Srpen 2007

4. Bratříček nebo sestřička?

26. srpna 2007 v 15:47 | Ája
Bratříček nebo sestřička? (4/26)
středa 27. 9. 2006 20:00 ČT1
Možná tu kolem létá čáp! Fotbalový klub volí nového předsedu. Eva jede za Martinem. Hrají: I. Bareš, L. Benešová, N. Boudová, J. Šulcová, J. Hraběta a další. Režie T. Krejčí a K. Šulajová
Obsah dílu
Lucie má podezření, že by mohla být těhotná. Zatímco její matka a Soňa vědí o jejím tajemství, s Janem o té záležitosti mluví Lucie ve třetí osobě, jako by se to dělo jedné její kamarádce z Brna. Jan tuší, že k němu není úplně upřímná a myslí si, že tou, která čeká dítě je Soňa, takže to bez váhání řekne jejímu manželovi Edovi.
Předseda místního fotbalového klubu zemře během večeře, kterou na jeho počest uspořádali členové klubu. David a Stanislav budou spolu muset soupeřit kvůli uvolněnému postu. Od této chvíle oba začnou rozvíjet svou vlastní kampaň, aby zvítězili při volbě. Nakonec je zvolen Stanislav. Vzdá se ale předsednictví ve prospěch Davida, který slibuje klubu finanční podporu.
Ondra chce ukrást výsledky školního testu, který má Lucie připravený na jejich hodinu, a dát ho svým kamarádům. Jan to odhalí (s Terezinou pomocí) a Ondra musí dělat domácí práce. Tereza se mu směje. Konečně pomsta.
Ve škole je právě období zkoušek a písemných testů. Kluky štve, že to jde holkám ve škole lépe. Eva si všimne, že Tomáš má problémy s učením a rozhodne se mu pomoct při studiu dějepisu. Při testu ve škole vidí, že Tomáš nic neví a rozhodne se vyměnit Tomášův test za svůj. Tomáš dostane dobrou známku, ale Eva propadne. Její neúspěch způsobí, že jí Lucie zakáže jet za Martinem do Brna. Eva prosí Tomáše, aby se k výměně přiznali. Tomáš za úspěch ve škole dostane od Jana moped, a tak se přiznat nechce. Martin nakonec víkend s Evou zruší a znovu se s ní rozejde. Eva se naštve a jedou za ním s Tomášem na mopedu. Eva rozbije Martinovi jeho kytaru o hlavu. Tomáš z toho má velkou radost, ale bojí se Evě sdělit pravdu o svých citech k ní...

3. A přece Paříž!

26. srpna 2007 v 15:45 | Ája
A přece Paříž! (3/26)
středa 20. 9. 2006 20:00 ČT1
Eva a Tereza se chystají se svým otcem na vytouženou cestu do Paříže. V domě praská kanalizace, Honzu stíhá vymahač dluhů a babička Zdena se chce přistěhovat do domu. Hrají: I. Bareš, L. Benešová, N. Boudová, J. Šulcová, J. Hraběta a další. Režie T. Krejčí a K. Šulajová
Obsah dílu
Eva a Tereza měly jet se svým otcem do Paříže, ale ten na poslední chvíli cestu kvůli práci zrušil. Holky jsou z toho smutné a zklamané. Jan je odhodlán ke všemu, jen aby jeho rodina byla šťastná. A tak všechny překvapí nápadem, že celá rodina (všech sedm) pojede na krátké prázdniny, a to právě do Paříže.
Zdena si připadá sama a tráví víc času v domě své dcery, než v tom svém. Chce si připadat užitečná. Aby toho nebylo málo, řekne Lucii, že by se k nim ráda přestěhovala. Jan tu zprávu nepřijme s velkým nadšením, ale Lucie má poslední slovo. Soňa jí radí, ať si svou matku domů nebere, protože by už neměla klid. Zdena s Lucií se kvůli tomu spolu pohádají a nakonec se shodnou, že by to pod jednou střechou nedělalo dobrotu.
Domácnost Horákových zaplavují dluhy. Nečekaná kanalizační havárie způsobí, že Jan nesplatí poslední splátku za svatební hostinu. Vchodové dveře domu i auto oblepí naštvaný věřitel nápisy, že je Jan Horák dlužník. Jan váhá, zda nemá vrátit letenky do Paříže. Ale nechce, aby se Lucie o problémech dozvěděla. Lucie a dcery si nakupují nové oblečení na cestu do Paříže, Jan u toho tiše trpí, ale nic jim neřekne.
Ředitel školy, David, byl zamilovaný do Lucie již v dobách, kdy poprvé začala chodit s Janem. A nikdy Janovi neodpustil, že si Lucie vybrala právě jeho. Teď má možnost odvety, a tak Lucii řekne o Janových finančních potížích a zároveň jí nabídne finanční výpomoc. Lucie ho odmítne. Jan se Lucii omlouvá, ale ta se na něj zlobí, že jí o svých starostech nic neřekl. Lucie nepotřebuje značkové oblečení ani cestu do Paříže, to je jí jedno. Je pro ni důležité, že má rodinu, práci a hlavně jeho.
Ondra a Tereza si dál nerozumějí a škola je jejich hlavním bojištěm. Kuželka (Josef) organizuje oslavu svých narozenin, ale Tereza mezi pozvanými není. Rozhodne se, že se na seznam pozvaných dostane. Vymění s kluky pozvánku za fotku své sestry Evy, na které je polonahá. To se dozví Tomáš a rozhodne se fotku získat za každou cenu.
Při vyřizování účtů Tereza předvede své bojové schopnosti - má totiž zelený pásek v judu. Kuželka, který se stal předmětem této ukázky Tereziny bojovnosti, je ohromen a zve ji na své narozeniny. Ondřej je tím zdrcen.

