Marián Vojtko

25. května 2007 v 16:02 | Ája
Marián se narodil 20. března 1973. Po absolvování operního zpěvu na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě zahájil své muzikálové působení dílem S. Sondheima Little Night Music. Úspěšně absolvoval konkurz na muzikál Dracula, v prvním i druhém uvedení zpíval roli Kněze a Stevena. Ve slovenském nastudování muzikálu Krysař ztvárnil hlavní roli Krysaře a v nastudování Pomády roli Anděla. Úspěch na pražské muzikálové scéně mu přinesla alternace hlavní role hraběte Monte Crista ve stejnojmenném muzikálu Monte Cristo. V Bratislavě se představil v rolích Caesara a Marka Antonia v Kleopatře uváděné na Nové scéně a v Praze v roli kardinála Richelieua ve Třech mušketýrech. A díky scénickému muzikálovému oratoriu Richarda Pachmana Mistr Jan Hus se Slovák s podobou Jánošíka proměnil v tohoto velikána českých dějin. Zatím poslední velkou muzikálovou rolí, které se chopil s nevšední hereckou i pěveckou invencí a za níž se dostal do širších nominací na divadení cenu Thálie, je stále aktuální titulní dvojrole v muzikálu HDK Jekyll & Hyde.
Marián Vojtko je aktivní také na operní scéně. V roce 2002 nastudoval Salieriho La Passione di Jesu Christu, které bylo uvedeno na Velikonočním hudebním festivalu v Brně, a ve stejném roce zpíval v portugalském Portu v Carmině Buraně Carla Orffa. Spolupracoval se světovou sopranistkou Evou Urbanovou. Pravidelně hostuje ve Stavovském divadle v Praze v roli Ottavia (W. A. Mozart; Don Giovanni), ve Státní opeře Praha zpíval v La Roulette a je stálým hostem Národního divadla Moravskoslezského v Ostravě. Do jeho repertoáru patří role Rossiniho Almaviva (Lazebník sevilský), Handlův Xerxes, Janáčkův baron Adolf (Počátek románu), Pucciniho Pang (Turandot) a další (Kouzelná flétna, Opera z pouti), mj. i operetní tenorové role. Díky autorské dvojici Šíp-Merta konkrétně zabodoval v titulní roli operety Ferdinand v plzeňském Divadle J. K. Tyla.
Koncertoval v Anglii, Portugalsku, Holandsku, Německu. V roce 2004 absolvoval první sólový koncert v USA a s Dvořákovou Stabat Mater vystoupil v září společně s Gunma Symphony Orchestra v Japonsku.
Fotogalerie:
Michal David: Tři mušketýři Jako kardinál Richelieu v muzikálu Tři mušketýři.
Frank Wildhorn, Leslie Bricusse: Jekyll & HydeFrank Wildhorn, Leslie Bricusse: Jekyll & HydeFrank Wildhorn, Leslie Bricusse: Jekyll & HydeFrank Wildhorn, Leslie Bricusse: Jekyll & Hyde Fotky z muzikálu Jekkyl a Hyde.
Michal David: Kleopatra / sk
V Kleopatře na Slovensku.
Michal David: KleopatraMichal David: KleopatraMichal David: KleopatraMichal David: Kleopatra A muzikál Kleopatra-Obnovená premiéra jako Caesar a Marcus Antonius
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama