Březen 2008

Perská kočka xD

14. března 2008 v 21:37 | Verča |  Bžunda <3

Náááááádhera!!!!!!!!!!!!

14. března 2008 v 21:36 | Verča
Klikni na odkaz a napiš svoje jméno...pak uvidíš!!!!Design 26-Happy world

14. března 2008 v 21:25 | Verča |  Designy pro tvůj blog XD
Tak,tady je záhlavko:
Tohle jako okraj stránky:
a tohle jako pozadí menu:

Referát-DROGY

14. března 2008 v 21:20 | Verča
Drogy-přehled
Drogy se dají definovat jako omamné látky, které mění stav člověka různými způsoby. Získávají se buď z rostlin nebo chemickou syntézou. Člověk si může vypěstovat návyk buď psychický nebo fyzický a stává se z něho toxikoman. Světová zdravotní organizace definuje pojem toxikoman jako každou oběť fyzické či psychické závislosti (nebo obou těchto závislostí zároveň).
Problém drog je starý jako lidstvo samo. Odkazy na drogy nacházíme ve starém zákoně i starších náboženských textech. Drogy, ať už legální či nelegální, už od počátku věků způsobují lidstvu problémy.
Sedativa
Jsou látky používané pro uklidnění při nervozitě, vzrušení, pro otupení smyslů, popř. k navození spánku. Jsou zde zařazeny narkotika, užívané k přechodu do příjemných stavů, alkohol i nikotin. Mohou to být též různá psychofarmaka: barbituráty (Amytal, Nembutal, Seconal, phenobarbital), benzodiazepiny (Librium, Valium = Diazepam), methaqualon (Quaalude), glutethimid (Doriden) a jiné (Equanil, Placidyl, Valmid). Žádná sedativa není radno kombinovat se stimulanty.
Narkotika
Narkotika jsou drogy, které utišují bolest, často způsobí usnutí. Řadíme sem opium, deriváty opia a jeho syntetické náhražky. Přírodní narkotika zahrnují opium (paregoric, parepectolin), morfin (MS-Contin, Roxanol), kodein (Tylenol w/codein, Empirin w/codein, Robitussan AC), a thebain. Polosyntetická narkotika jsou heroin a hydromorfon (Dilaudid). Syntetická narkotika jsou meperidin nebo Pethidin (Demerol, Mepergan), methadon (Dolophin, Methadose), crack a jiné (Darvon, Lomotil). Používání opiátů vyvolává labilitu nálad, třes, nespavost, dotyčný špatně vypadá, má špatnou výživu. Jsou většinou silně návykové. Při odvykacích příznacích je v popředí neodolatelná touha po látce, objevuje se husí kůže. Poněvadž se zachovávají psychické schopnosti, je vynalézavost při opatřování další dávky velká.
Opium - mekonium, laudanum
Již Purkyně zjistil sám na sobě účinnost našeho domácího opia. Ulevilo mu při intoxikaci víno a dospěl také k závěru, že požití opia chrání proti opilosti vínem. Opium se používalo v Číně jako prostředek, který stereotypní těžkou mechanickou práci činil zajímavějším. Číňani si jej samozřejmě přivezli i do Ameriky a za dob krize na počátku 20. století vytvářeli bílým dělníkům pracovní konkurenci. Stejně činili i černoši s kokainem a mexikánci s marihuanou, přidala se k tomu prohibice (a její stabilně placení úředníci, kteří po svém propuštění hledali práci a šířili proto strach z drog), rasová nenávist, americký protidrogový úřad s jeho tehdejším předsedou Harrym J. Anslingerem (který neměl rád jazz a tedy i černochy, kteří ho hráli) a fanatismus v zakazování drog byl na světě. Surové opium je možné po tepelné úpravě kouřit. Zvládnutí takového rituálu s vodní dýmkou je však dost náročné.
Morfin - morfium (Morphine)
Injekce morfia vyvolá vyrovnanou, klidnou euforii. Nastává lhostejnost ke starostem, stoupá sebevědomí a myšlenky se zrychlí (neruší mozkové funkce). Morfin tlumí vnímání bolesti, tlumí dráždivost dýchacího centra. Ve vysokých dávkách působí hypnoticky a dýchací centrum ochrne.
Heroin - herák, diacetylmorfin, ...
Heroin je klasická tvrdá droga. Funguje podobně jako morfin, stačí ale pětkrát až desetkrát menší dávka. Při podání má náhlý nárazový účinek (kick, flash). Mrtvola se pak najde s jehlou v žíle. Heroin proniká do mozku lépe než morfin, působí prudčeji, ale jeho účinek je kratší. Asi jednu až sedm hodin působí příjemný pocit uspokojení, nazývaný "high". W. S. Burroughs o tom píše: "Rok jsem se nekoupal ani si neměnil šaty a jen si každou hodinu vrážel jehlu do šlachovitého šedého strnulého masa konečné závislosti. ... Dokázal jsem se osm hodin dívat na špičku své levé boty. K činnosti jsem se vyburcoval pouze, když docházely přesýpací hodiny drogy. ... střeva jsou plná usedlých srůstů, což vyžaduje zákrok vykrajovačem jablek nebo jeho chirurgickým ekvivalentem."
Další opiáty
Deriváty morfinu, jako dikodyd a dihydrokodeinon jsou označovány názvem Brown. Ti, co dlouho brali brown a poté využili otevření poměrů a přešli na heroin, tvrdí, že heroin je proti němu prd. V roce 1980 se v Kalifornii objevil syntetický "China White". Je to preparát asijského původu, osmdesátkrát účinnější než heroin. Špatně se dávkuje a dochází k úmrtím způsobeným ochrnutím dýchacího centra. Hodně se též rozmohlo kouření cracku (crack je stimulant - viz. kokain), v poslední době ale jeho užívači přecházejí zpět na slabší a pohodlnější heroin. Možná i kvůli fámám o geneticky poškozených dětech, které se neprokázaly. Skutečností je, že matkám závislým na opiátech se mohou narodit mentálně retardované děti, stejně tak u kokainu a hlavně alkoholu.
Nikotin
Starověk a středověk neznal tabák, avšak kouření vonných listů, vonného koření a drog je původu dávného. Také v Číně se již před 2000 lety kouřilo, antické národy, Římané i Keltové kouřili. Kouřením tabáku je známa indiánská kultura. Kolumbovi námořníci jej do Evropy dovezli hned r. 1492, semena dorazila o dvacet let později. Své jméno dostal tabák po francouzském velvyslanci v Portugalsku Jeanu Nicotovi, který přenesl tabáková semena do Francie. Tabák byl tehdy považován za všelék, kterážto pověra vzala za své již koncem 16. století. Původně se kouřila dýmka, doutníky začali vyrábět španělé počátkem 18. století, první cigarety vznikly až okolo r. 1830 a nyní vytlačují ostatní způsoby, neboť spěchu moderního člověka vyhovují nejlépe. Kouří se z nudy, z rozpačitosti, při práci, při konferencích (dříve bylo kouření při jednání ve vyšších kruzích nepřijatelné, toto tabu prolomil svou ignorancí až J. V. Stalin). Uplatňují se i jiné faktory (orální agrese), nelze však také pominout přece jenom jistou vegetativní euforii. Nápadná je touha po jídle po kouření, příznivý vliv kouření na ranní defekaci a na nepříjemné spastické stavy v trávícím ústrojí (cigareta na lačno má však nepříjemnější účinek). Kouření odvádí pozornost, což při duševní práci někdy znamená odpočinek. Požitek z kouření ovlivňuje z velké části pozorování kouře; proto kouření potmě již tak nechutná, také slepci prý většinou nekouří.


Obrázky Marihuany

14. března 2008 v 21:15 | Verča |  Picty
NazdaR!Sou to některý docela dobrý obrázky a vtipný,ale doufam,že někoho z vás nenapadne po tomhle článku brát drogy a tak!Nechtějte být žádné trosky a radujte se ze (zdravého) života!!! Díky,Verča (CLiCK na CELÝ ČLÁNEK ↓)

(S)esemesky na dobré jitro =)

14. března 2008 v 21:08 | Verča |  Tipy pro zábavu
Chtela bych, aby prvni ranni zprava, kterou budes cist byla ode me, jako prvni kapka rosy, jako prvni paprsek slunicka, jako muj prvni usmev, ktery jsi videl na me tvari ... DOBRE RANO ...
Az si zapnes telefonek, prozradi Ti mily tonek, ze Ti posilam hosicku, jednu rani hubicku. Take preji hezky den, kdyz uz musis z postylky ven. Mlask
Ahoj lasko, chtela bych, abys byl po ranu prvni, koho me oci uvidi, prvni, koho me rty polibi, prvni, koho ma ruka pohladi, . . . . . chtela bych toho po ranu hrozne moc, ale hlavne byt jen a jen s Tebou. Krasne rano, milacku.
Ahoj Lasko usnula jsem az rano, protoze jsem celou noc myslela na tebe. Jsem rada, ze ses dobre vyspinkal ... Strasne moc bych si prala byt s tebou a moci se te dotknout ...
Dobre rano, krasny den, to ti preju lasko jen. Chces-li si s mym hlasem hrat, staci mi jen zavolat.
Tak uz jsi otevrel svoje krasna ocicka? Tak cekej leti k Tobe ranni hubicka ... MLASK ... a mas ji na licku, ty muj mily hosicku ...

Krasne rano milacku, zvedni hlavu z polstarku. Preji Ti prekrasny den a posilam Ti pusinku jen.
Dobre rano, hezky den, Tobe lasko preji jen. Uzivej ho naplno, ve skole mej napilno. Nedelej tam ostudu, nebo s tebou nebudu :O)
Dobre rano cumacku, jakpak se nam spinkalo? Preju ti den bez mracku, aby vsechno klapalo. Posilam ti polibeni sladke jako med, jedno nezne pohlazeni, lasku, cely svet!

Kdo je nejlepší ze Simpsonových?

14. března 2008 v 21:05 | Verča |  Ankety
Tak co?Koho máte nejradši?
HOMERA
MARGE
BARTA
LISU
MAGGIE
NEBO NĚKOHO JINÉHO?????
NEBO NĚKDO JINÝ?????
HLASUJTE!!!!!

Anketa-Jaký typ rybek máš radši (Živorodky vs. Jikernaté ryby)????

14. března 2008 v 20:59 | Verča
Hlasujte jestli máte raději Jikernaté rybky anebo jestli jste radši,když vaše březí samička porodí mláďátko rybičky a hned umí plavat?
Bude to docela zajímavý ring a já jsem docela zvědavá!
Tak pište komentáře a účastněte se ankety.
MŮJ NÁZOR:
Já mám doma 4 Mečovky a 6 Obyčejných neonek.
Když jsem nedávno přespávala u kamarádky,která má
Paví očka,Mečovky,Black Molly a jednu rybku (ta poslední jako jediná
z nich neni živorodka,ale nemá samečka,se kterým by měla mladé).
A zrovna jí rodilo Paví očko a ani to nebylo těžké odchytit (pokud
se nejednalo a divochy ).Takže já preferuju živorodky

SMSky na Dobrou noC =)

14. března 2008 v 20:50 | Verča |  Tipy a triky
Dobrou noc a sladké sny. Sny ve kterých stojíme my! Navždy po Tvém boku být a nikdy nebýt sám, jestli je to realita ve snu se Tě ptám. Zvuky světa z rána hlásí, že je nový den, škoda toho, že mé štěstí bylo pouze sen.
Na temném nebi hvězdy počítám jestli už spíš do snů Ti zavítám, a jestli ne, tak právě si přeji, na velkou dálku poslat ti dobrou noc...
Vyspinkej se do růžova, ať navštíví Tě víla snová, krásně sen pak budeš snít a andílci na tebou budou bdít...
Je temná noc a já pusu ti posílám, šeptám Tvé jméno a tiše usínám. Sny o nás si nechám zdát, jak krásné je umět milovat. Líbám tvé rty moc a přeju Ti tím dobrou noc....
Koukám na nebe a na jednu malou hvězdičku, myslím přitom na dívku co našla si cestičku. Do mého srdíčka, snad nebude chtít dál jít a navždy tam zůstane, já budu teď o ní snít!!!

Zdál se mi sen, jež ukradl mi spaní, že za lásku platíme vysokou daní. Ta daň je velký stesk a touha, kterou pak vyplní jen chvíle pouhá.

Chci být s Tebou v pelíšku, jemně Tě líbat na bříšku, jen hvězdy se budou dívat, když mi dva se budeme líbat....

