Červen 2007

Krásná pokojská-film

2. června 2007 v 18:58 | Verča |  Films
Krásná pokojská
Romantická komedie o chudé pokojské, bohatém politikovi a malém omylu, který vedl k velké lásce přes ještě větší překážky. Hezká Marisa Venturová, která se sama stará o desetiletého syna Tye a pracuje jako pokojská v hotelu Beresford. Jejich poklidný, i když zdaleka ne bezstarostný život se změní v den, kdy se v hotelu ubytuje bohatý kandidát na senátora Chris Marshall se svými asistenty Jerrym a Danem, psem Rufusem a dalšími členy početného týmu.

Fotky z filmu:
Jennifer LopezJennifer LopezJennifer Lopez

Eragon-film

2. června 2007 v 18:56 | Verča |  Films
Eragon
Když Eragon najde v lese naleštěný modrý kámen, myslí si, že chudého farmářského chlapce potkalo štěstí; možná za něj koupí maso na zimu pro svou rodinu. Ale když se z kamene vyklube dračí mládě, Eragon si brzy uvědomí, že narazil na odkaz skoro tak starý, jako je samo království. Jeho prostý život se přes noc roztříští a on je vržen do nového, nebezpečného světa osudu, kouzel a moci. Pouze se starodávným mečem a radami moudrého vypravěče musejí Eragon s dračím mládětem zdolávat nebezpečné situace a odolávat temným silám v Království, kterému vládne král, jehož zlo nezná hranic. Dokáže Eragon převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou...
Hrají:
Eragon/Eragon/
Eragon/Eragon/
Eragon/Eragon/
Eragon/Eragon/
Eragon/Eragon/
Eragon/Eragon/

Stepfordské paničky-film

2. června 2007 v 18:55 | Verča |  Films
Stepfordské paničky - plakát
Co znamená stát se manželkou ze Stepfordu, ženou až neuvěřitelně dokonalou? Zeptejte se stepfordských manželů, kteří v této moderní komedii vytvořili dokonalé, avšak z jistého pohledu děsivé městečko.

Joanna (Nicole Kidmanová) s manželem Walterem (Matthew Broderick) a dětmi se přestěhují z Manhattanu do dokonalého moderního městečka Stepfordu. Všechno zde se zdá tak perfektní, že to je až neuvěřitelné. Všechny ženy se skvěle starají o své protějšky, o domácnost, a dokonale plní své manželské povinnosti. Co se skrývá za Asociací stepfordských mužů a za Stepfordskými denními lázněmi? Proč je ve Stepfordu všechno tak dokonalé?

Film slavného režiséra a (loutko)herce Franka Oze je spíše komediálním přepisem thrilleru z roku 1975 natočeném podle knižní předlohy mistra děsivých příběhů Iry Levina, tvůrce jiného slavného hororu, Rosemary má děťátko.

Základní informace

Český název: Stepfordské paničky
Originální název: Stepford Wives, The
Česká premiéra: 12. srpna 2004 (před 999 dny)
Natočeno: USA 2004
Režie: Frank Oz
Scénář: Paul Rudnick (podle předlohy od Iry Levina)
Kamera: Rob Hahn
Hudba: David Arnold
Hrají: Nicole Kidman (Joanna Eberhartová), Matthew Broderick (Walter Kresby), Christopher Walken (Mike Wellington), Faith Hill (Sarah Sundersonová), Roger Bart (Roger Bannister), Jon Lovitz (Dave Markowitz), Glenn Close (Claire Wellingtonová), Bette Midler (Bobbide Markowitzová), Larry King (sám sebe)

Pravá blondýnka 2-film

2. června 2007 v 18:54 | Verča |  Films
Pravá blondýnka 2
Elle Woods dobyla Harvard a nyní začíná právnickou dráhu u jedné velké firmy. Balancuje mezi náročnou kariérou a přípravami na svatbu s mužem svých snů. Když ale zjistí, že klienti její zaměstnavatelské firmy zneužili rodinné příslušníky (respektive matku) jejího milovaného psa Bruisera, stane se odhodlanou bojovnicí za psí práva, proti zneužívání němých tváří k zločinným pokusům. Dostane padáka na hodinu. Je existenčně zničena, ale nezlomena ve svém optimismu. Slečna Woodsová vyráží do Washingtonu, aby vzala věci do svých vlastních rukou, zdobených francouzskou manikúrou. Snaží se proniknout tam, kde se tahá za politické nitky. Přitom z moře šedi, černi a námořnické modři vyčnívá jako růžový palec. Politici nejdou "poslankyni Bárbie" zdaleka na ruku a Washington, D.C., není snadné působiště pro dívku - sice s právnickým diplomem z Harvardu, ale především s neomylným smyslem pro módu. Elle však svým neodolatelným šarmem, inteligencí a odhodláním obludný systém přemůže. Obhajobou Bruisera a jeho rodiny nakonec inspiruje ostatní, aby také vyjádřili svůj názor. Haf.

Světově oblíbená blondýnka se vrací! Před dvěma roky předvedla Elle Woods (Reese Witherspoon) své kouzlo filmovým divákům v původním filmu Pravá blondýna, v příběhu o elegantní rybě na suchu, která jde za svým srdcem na právnickou fakultu a všechny překvapí svou načesanou inteligencí. V roce 2002 získala Reese Witherspoon za svůj výkon nominaci na Zlatý glóbus v kategorii nejlepší herečka.
Sally Field (neohrožená poslankyně Victoria Rudd - blondýnka), dvojnásobná držitelka Oscara byla velkou fanynkou prvního filmu a byla šťastná, když dostala šanci hrát v jeho pokračování. Režisér Herman-Wurmfeld sdílí nadšení Reese Witherspoon s ohledem na spolupráci se Sally Field. "Ovšem, že je radost pracovat s takovou herečkou jako je Sally. Ale nejúžasnější byl její talent a její neohroženost, se kterou přišla každý den na plac" tvrdí.
Kam Elle zamíří potom? To zatím nikdo neví, protože třetí Pravá blondýna se netočí... zatím.

Obsluhoval jsem anglického krále-film

2. června 2007 v 18:52 | Verča |  Films
Bohumil Hrabal - Obsluhoval jsem anglického krále
Příběh čišníka, později hoteliéra a cestáře, který začínal v hotelu u Zlatého města Prahy. Svou kariéru pokračuje v hotelu Tichota, kde sem tam jezdí významnější hosté. Dále se dostává do nádherného hotelu, kde ho učí vrchní, který obsluhoval anglického krále. Do hotelu přijede vzácný host z Habeše a tak se podaří, že obsluhoval Habešského císaře, za to dostává řád a modrou šerpu. Poznává německou dívku Lízu, do které se zamiluje. Odejde do hotýlku uprostřed lesů, kde jezdí zamilované páry aby se rozloučili před tím, než jednoho z nich odvedou do války. Vezme si Lízu a splodí s ní syna, který však není úplně duševně vpořádku. při náletech je Líza zabita. Odjíždí tedy se 2 miliony, které mu po ženě zůstaly a syna dává do ústavu. Za peníze si zřídil krásný hotel. Němci však všem milionářům majetek vzali a zavřeli je do "internátu". Když se od tamtud dostává musí nastoupit brigádu cestaře sám někde v horách jen s několika zvářaty. V samotě píše celý příběh.
Fotky z filmu:
Obsluhoval jsem anglického krále¨


