Leden 2008

Rada pro Lucku

25. ledna 2008 v 17:57 | Verča
Lucka napsala:
chtela bych se zeptat jak to delas ze tti sem chodi tolik lidi nam tam nechodi skoro nikdo bee jak ty to jenom delas nam to nak nejde nebo co...
Moje rada:
Víš co,to k nám ze začátku taky skoro nikdo nechodil.Pište,pište pořád jenom pište články-to by mělo hodně zabrat.U nás to zabralo =)
Nemáš zač za poradu =) ;)

Vaše nejoblíbenější značka aut-anketa

24. ledna 2008 v 18:14 | Verča
Takže,někteří kluci často diskutují o tom,která značka aut je nejlepší.Samozřejmě,že já když tomu nerozumím,tak nemám co soudit. Samozřejmě,že mezi nejlepší auta patří ty luxusní.A tady uvidíte,která značka je vaše nejoblíbenější :)
Tak kluci,hlasujte!!! =)

Jaká je nejlepší květina???? Kytička roku 2008!!!!

24. ledna 2008 v 18:04 | Verča |  Ankety
TAK A JE TU SOUTĚŽ "KYTIČKA ROKU 2008!!!!"
Takže,každý tvrdí,že je nejhezčí kytička nějaká jiná.Mě se líbí taky skoro všechny :) Ale uvidíme,která se líbí vám :)
Pochopitelně hlasujte v anketě anebo pište do komentářů!!!!
Já vám tu ještě nějaké kytičky dám =) :
No a tady sem já s (podle mě) nejhezčími kytičkami =) - ibišky
Tak a teď už jděte hlasovat!!


Nepřehlédni,do 5 minut můžeš mít své glitter jméno!!!! V jakékoli barvě!!!!!!!!!!

24. ledna 2008 v 17:41 | Verča |  Glitter Obrázky
CHCEŠ SVOJE VLASTNÍ GLITTER JMÉNO???? Ano???
Do 5 minut ho můžeš mít!!!!!!!!!!!!!!!!
STAČÍ KDYŽ NAPÍŠEŠ:
své jméno
•e-mail,blog na který tě se jménem upozorním (nebo si nachvíli probrouzdej náš blog)
•jakou barvu (já ti sem doplním víc možností)
To je všechno!!!! Takže můžete psát a za pár minutek je vaše!!!!

Poradím se vším,co chcete!!!

24. ledna 2008 v 17:37 | Verča
Tak,tohle už tu na blogu bylo,a tahleta rubrika nikoho nezajímala =P Tak snad už to konečně někoho zaujme :) Je to tu otevřený přímo pro vás!! Můžete se ptát na co chcete,ať si chcete popvídat o vašich trablích,závislostech. Pozor!!!Tato poradna je i pro blogaře!!!!!!

Ratatouille

23. ledna 2008 v 13:59 | Ája |  CiNeMa TiPy :)
www


Premiéra: 13. 9. 2007


Komedie pro skutečné fajnšmekry.

Oscarem oceněný režisér Brad Bird a vypravěčští mistři z Pixar Animation Studios uvádějí film Ratatouille, nejoriginálnější komedii letošního léta o tak bizarním přátelství, jaké si jen lze představit. Hlavním hrdinou filmu je krysák Remy, který odvážně sní o tom, že se stane vyhlášeným kuchařem v pařížské pětihvězdičkové restauraci. Společně se zkrachovalým vynašečem kuchyňských odpadků Linguinim se vydají za svým cílem stát se nejvyhlášenějším kuchařem v Paříži.
Délka: 110 min.
film v českém znění
Režie: Brad Bird
Hrají: V českém znění: Martin Písařík, Michal Holán, Tatiana Vilhelmová, Oldřich Vízner, Karel Heřmánek, Michal Novotný, Antonín Molčík, Jan Přeučil, Martin Zahálka, Jaromír Meduna, Jan Vondráček, Jiří Prager, Aleš Háma, Chantal Poullain

Jan Saudek

23. ledna 2008 v 13:56 | Ája |  CiNeMa TiPy :)
www

V pekle svých vášní, ráj v nedohlednu.

