Angelika-Premiérová TISKOVÁ ZPRÁVA

26. července 2007 v 11:21 | Ája
PREMIÉROVÁ TISKOVÁ ZPRÁVA
V Praze 5.3.2007
Markýza muzikálového nebe.
Cleopatra Musical a Forza uvádí muzikál "Angelika" - na námět historického románu Angelika od Anne Golon www.editiondurefuge.com. Hudba k muzikálu je z dílny úspěšného českého autora hudby Michala Davida.
Dlouho očekávané premiéry muzikálu "Angelika" jsou tady a vzhledem k vyrovnaným výkonům umělců bude mít muzikál hned dvě premiéry 6 a 7. března 2007.
S myšlenkou na realizaci Angeliky do muzikálové podoby přišel Michal David již během uvádění muzikálu Tři Mušketýři. Rozhodoval se mezi námětem na muzikál Mata Hary, ale nakonec zvítězil romantický příběh o Angelice. Muzikálem
Producenti projektu Oldřich Lichtenberg a Michal David opět zvolili osvědčený tvůrčí tým jako jsou libretista Lou Fanánek Hagen, scénosled a choreograf Libor Vaculík, kostýmní návrhář Roman Šolc. Režisérem projektu je Jozef Bednárik a autorem scénografie je Šimon Caban.
Romantický děj se odehrává v době vlády Ludvíka XIV. a mapuje příběh krásné Angeliky de Sancé de Monteloup, která je svým nechtěným sňatkem s Joffreyem de Peyrac vržena do víru královských intrik. Její počáteční odpor k Peyracovi se postupně mění v hluboký cit.
Shodou dramatických okolností překazí Angelika plánovanou vraždu krále. Ten je krásnou Angelikou okouzlen a chce ji získat. Ve vykonstruovaném procesu je Peyrac označen za spiklence ďábla a na náměstí Gréve upálen. Angelika se uchyluje mezi lůzu a po smrti své první lásky Nicolase se stává "markýzou" pařížských plebejců.
Díky sňatku se svým bratrancem Filipem de Plessis-Belliéres se Angelika vrací mezi pařížskou smetánku. Její cesta, motivovaná pomstou nespravedlivé smrti Peyraca, ji vede až před samotného krále. Tomu předává seznam spiklenců. Král nechává spiklence za velezradu zatknout. Za splnění státního úkolu, přípravu smlouvy Francie s Bachtiary bejem, vyslancem sultána, vrací Ludvík XIV. Angelice majetek de Peyraca. Vyslanec Bachtiary bej žádá jako dar Angeliku, král odmítá a veřejně ji prohlásí za svou přítelkyni. Angelika se dozvídá od krále, že se Peyracovi podařilo z vězení uniknout, na útěku však zahynul. Angelika mu ovšem nevěří a rozhodne se Peyraca hledat.
Na zámku Toulouse se Angelika na kratičký okamžik s Joffreyem skutečně setkává. Ten je však chladný, je psancem a ona má mocného ochránce - krále. Angelika se zapřísahá, že králi nikdy patřit nebude, ale Joffray mizí v tajných chodbách zámku. Zoufalá Angelika se vzápětí stává obětí únosu - zhrzený Bachtiary bej se rozhodl získat dar pro svého pána násilím. V sultánově harému propadá Angelika naprostému zoufalství, ale zůstává nezlomená a hrdá - odmítá být hříčkou sultánovou. Po krutém bičování se jí podaří s pomocí dvou eunuchů - dříve příslušníků pařížské lůzy - uprchnout do pouště. Nerovný boj však záhy vzdává a prosí Boha, aby ji k sobě povolal. Upadá do agónie, tudíž neví, že Joffrey, který se jí vydal po stopách, ji zachránil a převezl na zámek Toulouse. Po mnohých peripetiích tak těžce zkoušená láska vítězí...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama