Březen 2008

Vanessa Hudgens-photoshooty

2. března 2008 v 20:09 | Verča
Zdrojík→

Leona Machálková

2. března 2008 v 9:17 | www.osobnosti.cz/

Leona Machálková

Zpěvačka

Datum narození: 24.05.1967 Místo narození: Zlín, Česká republika Znamení: Blíženci


'HusQvarna'!!!

1. března 2008 v 21:29 | Verča |  Opinions ;)
Asi NÁM nebudete věřit,ale za jeden rok,dva měsíce a jeden den máme 2346 (když nezapočítám tento článek) článků,což je podle 'HusQvarna' (jak by to nazvala Ája =) sami se přesvědčte,že nekecám,tady máte archiv:
Ale teď už tam je o článek víc =) Tak co věříte??

Akara hnědá

1. března 2008 v 21:24 | Verča
Základní údaje: Cichlidae Čeleď Jižní Amerika Oblast Guyana Místo rozšíření 15 cm Maximální dosahovaná velikost od 22 do 25 °C Teplota vhodná pro chov všežravá Potrava od 6 do 8 Doporučený rozsah PH klidná, hejnová Temperament
Bližší popis:

Jedná se o nejmírnější vrubozubcovitou rybu, vhodnou do větších společenských nádrží. Určit pohlaví bývá obtížné, dá se na něj usuzovat snad jen dle toho, že samci mají do špičky protaženější ploutve, samice mají konce ploutví spíše zaoblené a jsou celkově menší. Nejlépe se pohlaví určuje v období tření dle tvaru močopohlavních bradavek. V akváriích odchované ryby málokdy dosahují maximální rozměrů 14 až 15 cm. Velikost nádrže by měla být minimálně 80 litrů. Jednoznačnou výhodou této ryby je kromě její mírnosti i skutečnost, že neryje a tím neničí zasazené rostliny. Odchov těchto ryb je velmi snadný a je tedy vhodná i pro začátečníky. Samice klade jikry na plochý povrch kamenů. O jikry, kterých bývá kolem 300, a později o vylíhlý plůdek pečují oba rodiče a v tomto období si i chrání své teritórium. O potomstvo se akary hnědé starají až půl roku.
Fotky:

Akara Freibergova

1. března 2008 v 20:35 | Verča
Základní údaje: Cichlidae Čeleď Jezero Malawi Oblast 15 cm Maximální dosahovaná velikost od 24 do 27 °C Teplota vhodná pro chov všežravá Potrava od 7.5 do 8 Doporučený rozsah PH od 9 do 19 °N (dH) Doporučený rozsah celkové tvrdosti vody klidná Temperament
Bližší popis:

Akara Freibergova je vhodná do společenských akvárií. Pokud chcete chovat těchto ryb více, je potřeba aby bylo několik samiček na jednoho samečka. Nádrž by měla mít objem alespoň 200 l a měla by být zařízena spoustou kamení, navršených skalek, aby se ryby měly kde ukrývat. Dno by mělo být vysypané jemnějším pískem, protože tak jako většina tlamovců i tyto ryby rády ryjí. Sameček je větší a výrazněji zbarvený. Když se samička vytře, tak všechny jikry posbírá do tlamičky a stará se o ně, dokud se neosamostatní.
Fotky:
Moje poznámka: Nádherná rybka,která upoutává silně a je nádherná!!! =)

Diplomík pro mně =)

1. března 2008 v 20:31 | Verča |  Diplomy
Taaak,tenhle diplomek je nejkrásnější,jelikož je na něm neonka,kterou mám doma =) Tak se jukněte ;)