Jan Saudek, světově uznávaný fotograf, v zahraničí mnohokrát oceněný a vystavovaný daleko dříve, než ho poznala široká veřejnost v rodné vlasti, vystupuje před kamerou v mnoha rolích. Často je mění, často překvapuje, nejčastěji šokuje. Přesto se ani tento velký stvořitel iluzí zcela neschoval před pronásledujícími třemi kamerami a nemilosrdně odhalujícím okem režiséra.
Délka: 90 min.
Přístupno od: 15 let
Režie: Adolf Zika
Hrají: Jan Saudek

Alvin a Chipmunkové

23. ledna 2008 v 13:55 | Ája |  CiNeMa TiPy :)
www

Premiéra: 20. 12. 2007


Comeback hudebních hvězd.

Námětem se stal v USA velmi populární seriál z osmdesátých let o zvířecích hudebních hvězdách. Chipmunkové právě chystají comeback a jejich manažera Davida (Jason Lee) čeká šílená budoucnost.
film v českém znění
Režie: Tim Hill
Hrají: Jason Lee, Cameron Richardson, Jane Lynch, Erin Chambers

P.S. Miluji tě

23. ledna 2008 v 13:53 | Ája |  CiNeMa TiPy :)
www


Premiéra: 20. 12. 2007


Slova, pro něž stojí za to žít.

Mladá vdova Holly objeví 10 dopisů, které jí zanechal manžel. Mají ji pomoci překonat bolest a začít nový život…… S pomocí jejích přítelkyň začíná pro Holly rok neobyčejných dobrodružství, které pro ni před svou smrtí připravil její manžel. To jí pomůže uvědomit si, kdo doopravdy je a připomene jí - P.S. Miluji Tě
Délka: 126 min.
Přístupno od: 12 let
film v původním znění s titulky
Režie: Richard LaGravenese
Hrají: Gerard Butler, Hilary Swank, Lisa Kudrow, James Marsters, Gina Gershon, Kathy Bates, Dean Winters, Harry Connick Jr., Jeffrey Dean Morgan

Americký gangster

23. ledna 2008 v 13:52 | Ája |  CiNeMa TiPy :)
www


Premiéra: 3. 1. 2008


Kriminální drama

Čtyři ikony filmového průmyslu se sešly u kolébky akčního dramatu Americký gangster, který aspiruje na jeden z nejsilnějších zážitků, jež si v roce 2008 odnesete z kina. Oscary ověnčení herci Russell Crowe (Gladiátor, Insider: Muž, který věděl příliš mnoho) a Denzel Washington (Training Day, Hurikán v ringu) se spojili s oscarovým scenáristou Stevem Zaillianem (Schindlerův seznam, Gangy New Yorku) a neméně úspěšným režisérem Ridleym Scottem (Gladiátor, Černý jestřáb sestřelen). Vznikl strhující příběh o vzestupu a pádu jednoho z nejmocnějších mužů newyorského podsvětí a o obyčejném poldovi, který ho dostal na kolena. Atmosféra prohrávané války ve Vietnamu na začátku sedmdesátých let dolehla na Ameriku jako těžká deka. Vojáci se z asijských bojišť vraceli buď v černých pytlích, nebo závislí na drogách a tuto "zálibu" lavinovitě šířili mezi veřejností. Byznysu s narkotiky se okamžitě chytily mafiánské klany, které pro klid na práci neváhaly masívně korumpovat celé policejní sbory. V tomto ozvduší se zrodí černá hvězda podsvětí Frank Lucas (Denzel Washington), která díky vlastní odvaze a inteligenci dokáže záhy zaplavit ulice New Yorku bezkonkurečně nejlepší a přitom nejlevnější drogou. Díky tomu se záhy vyšvihne na samotný vrchol zdejších mafiánských struktur, odkud s bohorovným klidem řídí své impérium a pomocí finančních injekcí i nečinnost zdejších policistů. Detektiv Richie Roberts (Russell Crowe) je mezi nimi bílou vránou a především díky své pověsti dostane za úkol sestavit protikorupční tým, který zavedené pořádky změní. Jako prvního si vezmou na mušku distributora mimořádně dobrého materiálu za mimořádně nízkou cenu. Smyčka se pomalu stahuje a blíží se den, kdy tyhle dvě individuality stanou tváří v tvář. Z té konfrontace může vyjít jako vítěz jenom jeden. Nebo ne?
Délka: 157 min.
Přístupno od: 15 let
film v původním znění s titulky
Režie: Ridley Scott
Hrají: Denzel Washington, Russell Crowe, Chiwetel Ejiofor, Josh Brolin, Ted Levine, Roger Guenveur Smith, John Hawkes, RZA, Lymari Nadal, Ruby Dee, Ruben Santiago-Hudson, Carla Gugino, John Ortiz, Cuba Gooding Jr., Armand Assante, Joe Morton, Idris Elba, Common, Kevin Corrigan, Jon Polito, KaDee Strickland, Gavin Grazer, Norman Reedus, Roger Bart, Tip Harris