2.Dokonalý otec

26. srpna 2007 v 15:42 | Ája
Dokonalý otec (2/26)
středa 13. 9. 2006 20:00 ČT1
Jan a Lucie jdou na schůzku s výchovným poradcem. Jan zavádí nové výchovné metody. Za Evou se chystá přijet její přítel Martin. Hrají: I. Bareš, L. Benešová, N. Boudová, J. Šulcová, J. Hraběta a další. Režie T. Krejčí a K. Šulajová
Obsah dílu
Lucie a Jan: různé formy chápání výchovy dětí
Lucie a Jan se dostaví do školy na schůzku s výchovným poradcem, aby si promluvili o Ondrovi a Tereze. Během společného rozhovoru se odhalí, že oba mají odlišný způsob výchovy svých dětí a přístupu k nim: Lucie dává přednost dialogu. Se svými dcerami mluví o všem, berou ji jako kamarádku a ona jim nic nezakazuje. Zatímco Jan nemá ve zvyku se svými syny dlouze mluvit a místo toho jim dá raději pár facek.
Jan si pročítá letáček od poradce a na základě uvedených postupů se snaží naučit se vést se svými syny dialog. Tomášovi nabídne, že kdyby potřeboval poradit něco o sexu, ať za ním klidně přijde. Ráno chlapce budí, ptá se jich, co budou celý den dělat a políbí je. V jeden okamžik je nutí, aby si navzájem řekli, že se mají rádi a nebáli se to vyslovit. Synové jsou z toho zmatení a domnívají se, že se jejich otec z lásky k Lucii dočista zbláznil.
Evin kluk z Brna, Martin Svoboda, chce být zpěvákem a kytaristou, a tak jí pravidelně posílá své písničky nahrané na videu. Všem připadají směšné, kromě Evy, která Martina bezmezně obdivuje. Tentokrát jí pošle kazetu se vzkazem, že chce za ní přijet. Eva o tom řekne Lucii a ta jí nabídne, aby Martin přespal u nich. Eva na poslední chvíli oznámí matce, že budou spát v hotelu. Lucie zapomene na svůj obvyklý chápavý přístup, protože zjistí, že se Eva chce s Martinem poprvé milovat.
Lucie zadá svým žákům, aby napsali sloh o své rodině. Ondrovi se stále daří dobře kamuflovat, že Lucie je jeho nevlastní matka a Tereza jeho sestra. Tereza na radu své sestry využije příležitosti, aby se pomstila Ondřejovi za to, že ji ve škole terorizuje, a Lucii za to, že ji nechce nechat přespat s Martinem v hotelu. Tereza přečte před třídou text, ze kterého vyjde najevo, že Ondra a ona jsou sourozenci a Lucie je jejich nechápavá matka. Ondra naopak napíše, že nová rodina není JEHO rodina. Lucie je z obou prací dost smutná.
Dívky objeví díru v koupelně, kterou tam vyvrtali kluci, aby je mohli špehovat ve sprše. Naštvou se. Chtějí se pomstít a vyfotit ve sprše Tomáše, aby tím vyrovnali účty. Na poslední chvíli však do sprchy vleze místo Tomáše Jan.
Evě zavolá Martin, že se s ní rozchází, protože s ním nešla přespat do hotelu. Tomáš smutnou sestru vezme večer mezi své kamarády do baru. Do Evy se zakouká spolužák Patrik. To se Tomášovi samozřejmě ani trochu nelíbí...

1.Už se vzali!

26. srpna 2007 v 15:40 | Ája
Už se vzali!
(1/26)
středa 6. 9. 2006 20:00 ČT1 Nový seriál České televize. Jeden za všechny, všichni za rodinu! Jan si přivádí domů Lucii. Jeho tři synové se poprvé potkávají s jejími dvěma dcerami. Zvítězí společná večeře nebo fotbal? Hrají: I. Bareš, L. Benešová, N. Boudová, J. Šulcová, J. Hraběta a další. Režie T. Krejčí a K. Šulajová
Jan a Lucie spolu v období dospívání chodili, ale když dosáhli plnoletosti, tak se vydal každý svou cestou. Lucie odjela do Brna, vdala se tam, měla dvě dcery a dosáhla více než dobré životní úrovně. Přesto však nebyla šťastná a rozhodla se rozvést. Jan nikdy ze čtvrti, kde od mládí žil, neodešel. Před pěti lety ovdověl a od té doby se musí sám starat o své tři syny. Jan a Lucie se náhodou po letech setkají. Oba cítí, že láska mezi nimi nikdy nevyprchala, a tak se rozhodnou společně vytvořit novou rodinu.
Klikněte pro větší obrázekKlikněte pro větší obrázekKlikněte pro větší obrázek
Svatba je výchozím bodem, který otevírá příběh celého seriálu. Na obřadu a hostině se seznámíme se všemi hlavními i vedlejšími protagonisty.
Jako jsou Janovi synové. Nejstarší Tomáš, který má do dospělosti už jen krůček. Prostřední Ondřej je rozený rošťák a nejmladší Kuba zatím vše pozoruje ze své dětské perspektivy. Je tu i Janův bratr Stanislav, který spolu s Janem provozuje malou rodinou hospůdku U Horáků, kde mají ty nejlepší pivní klobásky.
Vedle Lucie stojí její dvě dcery Tereza a Eva. Evě chybí jen o něco málo větší krůček do dospělosti než Tomášovi. Mladší Tereza je zapřísáhlou vegetariánkou a ochránkyní zvířat. A nesmíme zapomenout na Zdenu, matku Lucie, která je stejně jako její dcera dámou z dobré rodiny. Tedy z "lepší", než je ta Janova... alespoň z jejího pohledu.
Klikněte pro větší obrázekKlikněte pro větší obrázekKlikněte pro větší obrázek
Každý z následujících dílů je vždy otevřen vnitřním komentářem nejmladšího z Janových synů Kuby.
Obsah dílu
Svatební den je výjimečným dnem pro příslušníky obou rodin. Tomáš, Ondra a Kuba plní úkoly, které jim zadává jejich otec, a ukazují svým novým sestrám, Evě a Tereze, jejich dům, který se vůbec nedá srovnat s tím, ve kterém žili v Brně - ten jejich byl totiž o mnoho větší a luxusnější. Konečně dojdou k jejich novému pokoji. Obě dívky se budou muset dělit o jeden pokoj a se zděšením se dívají, jak je příšerně a nevkusně zařízen. Tři Janovi synové budou sdílet také jen jeden pokoj, a protože budou muset všichni dodržovat pořadník na koupelnu, ani jedna ze stran není z nastalé situace moc nadšená. Ale vzájemně před sebou předstírají, že je vše v naprostém pořádku.
Nespokojenost Evy vyvrcholí tím, že se na konci dílu rozhodne odjet zpět do Brna, kde musela opustit kromě kamarádů i svého přítele Martina Svobodu. Její útěk odhalí Tomáš. Společně se svým otcem se vydávají na nádraží Evu hledat a Jan jí nakonec odjezd rozmluví.
Jan nakáže svým synům, aby pomohli svým novým sestrám začlenit se do školního kolektivu. Ondra je ochoten udělat cokoliv, jen aby se nikdo ve škole nedozvěděl, že jeho nová sestra Tereza je dcera jejich učitelky, která je teď navíc jeho novou matkou. Tomáš uvede Evu mezi své kamarády. Eva se cítí nejistě, ale Tomáš se jí snaží všemožně pomáhat. Někdy až příliš. Můžeme vypozorovat, že jeho náklonnost k ní, je víc než jen sourozenecká...
Lucie se po letech strávených jako žena v domácnosti, vrací do práce. Je učitelkou a je opravdu velmi nervózní z prvního dne v nové škole. Uklidňuje ji přítomnost Soni, která je její kamarádkou již od dětství a učí na stejné škole. Změna na poslední chvíli způsobí, že je Lucii přidělena třída Ondry a Terezy. Předcházející učitelka této třídy to vzdala, protože nezvládla vtípky Ondry a jeho kamarádů.
Pro Janova bratra Stanislava se vše změnilo. Jan se musí věnovat rodinným povinnostem a nemůže už chodit společně se Stanislavem na fotbal, kdykoliv ho napadne, jak tomu bývalo dřív. Stanislav proto začíná být stále více zahořklejší na Janovo manželství a hlavně na Lucii...