Lepší pozdě nežli později-film

2. června 2007 v 18:51 | Verča |  Films

Lepší pozdě nežli později

Lepší pozdě nežli pozdějiPřemýšlím, jestli je dobré tento fillm vidět dříve nebo později. Mno, není to špatná komedie o peripetiích lásky, lásky v různém věku. Jestli se Vám bude film líbit, může záviset i na tom, jestli máte radši Keanu Reevse nebo Jacka Nicholsona a komu tedy budete po většinu filmu a hlavně v jeho závěru fandit.
Lepší pozdě nežli později -
Typ filmu:komedieRok výroby:2003Režie:Nancy MeyersHrají:Jack Nicholson, Diane Keaton, Keanu Reeves, Frances McDormand, Amanda PeetPopis:Harry Sanborn (Jack Nicholson) je stárnoucí playboy. Ale jeho libido si uplývající léta zásadně nepřipouští. Jenomže jeho tělesná schránka je jiného názoru a tak když ho v průběhu milostné schůzky s nejnovějším objevem Marin (Amanda Peet) chytnou záda, musí si Harry připustit, že už není tím, čím býval. Brzy se však objeví ošetřovatelka. Je jí úspěšná rozvedená dramatička a zároveň Marinina matka Erica (Diane Keaton). Jaké překvapení, Harry se zamiluje do ženy, která není o více než o půl století mladší než on. Právě v té chvíli se objeví mladý lékař (Keanu Reeves) a začne Ericu svádět. Harry bude muset o svou lásku bojovat …
Lepší pozdě nežli pozdějiLepší pozdě nežli později

Hledá se Nemo-film

2. června 2007 v 18:47 | Verča |  Films
Hledá se Nemo!
Marlin přišel o svoji manželku (obřad tedy ve filmu nebyl…) a 400 dětí po útoku žraloka. Zůstal mu jenom Nemo a strach z okolního oceánu a z toho pramenící starostlivost o svého jediného potomka. Jednoho ošklivého dne ale Nema uloví potápěč-zubař a odpluje s ním do Sydney, do své ordinace. Utrápený Marlin přemůže strach a vydává se v jeho stopách. Ve filmu sledujeme jak Marlina, tak osudy Nema.
A právě v obrázcích ze zubní ordinace se propojuje lidský svět s rybím nejvíce. Vidíme zde běžné předměty a ryby v akváriu a pelikán, co za nimi létá na návštěvu, diskutují fundovaně o dentistických metodách. Asi by podle těch odborných řečí dokázali provést zubařský zákrok, jen kdyby dostali vrtačku do ploutví.
Hledá se NemoKaždý má šanci najít si svého kresleného oblíbence. Když to nebude nikdo z akvária, tak to bude některý z tvorů žijících v oceánu. Marlina doprovází po celou dobu rybka Dory, která je pro svoji zapomnětlivost zdrojem legrace. Kromě toho, že neustále zapomíná, že Marlin hledá svého syna, má na svědomí pro mě nezapomenutelnou scénu, kdy mluví velrybštinou, plejtváčtinou a dalšími velrybími dialekty. Milými vložkami jsou hejno rybiček, které doprovázejí svou řeč seskupováním se a tvarováním podle toho, co chtějí právě sdělit, pelikán-sympaťák, co se snaží pomoci hrdinovi Marlinovi, nebo parta želv, které se vyblbnou ve VAP, čili východoaustralském proudu. Pro mě jednoznačnou jedničkou je žralok Bruce, který slíbil, že "ryba je kámoš, ne žrádlo", a už tři týdny nepozřel ani kousek rybího masa, i když, jak sami uvidíte, jeho mysl se s tím ještě úplně nevyrovnala..
Hledá se NemoZlo zde představují nejen obyčejné mořské obludy jako žraloci a medúzy, případně kouzelně přiblblí rackové, ale hlavně neteř zubaře Darla. Ta je postrachem všech rybiček v akváriu, protože se k nim chová mírně řečeno neuctivě. Osud Káji mají všichni ještě v živé paměti… ("Chudák Kája. Odešel na věčnost porcelánovým expresem."). Šéfem akvárka je Gill, který se podobně jako Nemo narodil v moři a pokouší se neustále z akvárka utíkat (nebo uplavávat, jak chcete), aby moře zase spatřil. Mimochodem, jeho plán opuštění ordinace je opravdu brilantní. Je nutné ho realizovat rychle, Darla má totiž dostat Nema k narozeninám…
A na závěr? Co je na závěr? Poslední scéna rozhodně nasazuje filmu korunu, ale já nebudu ani naznačovat. A taky: neodcházejte před skončením titulků. Nemůžete snad očekávat, že by Pixar nedal nic vtipného do závěrečných titulků. Není to tak k potrhání jako titulky u Příšerek s.r.o., ale rybičky si plujou vesele i po skončení filmu.
Hledá se NemoSuma sumárum bych film zhodnotil asi takhle: Jestli máte děti, doporučte jim tenhle film a vyražte s nimi. Nebojte se, nudou neumřete; budou tam momenty (a bude jich spousta), kdy se budete smát na celé kolo. Příběh je zaměřený především na děti, ale perfektní animaci si užije každý. Jestli děti nemáte, běžte do kina taky. Hledá se Nemo je jako celek dobrý film. Takže: Podívejte se, kdy a kde to dávají, a koukejte už vyrazit. Nebo: " Moj, moj, moj, moj, moj!!!" :-)