Vetřelec vs. predátor

23. ledna 2008 v 13:51 | Ája |  CiNeMa TiPy :)
www

Premiéra: 27. 12. 2007


Další bitva.

Malé americké městečko Gunnison v Coloradu žije svým poklidným životem. V jeho blízkosti ovšem dojde k nečekané katastrofě, když se z nebe přiřítí poškozený vesmírný koráb a ztroskotá v lesích za městem. Místo mírumilovných mimozemšťanů se z jeho útrob vydrápou zrůdy dvou hrozivých a hlavně znepřátelených vesmírných ras: Vetřelci a Predátor. Jejich souboj nezůstane bez lidských obětí a nad městem se začínají stahovat mraky. Nejhorší jatka od vzniku série filmů o Vetřelcích mohou začít. Film je pokračováním snímku Vetřelec vs Predátor z roku 2004. Ten byl samozřejmě inspirován sérií filmů o Vetřelcích a o Predátorech, které se v kinech začaly objevovat v osmdesátých letech. I když vzbudil velká očekávání fanoušků obou monster, vysloužil si rozporuplné reakce. Druhý díl se pod taktovkou nových režisérů vrací k základům žánru sci-fi a hororu a aspiruje na označení "filmová jatka" roku. A to hlavně díky chytré kombinaci napětí, akce a pikantních soubojů.
Délka: 86 min.
Přístupno od: 15 let
film v původním znění s titulky
Režie: Colin Strause, Greg Strause
Hrají: John Ortiz, Ariel Gade, Steven Pasquale, Reiko Aylesworth, Shareeka Epps

Říše hraček

23. ledna 2008 v 13:50 | Ája |  CiNeMa TiPy :)
www


Premiéra: 27. 12. 2007


Kdo uvěří, může vidět zázraky.

Vítejte v nejmagičtějším a nejbáječnějším místě na světě - v Říši hraček Pana Magoria. Musíte ale přistoupit na jistá pravidla hry a věřit všemu, co vidíte. Prodavačka Molly (Natalie Portman) a její 243-letý excentrický šéf Pan Magorium (Dustin Hoffman) kralují magickému hračkářství, kde hračky žijí svým životem a prožívají vlastní příběhy... Zlom ale nastane v okamžiku, kdy se Pan Magorium rozhodne přenechat Molly svůj dobře zaběhnutý obchod. Jako mávnutím kouzelného proutku se v této pohádkové říši začnou dít pozoruhodné věci. Hlavní role svěřil režisér Zach Helm zkušenému a charismatickému Dustinu Hoffmanovi, se kterým již spolupracoval na filmu Horší už to nebude (Stranger Than Fiction) a vynikající Natalii Portman.
Délka: 94 min.
film v českém znění
Režie: Zach Helm
Hrají: Natalie Portman, Dustin Hoffman, Jason Bateman, Marcia Bennett, Kiele Sanchez

Východní přísliby

23. ledna 2008 v 13:49 | Ája |  CiNeMa TiPy :)
www


Premiéra: 10. 1. 2008


Viggo Mortensen jako ruský mafián.

Nový thriller Davida Cronenberga (existenZ, Moucha, Dějiny násilí) nás přivádí do prostředí ruských zločineckých klanů v Londýně. Hlavním hrdinou je rus jménem Nikolaj Lužin, který pracuje pro jednu velmi "významnou" mafiánskou rodinu. Jeho největší předností je rychlost a chladnokrevnost. Neváhá porušit zákon, použít násilí nebo dokonce zabít. Situace se změní ve chvíli, kdy porodní asistentka Anna (Naomi Watts) objeví deník ruské dívky, která zemřela při porodu a Anna se rozhodne pátrat v její minulosti. Film byl oceněn hlavní cenou na Torontském mezinárodním filmovém festivalu 2007 a získal tři nominace na "Zlatý globus", v kategorii - nejlepší film, nejlepší herec a nejlepší instrumentální hudba.
Délka: 100 min.
Přístupno od: 15 let
film v původním znění s titulky
Režie: David Cronenberg
Hrají: Naomi Watts, Viggo Mortensen, Vincent Cassel, Armin Mueller-Stahl, Sinéad Cusack, Jerzy Skolimowski, Olegar Fedoro

Michael Clayton

23. ledna 2008 v 13:48 | Ája |  CiNeMa TiPy :)
www
Michael Clayton je "vyjednavačem" jedné z největších právnických firem v New Yorku. Tento bývalý státní zástupce má na starosti tu nejšpinavější práci ve firmě Kenner, Bach & Ledeen. Ačkoliv se již několikrát spálil a se svojí prací není spokojen, rozvod, špatná obchodní spekulace a narůstající dluh ho pevně drží připoutaného k firmě. Mezitím ve společnosti U/North závisí kariéra advokátky Karen Crowderové na urovnání multimilionového návrhu žaloby, kterou Claytonova firma vede proti nim do zdánlivě úspěšného konce. Když však prvotřídní advokát firmy Kenner Bach, Arthur Edens, sabotuje případ U/North, čelí Clayton největší výzvě své kariéry i svého života.
Délka: 119 min.
Přístupno od: 12 let
film v původním znění s titulky
Režie: Tony Gilroy
Hrají: George Clooney, Tom Wilkinson, Tilda Swinton, Sydney Pollack, Jennifer Ehle, Michael O'Keefe, Ken Howard, David Zayas

Touha, opatrnost

23. ledna 2008 v 13:47 | Ája |  CiNeMa TiPy :)
www
Příběh z druhé světové války.

Eroticky laděný špionážní thriller se odehrává v Šanghaji roku 1942. Zuří II. světová válka, město je okupováno Japonci a odbojová skupina plánuje vraždu vlivného podnikatele Yee. Do jeho blízkosti se dostane mladičká Wang a stává se jeho milenkou. Časem se ovšem ukáže, že uskutečnit vraždu není tak snadné, protože mezi panem Yee a Wang vznikl vztah, v němž jeden nemůže mít druhého a přesto bez sebe nedokáží žít. Literární předlohou filmu se stala povídka uznávané čínské autorky Eileen Čanga. V hlavních rolích se představí hvězda asijské kinematografie Tony Leung, s nímž si zahrála začínající herečka Tang Wei. Držitel Oskara, režisér Ang Lee získal za snímek na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách 2007 "Zlatého lva" v kategorii nejlepší režie. V katergorii nejlepší kamera zvítězil kameraman snímku Rodrigo Prieto, který získal "Zlatou Osellu". Film ziskal nominaci na "Zlatý globus" v kategorii - nejlepší zahraniční film.
Délka: 157 min.
Přístupno od: 15 let
film v původním znění s titulky
Režie: Ang Lee
Hrají: Tony Leung Chiu Wai, Joan Chen, Wei Tang, Anupam Kher

Láska za časů cholery

23. ledna 2008 v 13:46 | Ája |  CiNeMa TiPy :)
wwwMelodrama z konce 19. století.

Adaptace jednoho z nejslavnějších románů klasika světové literatury dvacátého století. Florentino Ariza (Javier Bardem) se jako mladík zamiluje do nádherné Ferminy (Giovanna Mezzogiorno). Ta ovšem jeho lásku odmítne a její otec ji vzápětí donutí vzít si váženého lékaře Urbina (Benjamin Bratt). S tím se ovšem Florentino nesmíří a stále se o Ferminu pokouší. Zatímco Ariza je romantický snílek, který z nešťastné lásky padá do náručí celkem 622 jiných žen. Urbino reprezentuje řád a pokrok. Je systematický, cynický a jeho největším cílem je zbavit obyvatele Venezuely devastujících epidemií cholery. Fermina si záhy uvědomí, že její manželství jí sice zaručuje bezstarostný život, ale touhu po lásce nezasytí. Když se jednapadesát let poté, co jí Florentino poprvé vyznal lásku, konečně znovu setkávají, Urbino je již po smrti. A oni tak stojí před finálním rozhodnutím, jestli svůj fatální vztah konečně naplní.
Délka: 139 min.
Přístupno od: 15 let
film v původním znění s titulky
Režie: Mike Newell
Hrají: John Leguizamo, Liev Schreiber, Laura Harring, Javier Bardem, Benjamin Bratt, Hector Elizondo, Catalina Sandino Moreno, Ana Claudia Talancón, Giovanna Mezzogiorno, Angie Cepeda, Fernanda Montenegro, Unax Ugalde

Danjeeling s ručením omezením

23. ledna 2008 v 13:46
www


Vlakem do Indie a ještě dále.