Pro příznivce Angeliky, pozor!!!

24. srpna 2007 v 17:52 | Ája

Divadlo Broadway potvrdilo, že patří mezi nejúspěšnější česká muzikálová divadla všech dob. Už brzy totiž v hledišti usedne miliontý divák, který navíc získá exkluzivní cenu, Škodu Fabii v luxusním provedení. Šanci mají všichni, kteří si zakoupí vstupenky na speciální představení muzikálu Angelika, které se uskuteční ve středu 17. října od 18.00 hodin. Právě z nich se bude miliontý divák a zároveň šťastný výherce losovat.
A pro zpestření:

Fotky z představení:

070305095609_1_large.jpeg 070305095838_1_large.jpeg 070305095917_1_large.jpeg 070627120231_1_large.jpeg 070627120330_1_large.jpeg 070627120914_1_large.jpeg 070627121002_1_large.jpeg 070627121042_1_large.jpeg 070627121332_1_large.jpeg 070627122239_1_large.jpeg 070627122414_1_large.jpeg 070627122453_1_large.jpeg 070627122531_1_large.jpeg 070627122646_1_large.jpeg 070627122733_1_large.jpeg 070627123055_1_large.jpeg 070627123135_1_large.jpeg 070627123604_1_large.jpeg 070627123635_1_large.jpeg 070305095855_1_large.jpeg

GOLEMxAngelika

24. srpna 2007 v 17:48 | Ája
Příznivci muzikálu Angelika a GOLEM, POZOR!!!!!!!!!!!!!
MEMORIÁL HONZY DVOŘÁKA proběhne dne 1.9.2007
Sportovní den v Průhonicích. Fotbalové utkání hvězd a vystoupení z muzikálů ANGELIKA a GOLEM pod patronací hejtmana Středočeského kraje Ing. Petra Bendla proběhne dne 1.9.2007 od 10.00. sport_den.jpg

PoZoR!!!!!!!!!

24. srpna 2007 v 17:47 | Ája
Příznivci muzikálu Angelika a Golem, POZOR!!!!!!!
MEMORIÁL HONZY DVOŘÁKA proběhne dne 1.9.2007
Sportovní den v Průhonicích. Fotbalové utkání hvězd a vystoupení z muzikálů ANGELIKA a GOLEM pod patronací hejtmana Středočeského kraje Ing. Petra Bendla proběhne dne 1.9.2007 od 10.00. sport_den.jpg

Monika 5

22. srpna 2007 v 9:47 | Ája

Monika 4

22. srpna 2007 v 9:44 | Ája

Monika 3

22. srpna 2007 v 9:44 | Ája

Monika 2

22. srpna 2007 v 9:42 | Ája

Monika 1

22. srpna 2007 v 9:41 | Ája
Monika Absolonová

Angelika- Fotogalerie 3

22. srpna 2007 v 9:37 | Ája
Monika Absolonová
Monika Absolonová
Monika Absolonová
Monika Absolonová
Monika Absolonová
Monika Absolonová

