Březen 2008


Zajímavý test

26. března 2008 v 20:45 | Verča |  Zajímavosti,rekordy a básničky
1)Prohlídněte si všech 9obrázků a důkladně se nad nimi zamyslete.
2)Vyberete si jeden obrázek,který se Vám bude líbit nejvíce a kliknete na nápis nad ním.
3) V otevřeném okně se Vám objeví,jací vlastně jste,z okna se dostanete pomocí šipky "zpět" v prohlížeči.
Zdor: www.bajunkaa.blog.czGumi Méďa

26. března 2008 v 20:30 | Verča |  Videa
Tak tady máte video s názvem 'Gummi méďa'.Holky z naší třídy po něm šílí,ale mně se nelíbí .Tak ale je tu k dispozici pro vás.

Žabičky

26. března 2008 v 20:26 | Verča |  Animace

Akvárium a volný čas - je akvárium časově náročné?

26. března 2008 v 20:13 | Verča
Akvárium a volný čas - je akvárium časově náročné?
Jak je ten čas někdy relativní. Někdy se vám zdá, že je to pohoda, jindy si toužebně přejete, aby den měl alespoň 48 hodin. Každý koníček, kterému se člověk věnuje, si z jeho volného času kousíček uždibne. Jak velký tento kousíček bude, záleží na tom o jaký koníček se jedná. Z našeho pohledu patří akvaristika po většinu času mezi ty časově méně náročnější. V případě, že se ale majitel akvária rozhodne něco zásadně změnit, pak již toto neplatí.

Skoro deset let jsme měli ryby větší a navíc dost hravé (nebo rvavé?), čímž jsme byli odsouzeni k dekoraci typu kámen, kořen popřípadě umělá rostlina. Kromě pravidelné údržby, která probíhala jednou za čtrnáct dní a nezabrala mnoho času, jsme prováděli kompletnější údržbu vždy tak po čtyřech až šesti měsících. Tato údržba již pár hodin zabrala.

Vzhledem k tomu, že se nám ale osazenstvo akvária v poslední době dost výrazně změnilo a v akváriu dnes máme spíše menší ryby, rozhodli jsme se zkusit to s živými rostlinami. Zasadit živé rostliny jsme se pokoušeli i dříve, ale obzvláště kančíci je dokázali úžasně rychle porcovat, ne žrát, ale jen porcovat, takže v akváriu se dařilo jen kulové řase. Pod vlivem nádherných obrázků některých akvárií (např. Dadmanovo nebo Luckyho akvárium) jsme objednali první rostliny. A teď to teprve začalo.
Akvárium nám začalo vyplňovat stále více času. Nejdříve to bylo doplnění technického vybavení. To ještě šlo, to byla jednorázová záležitost,. Horší je, že se zlepšenými podmínkami pro rostliny (světlo, hnojení, CO2) se výrazně zlepšily i podmínky pro řasy. Bohužel vždy, když jsme nějaké rostlinky objednali, tak se nám zdálo, že je nebude kam dávat. Po jejich výsadbě se vždy ukázalo, že jich není nikdy dost, takže řasy měly pořád dostatek prostoru k životu. A to je kámen úrazu. Pokud je člověk chce udržet v rozumné míře, tak musí akváriu věnovat poměrně dost času. V poslední době je to pomalu každý druhý den, kdy buď čistíme akvárium, nebo měníme vodu a když už nic, tak musíme buď zasadit rostlinky, které se podařilo kropenáčům vyrýt nebo usměrnit růst některých rostlin, které rostou až příliš rychle (bohužel to zdaleka neplatí pro všechny rostliny). Vše je asi způsobeno i naší nezkušeností s rostlinkami v akváriu a také asi ve výběru některých méně vhodných druhů, ale snad se vše, a to i díky internetu, časem napraví. Už se těšíme, až rostlinky získají nadvládu nad akváriem.

A jak je to vlastně s Vámi, kolik času věnujete týdně svému akváriu? Pokud by se někdo s námi chtěl o tuto informaci podělit, můžete nám napsat nebo hlasovat v anketě.
ZDROJ: http://www.akvarko.cz/clanky.php?str=4#dolu
Napsala: Marcela Minaříková

Rájovec cejlonský

26. března 2008 v 20:08 | Verča
Základní údaje: Osphronemidae Čeleď Jižní a východní Asie Oblast Stojaté vody na Srí Lance Místo rozšíření 13 cm Maximální dosahovaná velikost od 24 do 28 °C Teplota vhodná pro chov všežravá Potrava od 6.5 do 7.5 Doporučený rozsah PH do 25 °N (dH) Doporučený rozsah celkové tvrdosti vody agresivní Temperament agresivní Temperament
Bližší popis:

Tuto rybu je nutno chovat v opravdu velkých akváriích nebo popřípadě v jednodruhové nádrži. Pokud se chová společně s jinými rybami, musí se jednat o ryby dostatečně veliké. V jedné nádrži je možno chovat i více samců, pokud akvárium hustě osázíme rostlinami a zajistíme dostatek úkrytů. Samci na rozdíl od samiček mají protaženou hřbetní i řitní ploutev. Staví si pěnové hnízda, o které se starají spolu se samičkou a proto je lepší umístit pár na tření do menší samostatné nádrže, jejíž objem by měl být alespoň 50 litrů. Plůdek se líhne do dvou dnů a rozplavává se po dalších čtyřech dnech. Samice střeží celé teritórium, samec pak hlídá vlastní hnízdo. Oba rodiče se starají o potěr ještě několik dalších týdnů.

Záhlaví s Dashou- MOJE TVoRBA

25. března 2008 v 20:39 | Ája |  Picty
No, dělala jsem to přes program MALOVÁNÍ, takže to podle mě není moc hezký (daleko lepší by to bylo přes Photo Filtre, ale ten by bohužel nejde nějak v počítači nainstalovat).
Tak tady jsou ty záhlaví:
(click na "celý článek)

Ordinace: 25.3.2oo8

25. března 2008 v 20:07 | Ája

V Ordinaci v růžové zahradě to opět vře
dnes 00:01

Odjezd Aničky prohloubí krizi mezi Daliborem a Sylvou. Sylva pochybuje, jestli má pro ni vztah s Daliborem budoucnost.


Lucie ji přiměje, aby se především zamyslela sama nad sebou. Marek Kroupa spolu s Martinou odjíždějí do Brna, pořádají večírek na rozloučenou. Pavla a Kroupa si slibují, že odjezdem jejich vztah nekončí. Veronika kvůli rozvodu prodává chalupu. Prvním zájemcem je Vendulka Čížková, Alešovi se však myšlenka na vejminek vůbec nezamlouvá.
Magda se zabydluje na oddělení a Oskar v ní rázem vidí svůj nový idol. Nabídne jí, aby se nastěhovala do pokoje po Martině. Magdu víc zajímá Dalibor, toho ale trápí hádky se Sylvou i nejistota, jestli udrží svůj primariát. O přijetí Magdy se dozví Pusenský. Pochopí, že jeho trucování způsobilo změny, které si vůbec nepřál.
Čestmír tráví poslední noc v Gitině domě ve společnosti Běly. Oskar přesvědčí Adama, aby Veronice naplno vyznal své city. Adam tedy vyrazí k Veronice s kytkou a vyznáním lásky...
Zdroj: www.nova.cz 

Videa z generálky

22. března 2008 v 7:56 | Ája
Tady je první
&
Tady je druhé.

Stop hlasování Bachtiary bej+Výsledky hlasování

22. března 2008 v 7:43 | Ája
Výsledky hlasování:

Konec hlasování FILIP+výsledky

22. března 2008 v 7:37 | Ája
Táákže hlasování na Filipa dopadlo takhle:

Holky na vodítku: Jmenuji se Ester

21. března 2008 v 15:47 | Ája

Holky na vodítku - Jmenuji se Ester

Obálka: Holky na vodítku - Jmenuji se Ester
Obsah:
Ester je dívka z početné rodiny, kde se sice všichni mají rádi, ale nikdo se o nikoho příliš nestará. Ester doma pociťuje nedostatek soukromí, a navíc se upne k myšlence mít vlastní peníze. Čím dál víc začne využívat kamarádského pohostinství rodinného přítele, majitele baru a herny, a od první nesmělé výhry se rychle propadá do závislosti na hracích automatech. Už ji nic nezastaví!
O knize:
Nakladatel: Albatros
ISBN: 978-80-00-01949-9, EAN: 9788000019499
Ilustrace: Jozef Gertli Danglár
Formát: 148 stran, 20x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání: 2007 (2. vydání) )
Kde sehnat tuto knížku-po internetu:
WWW.ZBOZI.CZ- je tam na tuhle knížku několik adres.

Veselé VELIKONOCE

21. března 2008 v 15:42 | Ája(+Verča) |  Opinions ;)
Všem, kteří čtou náš blog přeji veselé Velikonoce.
Ája (a Verča)

Hlasování- Špína

21. března 2008 v 15:24 | Ája
Tak hlasujte, hlasujte, kdo se vám jako Špína líbí nejvíc!!!
Buďto je to Juraj Bernáth:
nebo Tomáš Savka
anebo Zbyněk Fric????
Hlasujte, hlasujte!!!