Vše začíná předfilmem Hotel Chevalier, odehrávajícím se v prostorném hotelovém pokoji v centru Paříže. Nejmladší ze tří bratrů Whitmanových Jack (Jason Schwartzman) se tu tak trochu ukrývá před světem a před svou americkou přítelkyní (Natalie Portman). Ta ho vystopuje a navštíví. Nedá se ovšem říct, že by to bylo setkání nejšťastnější. Ale to jsme už v Indii a taky v jiném filmu, kde sledujeme obchodního cestujícího (Bill Murray), kterému se ani po ďábelsky rychlé a nebezpečné cestě motorovou tříkolkou nepodaří dohonit vlak společnosti Darjeeling Limited. V něm sedí Jack, jeho starší bratr Peter (Adrien Brody) a nejstarší ze sourozenců Francis (Owen Wilson). Právě Francis se pro ně rozhodl připravit dobrodružné putování s překvapivým cílem. Jejich životy totiž velmi poznamenalo úmrtí otce a následné zmizení jejich matky.
Délka: 91 min.
Přístupno od: 15 let
film v původním znění s titulky
Režie: Wes Anderson
Hrají: Owen Wilson, Adrien Brody, Jason Schwartzman, Irfan Khan, Barbet Schroeder, Camilla Rutherford, Bill Murray, Anjelica Huston, Natalie Portman

Monstrum

23. ledna 2008 v 13:45 | Ája |  CiNeMa TiPy :)
www


Premiéra: 24. 1. 2008


Krvavý útok na New York.

Tahle noc změní život všem. A některým ho ukončí. Producent J. J. Abrams, autor originálních a velmi sledovaných televizních seriálů Alias a Ztraceni tentokrát připravil výjimečný zážitek pro diváky kin. S jeho thrillerem Monstrum vás čeká stoprocentní adrenalinový zážitek, s jakým jste se v kinosále určitě ještě nesetkali. Začátek je navzdory tomuto tvrzení velmi pohodový. V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob, který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte.
Délka: 84 min.
Přístupno od: 15 let
film v původním znění s titulky
Režie: Matt Reeves
Hrají: Michael Stahl-David, Jessica Lucas, Blake Lively, Mike Vogel, Lizzy Caplan

Na vlastní nebezpečí

23. ledna 2008 v 13:44 | Ája |  CiNeMa TiPy :)
www


Premiéra: 24. 1. 2008


Vzrušující souboj s divokým přírodním živlem, samozvanými strážci zákona i hranicemi vlastních možností.

Majitel cestovní kanceláře zaměřené na extrémní sporty získá zajímavou zakázku - sjezd nebezpečné Černé řeky. Klient, který celou výpravu inicioval, má, zdá se, velmi vážný důvod, proč chce jet právě do oblasti, kde kdysi za podivných okolností zahynul jeden český vodák. Pro Sašu je téměř zapomenuté tajemství, spojené s dávnou rodinnou tragédií dlouholetým traumatem a teď nadešla šance dopátrat se pravdy. Nabídka atraktivního dobrodružství svede dohromady nesourodou skupinu nic netušících lidí, pro které je cesta jen zajímavým výletem. V následujících dnech si ovšem budou muset sáhnout nejen na dno fyzických sil, ale i vyjasnit si sami v sobě, co pro ně znamenají slova jako odvaha, férová hra, přátelství, láska i schopnost vyrovnat se pravdou, ať je jakákoliv. Rafting se stane soubojem s přírodou, ale i střetem se zákonem, s vlastními silami i vlastním svědomím. Cesta plná vypjatých situací změní každému z posádky zcela zásadně pohled na život.
Délka: 92 min.
Režie: Filip Renč
Hrají: Jiří Langmajer, Filip Blažek, Miroslav Krobot, Lucia Siposová, Václav Jiráček, Roluca Aprodu