O filmu:

Oficiální web: Finding Nemo
Režie: Andrew Stanton a Lee Unkrich
V hlavních rolích: ryby, želvy, ryby a zubař
Rok: 2003

V tom domě straší-film

2. června 2007 v 18:46 | Verča |  Films
V tom domě straší
Zaklepejte s námi na dveře záhadného domu.

Krátký popis
Dvanáctiletý DJ Walters tráví většinu času přemýšlením o domě starého pana Nebbercrackera na protější straně ulice, se kterým podle jeho názoru rozhodně není něco v pořádku. Svědčí o tom přinejmenším to, že v polorozpadlém domě se neustále záhadně ztrácejí věci - zatoulané basketbalové míče, tříkolky, hračky i domácí zvířata. Co se pak asi muselo stát paní Nebbercrackerové?

Je den před Halloweenem a DJ se se svým kamarádem Chowderem (Buřtem) dostal do ostré hádky s panem Nebbercrackerem - o další míč, který skončil na jeho trávníku a byl záhadně vtažen do útrob starého domu, už nechtějí přijít. Když se pak dům pokusí spolknout i jejich novou kamarádku Jenny a nikdo jim nechce uvěřit, že má určitě něco za lubem, nezbývá jim, než se vydat na vlastní průzkum. O radu požádají jediného člověka na celé planetě, který by mohl aspoň vzdáleně chápat, co se děje - 20letého flákače Skulla (Lebzu). Ten dětem poradí, že jediným způsobem, jak domu zabránit ve spolykání všeho v dohledu, je zasadit mu ránu přímo do srdce.

Děti usoudí, že srdcem strašidelného domu musí být nepřetržitě živený kotel v jeho sklepě a vymyslí neprůstřelný plán, jak se pomocí důmyslných převleků dostat dovnitř a oheň uhasit.

Jejich odvážný plán však selže a když se dům zvedne ze základů a začne je honit po ulici, musejí sebrat veškerou odvahu, aby sousedství zachránili a znovu z něj udělali bezpečné místo pro všechny koledníky.


Tvé šťastné číslo

2. června 2007 v 18:40 | Verča
Napiš svoje jméno a pak podle této tabulkypřiděl každému písmenu správné číslo.
123456789
ABCDEFGHI
JKLMNOPQR
STUVWXYZ
Například: K I M S M I T H
2 9 4 1 4 9 2 8
Teď všechna čísla sečtia sčítej tak dlouho,dukod ti nevyjde jedna číslice.
Například:2+9+4+1+4+9+2+8=39 3+9=12 1+2=3
Kim má šťastné číslo 3!
A až budeš mít vypočítané svoje šťastné číslo,můžeš se dívat,co toto číslo znamená!
1-Jsi originální a odhodlaný(á)
2-Jsi velice spravedlívý(á) a umíš naslouchat
3-Jsi přátelský(á) a zábavný(á)
4-Jsi čestný(á) a spravedlivý(á)
5-Máš rád(a)dobrou zábavu a máš hodně energie.
6-Jsi moudrý(á) a srdečný(á)
7-Jsi tajemný(á)a pravdomluvný(á)
8-Jsi pracovitý(á)a máš talent
9-Jsi umělecky založený(á) a jsi dítě štěstěny
Prosím hlasujte jaké číslo vám vyšlo,abych věděla jaká jsou vaše oblíbená čísla:-)