Barrieho ve filmu režiséra Marca Fostera Hledání Země nezemě (2004), kde hrál s Kate Winslet a Freddie Highmorem. Depp také získal nominaci na Oscara, BAFTA a Screen Actor's Guild za roli kapitána Jacka Sparrowa v akčním dobrodružství Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2001). Roku 2006 se opět objevil v roli Jacka Sparrowa ve snímku Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže a v současné době natáčí již třetí pokračování Pirátů z Karibiku.

Další jeho snímkem je Libertine (2004) od Laurence Dunmorea, kde si zahrál básníka ze 17. století se slabostí pro ženy. Jeho hereckými partnery mu jsou John Malkovich a Samantha Morton. Z dalších jeho filmů jmenujme např.Tajemné okno Davida Koeppa nebo Tenkrát v Mexiku od Roberta Rodrigueze.
Fotogalerie:
Johnny DeppJohnny DeppJohnny Depp

Ewa Farna

1. května 2007 v 15:34 | Ája

Ewa Farná Ewa Farná

zpěvačka

Datum narození: 12.08.1993 Místo narození: Třinec, Česká republika Znamení: Lev

Přehled

Životopis:Jejím největším prozatimním úspěchem bylo že se zúčastnila a následně i vyhrála polskou televizní soutěž "Šance na úspěch". Ewa má jasno, rozhodně chce být originální, nechce nikoho kopírovat a nesnáší playback! Chce zpívat naživo. Ewa Farna teprve nedávno odstartovala svoji hudební kariéru singlem Měls mě vůbec rád. Ovšem písničku nesložila ani nebyla složená pro ni. Tuto písničku již zpívá zahraniční méně známá zpěvačka Belinda. Ewa ji zpívá v Češtině. Ewa si tím pádem rozdělila lidi na dva tábory. Jeden tábor ji bude nenávidět, druhý jen obdivovat. Ewa je jinak původem Polka a z Polska také pochází. Mezi její nejoblíbenější interprety patří Simple Plan,Pink nebo Kelly Clarkson. Na pultech obchodů se už objevila její první deska. S názvem Měls mě vůbec rád a poslední singl je zpívám v její rodné polštině. Deska vyšla 6.11. 2006. Na svém kontě má zatím cenu ,,Objev roku 2006
Galerie:Ewa Farná
Ewa Farná Ewa Farná Ewa Farná Ewa FarnáOdkazy:Fanklub Ewy Farné

Britney Spears

1. května 2007 v 15:22 | Ája

Britney Spears

zpěvačka, herečka, modelka

Datum narození: 02.12.1981 Místo narození: Kentwood, Louisiana, USA Znamení: Střelec

Životopis:
Britney Spears je dcera Lynne, učitelky na základní škole, a Jamieho, pracovníka ve stavebním průmyslu. Od čtyř let zpívala v místním kostele. V osmi letech Britney Spears odjela do Atlanty na konkurz do Disneyova Mickey Mouse klubu (Mickey Mouse Club). Tam sice tehdy neuspěla, protože tvůrci tohoto pořadu ji považovali za příliš mladou, než aby v něm mohla vystupovat. Přesto si jí všiml jeden z producentů a pomohl jí najít agenta v New Yorku.

Doprovázená matkou a mladší sestrou strávila Britney Spears několik letních prázdnin studiem v Professional Performing Arts School. V roce 1991 si zahrála v broadwayském představení Ruthless nastudovaném podle thrilleru The Bad Seed z roku 1956. V jedenácti letech se úspěšně stala členkou Disneyova Mickey Mouse klubu.

Na sezony roku 1993 a 1994 bydlela v Orlandu na Floridě, kde si zahrála v dětské show jako například tehdy dvanáctiletí Justin Timberlake a Joshua JC Chasez - nynější členové skupiny 'N Sync a dále třeba Nita Booth (Miss Virginia 1998) nebo Ryan Gosling z Mladého Herkula.

Po zrušení Disneyova Mickey Mouse klubu začala chodit na střední školu doma v Luisianě. Po roce studia začala toužit znovu po vystupování a vrátila se zpět do New Yorku. Kde se seznámila s producentem Ericem Fosterem Whitem, který dříve pracoval s Boyzone, Hi-Five a Whitney Houston. Stále pokračovala ve středoškolském studiu za pomoci soukromých učitelů.

Začátkem roku 1998 bylo první album Britney Spears hotovo. Do obchodů se dostalo v lednu (...Baby One More Time) a to byl pro Britney osudový okamžik - bleskově se vyhouplo do čela snad všech světových hitparád.

Britney Spears si také získala fanoušky dobrou marketingovou strategií, když zpívala v supermarketech a nechala zřídit bezplatnou telefonní linku, na níž se hráli její písně. Její vzhled školačky, blonďaté culíky a těsný svetřík ve videoklipu Baby One More Time si našel okamžitě milióny fanoušků.

V současné době se snaží prosadit i na poli filmu, kde byla její první role v roce 2000 jako letuška v epizodní roli v thrilleru Longshot. Podle jejích slov ale chce aby hudba byla vždy na prvním místě.

V roce 2002 si zahrála hlavní roli ve filmu Crossroads, v němž si zahrála Lucy.Lucy pořád piští, ale podaří se jí splnit si svůj sen: vystoupí jako zpěvačka v klubu.Ještě se Britney objevila v dalším filmu Austin Powers - Agent 003 Austin Powers in Goldmember, kde vystupuje sama za sebe.

Když je v roce 2004 na vrcholu své kariéry, vdá se za tanečníka Kevina Federlina. Pro všechny byly zpočátku párem snů. To se následně změní jakmile Britney otěhotní. Kevin rozhazuje její peníze plnými hrstmy a tráví noci s jinými ženami a popíjením s kamarády. Každý den se objevují na titulních stranách bulvárních plátků a Brit to ignoruje, protože chce zachránit rozpadající se manželství. Porodí Seana Prestona a ani ne za pár měsíců otěhotní podruhé. Dovnímá se, že druhý potomek zachrání jejich vztah. Nestane se tak. Britney porodí druhého syna, obarví si vlasy na černo a podává kategoricky žádost o rozvod.

V nejbližších dnech Britney připravuje novou desku a chystá tak přelomový návrat do světa showbyznys. Galerie:Britney SpearsBritney SpearsBritney SpearsBritney SpearsBritney SpearsOdkazy:www.britney.com
www.britneyspears.com
www.peeps.com/britny
www.britney-spears.com
www.britney-spears-portal.com
www.britney-spears.to
www.britneyspearscafe.com
www.britneyspearsnow.com/
www.britney-spears.cz
www.britneyspears-web.com
www.100-britney-spears-pics-and-pictures.com
www.britney.ru
www.britney4u.de