Angelika- Fotogalerie 2

22. srpna 2007 v 9:31 | Ája
Radka Fišarová
Monika Absolonová
Monika Absolonová
Monika Absolonová
Monika Absolonová
Monika Absolonová
Monika Absolonová

Zbyněk Fric

22. srpna 2007 v 9:20 | Ája
Profese herec, zpěvák Datum narození: 08.04.1971 Místo narození: Československo Znamení: Beran
Životopis:
Po dvou sezónách účinkování v Horáckém divadle v Jihlavě byl přijat na pražskou DAMU, ale odtud po dvou letech odešel. Již během studia hrál v muzikálech: "451 st. Fahrenheita" (Montag), "Jesus Christ Superstar" (Šimon Zélótes), "Dracula" (Steven, Mnich ), Krysař" (Jakub). Účastnil se ojedinělého projektu "Bernsteinova mše" na Pražském hradě. K filmovým zkušenostem patří jedna z hlavních rolí ve filmu "Poslední přesun" a seriály "Zdivočelá země" a "Stříbrná paruka". Od roku 1995 vystupuje příležitostně s taneční skupinou "Děti swingu". Zahrál si i roli v muzikálu Kleopatra.
Vystupuje v muzikálu Tři mušketýři v Divadle Brodway.

Nyní hraje i v seriálu televize Prima ,,Rodinná pouta", stvárňuje tam roli Leoše Krátkého alias Pufa
Fotogalerie:
Jako Marcus Antonius v Kleopatře:
Zbyněk Fric
Jako Rochefort v muzikálu Tři mušketýři s Mylady (Markéta Zehrerová)
Zbyněk Fric
Jako Cesare v Lucrezii Borgii s Juanem (Tomáš Beroun)
Zbyněk Fric
V Rodinných Poutech, nyní Velmi Křehkých Vztazích:
Zbyněk Fric

STOP!!!!

22. srpna 2007 v 8:03 | Ája |  Diplomy
už končím velkou pirátskou soutěž.

Kleopatra- Za to se platí

18. srpna 2007 v 15:56 | Ája


Ptolemaios: Proč Ptolemaios, hodný hoch
Nesnese se se sestrou?
Podat jí ruku, to jó, to by moh.
Jedna lest navíc se ztratí,
za slabost se platí,
Tvrdě se platí.
Proč Ptolemaios je sestřin stín?
Vždy víc než dcera bývá syn.
Sestřičce kus trůnu však není dost.
Jak žena nad mužem nade mnou ohrnula nos.
To se platí.
Za to se platí!
Egyptští vojáci: Krví se splácí hříšný hřích
Nepsaným právem vládnoucích.
Pothinus: Slyšíš ty bubny a slyšíš ten ryk?
Pothinus pro tebe objednal šik!
To Achillas do boje zbrojí
A přesily všichni se bojí, všichni se bojí!
Ptolemaios: Za krále tas
Bodni a křič!
Výhra je ctihodný chtíč.
Vetřel se Řím jo!
Do egyptských zdí
Tak, tak!
Drzost se se nestrpí,
Za zpupnost vždycky se platí
Tvrdě se platí!
Pothinus: Nesmíš se vzdát
I kdybys pad
Jak káže egyptský řád
jak káže egyptský zákon a řád
Voják je chlap
Dodej a šlap
Nešetři ranami,
Ať vetřelec tu zábavu platí
Ať hezky platí!
Eg . vojáci: Krví se splácí hříšný hřích
Nepsaným právem vládnoucích.
Ptolemaios: Slyší mě Caesar? Či radši se skryl?
Modlí se, kéž by se nenarodil!
Své legie za chvíli ztratí,
Vždyť za pýchu vždycky se platí!
Eg . vojáci: Krví se splácí hříšný hřích
Nepsaným právem vládnoucích

Ptolemaios: Slyší mě Caesar? Či radši se skryl?
Modlí se, kéž by se nenarodil!
Mí vojáci plány mu zhatí!
Všichni: Chtěl vraždit a za to se platí,
Smrtí se platí!