Hlasování- Bachtiary bej

20. března 2008 v 15:00 | Ája
Takže, kdo je nejlepší Bachtary bej????
Buď Juraj Bernáth
Juraj Bernáth
nebo Pavel Vítek (nalevo)
nebo Ali Amiri (vprostřed)
Hlasujte!!!!!

Ordinace- 20.3.2oo8

20. března 2008 v 13:28 | Ája

VIDEO: Zahradník z Ordinace má potíže
dnes 00:02

sledujte Zahradník má potíže - Ordinace v růžové zahradě 2 (20) dnes v 20:00

Magda Tárová přijímá místo na Fryntově oddělení. Do Kamenice ji táhne i skryté rodinné tajemství, které zamotá hlavu Pavle Barnové. Lucie dosud nemá vyhráno. Hruška se ji snaží povzbudit, vyčítá si, že kvůli kariéře Lucii zanedbával. Jejich miminko je nadále ohroženo. O to těžší je pro Hrušku soustředit se na problémy nemocnice. V noci přichází za Čestmírem, aby si vylil srdce a nabídl mu primariát. Čestmíra přemlouvá i Aleš Čížek.
Cilka se dozví, že se Jindřich tajně schází se Žanetou. Ten vinu obratně hodí na Honzu, kterého i ziskuchtivá Žaneta obviní, že jí dělal návrhy. Sylva se trápí kvůli Lucii. Richard a Marie nabídnou, aby chvilku bydlela u nich, protože zaneprázdněný Dalibor na ni nemá čas. Daliborovi se podaří krizi zažehnat, ale vše akceleruje příjezd Aničky, která si v noci z flámu přivede náhodnou známost - Vojtu Kaňku...

Na Velikonoční prázky jedu k babče

19. března 2008 v 20:55 | Verča |  Opinions ;)
Taak,nazdárek!!!
Omlouvám se,nemůžu za to,ale jedu na celé Velikonoční prázky k babče do Chebu.Samozřejmě tam neni komp a ráda bych si ho vzala sebou,ale jak sebe znam,tak by mi to rodiče stejně nedovolili .Sice se docela těším,ale ráda bych s sebou brala nějakou kámojdu-nejde to! Trochu si tam s mamkou 'zashopujeme' ,abych oslavila jaro .Ája vám to tu nahradí,že? Tak se tu beze mně mějte hezky,komenty pište a mějte pevný nervy,že neodepisuju !!!Tak se tu mějte všichni hezky a přeju vám HEZKÉ VELIKONOCE!!!!
:
VESELÉ VELIKONOCE 2008!!!! VÁM PŘEJE VERČA, WWW.FOURTKA.BLOG.CZ/ !!!!!!!!!

Než si pořídíš rybičky...

18. března 2008 v 16:03 | Verča
Než si pořídíš rybičky,přečti si tyto rady:
Podívej se na některé webovky jako třeba:
• www.akvarko.cz/ (Výborné rady,TIPY a tak)
• www.akvarista.cz/ (něco podobné jako u ↑)
Jenom si dej pozor na to,abys měl/a na pečování atd. čas!! Když ho nemáš,nemusí být
tvoje rybičky spokojené!!!!Nejdřív si všechno pročti,abys všemu rozuměl/a a pak teprv vyraž do obchodu!Když něčemu ve zverimexu nebudeš rozumět,tak se zeptej v obchodě,na netu anebo na nějaké podorobnosti třeba rodičů.
Seznam věcí,které akutně musíš mít,když si chceš pořídit rybičky:
 • Akvárium
 • Filtr
 • Teploměr
 • Topič (ohřívá vodu)
 • Tmavé/bílé kamínky (pečlivě vyprané.Na bližší info se zeptej třeba na netu). Jinak neopřizuj si jenom bílé kamínky,protože to rybky šokuje.A když už,tak je smíchej,páč to dává hezký dojem .
 • Rostlinky (ne z trávy,ale ty,co se běžne koupí ve zverimexu)
 • Určitě nějakou tu dekoraci (kořen /SPECIÁLNÍ/ nebo nějaký hrad).Rybky se za to můžou schovávat .
 • krmení (o vhodném krmení se poraď ve zverimexu)
 • rybičky (o vhodné kombinaci se zeptej ve zverimexu)
 • Osvětlení
Další pomůcky jako:
 1. Sýtko
 2. špejle
 3. připravený kbelík (když se ti narodí malá mláďata atd.)
Tak snad jsem vám trochu poradila,ale rozhodně nespěchejte a vše v klidu dokup!!!