Dracula- Download

15. srpna 2007 v 16:21 | Ája
Puzzle

Dracula- CD,DVD

15. srpna 2007 v 16:19 | Ája
Dracula
01Předehra / Džber a kordDaniel Landa, Jiří Korn04:37
02Šašek a AdrianaJiří Korn, Leona Machálková03:29
03Nespravedlivý BůhDaniel Landa03:14
04Jsi můj pánLucie Bílá03:15
05Stevenův monologPavel Vítek02:25
06Hon na zloinstrumental02:31
07Vím, že jsi se mnouLeona Machálková, Daniel Landa03:02
08Upíří plesJiří Korn, Hana Křížková, Linda Finková, Magda Malá, company02:12
09SmrtJiří Korn01:40
10Stockerscompany02:30
11Prázdné casinoLucie Bílá, Jiří Korn02:07
12Snový soudDaniel Hůlka, Lucie Bílá, Jiří Korn, Leona Machálková, Tomáš Trapl, Pavel Vítek, Zbyněk Fric, company04:09
13Draculova smrtLucie Bílá, Daniel Hůlka, Leona Machálková, company03:41
datum vydání: 1995Dracula komplet - CD 1
01Předehra (1499)instrumental03:28
02SmilováníTomáš Trapl, Zbyněk Fric, company02:04
03Vstaň, bratře můjTomáš Trapl, company01:58
04Černí rytířiDaniel Hůlka, Tomáš Trapl, Zbyněk Fric, company06:30
05Šašek a AdrianaLeona Machálková, Jiří Korn03:29
06Vím, že jsi se mnouLeona Machálková, Daniel Hůlka03:17
07Džber a kordDaniel Hůlka, Jiří Korn04:06
08Tam do věčných branDaniel Hůlka, Leona Machálková, company05:01
09SmrtJiří Korn01:41
10Nespravedlivý bůhDaniel Hůlka04:09
11Draculovo poznání nesmrtelnostiDaniel Hůlka01:15
12MilováníJiří Korn, Tomáš Trapl, sbor03:21
13Mezihra - plynutí času (1840)instrumental01:39
14NymfyHana Křížková, Linda Finková, Magda Malá02:57
15ŽítDaniel Hůlka, Hana Křížková, Linda Finková, Magda Malá, Leona Machálková02:57
16Tajemný hradLucie Bílá, Daniel Hůlka05:24
17ŽárlivostHana Křížková, Linda Finková, Magda Malá, Daniel Hůlka, company02:42
18Schůzka v zahraděLucie Bílá, Jiří Korn04:08Dracula komplet - CD 2
01Upíří valčíkJiří Korn, Daniel Hůlka, Lucie Bílá, company05:05
02Sluha a časJiří Korn01:08
03Stevenův monologPavel Vítek02:26
04Jsi můj pánLucie Bílá03:15
05DokonánoPavel Vítek, Daniel Hůlka, Lucie Bílá05:01
06Hon na zloJiří Korn03:11
07Mezihra - Plynutí času (19..)instrumental01:09
08StockersRichard Genzer, Leona Machálková, company05:09
09DehybernaceJiří Korn, Daniel Hůlka03:29
10Prázdné casinoLucie Bílá, Jiří Korn02:06
11OdhaleníJiří Korn, Lucie Bílá01:03
12Škodolibé nymfyHana Křížková, Linda Finková, Magda Malá, Lucie Bílá, company02:11
13PygmalionRichard Genzer, Leona Machálková02:33
14Casino showDaniel Hůlka, Leona Machálková, Lucie Bílá, company04:26
15Lorraine v podzemíLucie Bílá03:21
16Okouzlená SandraLeona Machálková, company03:49
17VyznáníDaniel Hůlka, Leona Machálková03:20
18Pronásledováníinstrumental01:07
19Devastace casinaDaniel Hůlka, Jiří Korn, Lucie Bílá03:34
20Snový soudTomáš Trapl, Zbyněk Fric, Daniel Hůlka, Lucie Bílá, Pavel Vítek, Jiří Korn, Leona Machálková, company04:18
21Draculova smrtLucie Bílá, Leona Machálková, company03:42
datum vydání: 1997

Dracula- Video

15. srpna 2007 v 16:18 | Ája


Videoklip k písni "Jsi můj pán"