Tam, kde se hory scházejí s nebem, tam kde se mraky přemění v jeden, tam kde slunce chodí večer spát, tam kde vánek nepřestává vát, tam je láska, kterou ti chci dát.
Má lásko, ty jsi měsíc v mých nocích, ty jsi hvězda na mém nebi, ty jsi srdce v mém těle. MILUJU TĚ....
Škoda, že teď nemůžeš být u mě...Chci Tě líbat, hladit a objímat...mít aspoň malou chvíli jenom pro sebe...Posílám velkou pusu na dobrou noc..

Uvědomila jsem si, jak závidím tvému polštáři, že hladí tvou tvář, závidím peřině, že se dotýká tvého těla, prostě závistí pukám, že tě tvá postýlka má kažkou noc....

Je tichý večer, všechno spí, jenom moje srdíčko o Tobě sní.

Když večer měsíc a hvězdy hledí na nebe, já myslím jen a jen na Tebe
Ty jsi mé štěstí, můj vysněný cíl, můj malinký polštářek, na kterém spím. Ty si má láska, můj celý svět hvězdy mi spočítej a vrať se mi zpět.

Když stín se večer do okna mi vloudí, já přijdu k Tobě tak, jak sis to přál, a řeknu, po čem moje srdce touží a potom spolu zůstaneme dál...

Když sluníčko zachází, mému srdci dochází, že tě miluju čím dál tím víc, teď ael chci o tobě sny snít a zítra s Tebou být. DOBROU NOC

Ty spíš tam a já spím tady, kdy se sebe dočkáme? Když budeme snít dohromady, snad se ve snu potkáme.
Dobrou noc má lásko, mobil už jde spát, ráno napíšu ti, teď se m pojď zdát.

Dnešní noc tváří, se letně s bouřkou a duněním hromu. Ty jsi mé světýlko ve tmě, které mě dovede domů.

Dávno už spí motýli, jezevci i mloci, posílám ti esemesku s přáním dobré noci.

Chtěla bych jen na chvilke tajně vklouznout do tvých myšlenek, poznat nepoznané a ujistit se, zda jsem opravdu jediná, na kterou myslíš, když usínáš...

Pokaždé, když usínám, při těch vzpomínkách slzy v očích mám. Mé srdce stále bolí, bolest co i býka skolí. V té bolesti i spím a doufám, že se v ní už probudím.

Když se dívám do nebe, myslím jenom na Tebe. Jak Ti hladím tvoje tváře, jak ti jde z očí lesklá záře. Chci tě líbat, už je čas, uslyšet tvůj krásný hlas....

Je krásné být s Tebou, být vedle tebe, vidět tvé oči modré jako nebe. Slyšet tvůj hlas jak tiše šeptá lásko jsem tvůj - tvá nejhezčí věta. Vidět tvá ústa jak se krásně sméjí, tak jako ty tvoje žádné líp neumějí. A přece je mi smutno, když musím jít, s tebou se loučit a po svých zas jít. Však v paměti zůstáváš, poklade můj. Tak jako já jsem Tvá tak Ty jsi můj:o)

Už vím, že všechno, co mám je láska pokryté tvou, jak sníh na vrcholcích hor. Po všech koutech srdce mi bloudíš sem šťastný, že mám Tě. Miluji tvou vůni, chůzi, tvůj dech, když se v noci přitulíš. Ztrácím se v tobě a ty ve mě. Prosím jestli je to jen sen, ať se nikdy, nikdy neprobudím!

Slunce už dávno za hory zapadlo, ptáčci utichli, všechna zvěř spí. Popřát Ti dobrou noc právě mě napadlo, ať se ti zdají ty nejhezčí sny.

Šablonky na mnoho použití

14. března 2008 v 20:50 | Verča |  Tipy pro zábavu
  • Ahojky!Tyhle obrázky když jsem zahlédla hned mne napadlo několik nápadů,jak těchto bílích obrázků využít .Například:
  • Jakékoli obrázky si vytiskni a ručně vybarvi
  • Ulož si obrázek a přes nějaký šikovný program si ho můžeš vybarvit MŮJ TIP-PhotoFiltre (obrázek si ohranič pomocí kouzelné hůlky a pak jednoduše vybarvi díky štětci).Dále můžeš vybarvit třeba díky AdobePhotoShop a AdobeImageReady anebo snadno díky Malování,ale POZOR je to o trochu pracnější!!!A jestli máš blog,můžeš se se svými výtvory pochlubit
  • Obrázek si jednoduše (třeba černobíle) vytiskni a obrázky použij jako šablonu pro barvičky na sklo
  • Jestli máš doma barevnou tiskárnu,zkus se poptat někde v papírnictví po lepícím papíru a obrázky si na něj vytiskni .Je to zábava a já to doporučuju zkusit.Hlavně pro sběratele samolepek .
Určitě tyto možnosti zkuste,protože je to SUPER!!! A tady máte ty obrázky.Jsou tu obrázky:
  • Vánoční
  • postavičky z Medvídka Pú
  • zvířátka (Safari)
Tak koukej,tiskni,barvi
Giraffe 2GIRAFFEZEBRA2ZEBRANILPFERD
NASHORN2NASENAFFE
PANDA

Okapi


Kopec vtípků pro vás =)

14. března 2008 v 20:35 | Verča a Ája =) |  Bžunda <3
Blondýnka volá svému klukovi a říká: "Mohl bys ke mně přijít?Mám tu strašně složité puzzle a nevím, jak začít." "A co z něj má podle obrázku na krabici vyjít?" ptá se kluk. "Vypadá to, že tygr".Kluk tedy sedne do auta a přijede.Blondýnka ho pozve dál a zavede ho do pokoje, kde na stole leží rozsypané puzzle.On si ho chvíli prohlíží a řekne: "Miláčku,za prvé se mi nezdá, že by z těch kousků šlo složit něco,co by připomínalo tygra.A za druhé se uvolni, dáme si kávu a pak ti pomůžu všechny ty kukuřičné lupínky vrátit zpátky do pytlíku".
Ředitel křičí na Honzu: "Už počtvrté tento týden jdeš pozdě do školy.Co to má znamenat?" "To znamená, že je čtvrtek, pane řediteli!"
Na zkoušce ze zoologie: "Co je to za ptáka?" ptá se profesor studenta a ukazuje přitom na bidýlko přikryté tak, že jsou vidět jen ptákovy nohy. "Nevím," odpoví student."Jak se jmenujete?"zeptá se profesor.Student si povytáhne nohavice a řekne:"Račte to poznat sám, pane profesore."
Žena šije na stroji a muž volá: "Do leva!Rovně!" žena na to: "Přestaň!Vždyť ty přeci na stroji šít neumíš!". "Já vím,jen jsem chtěl,abys věděla,jak se cítím,když spolu jedeme autem.
Učitelka říká Janě: "Přiznej se,že jsi opisovala od Markéty." "Odkud to víte?" "Protože ona vedle poslední otázky napsala 'NEVÍM' a tys napsala 'JÁ TAKY NE'."
"Člověk si musí umět v životě poradit," řekl Petr a zašněroval si botu žížalou.
Vyřazovací kolo finále Miss České republiky.Porotce ukazuje na tři kandidátky: "Vy,vy a … vy!" "A ještě já,já!!!" křičí vysoká blondýnka. "Tak dobře,ještě vy," shodnou se porotci. "Oblékněte se a jděte domů!"
Tři myslivci se vytahují.První z nich: "Já jsem byl v Africe a lovil jsem lvy!" Druhý: "Já byl na Aljašce a lovil losy!" Poslední na to: "Hmm,mojí milí,to já jsem byl v Norsku…" "A viděl jsi fjordy?" "Fjordy?No ty mi přímo jedly z ruky!"
Před domem se hádají dvě sousedky. V tu chvíli to jedna z nich nevydrží a na tu druhou zakřičí: " Ty stará opice!" A druhá ne to: " Opice možná, ale stará nikdy!"
Povídají si dva blonďáci: " Co to znamená: I don´t know???" ptá se jeden. "Nevím, podívej se do slovníku." "Slovník taky neví,"dopoví po chvíli první.
Babička přijde k zubaři a ptá se : "Pane doktore, máte něco na moje zuby?" "Ano, sáček."
Policista zadrží dvě podezřelé osoby a žádá jejich doklady.Když je dostane od prvního, čte: "Prů…kaz to…to…žno…sti.Dobře.A teď prosím vaše doklady," obrátí se na druhého.Po chvíli namáhání přeslabikuje: " Prů…kaz to…to…žno…sti. Ááá, pánové jsou sourozenci!"
Přijde blonďák na policejní stanici a stěžuje si policistovi,že si zamknul auto a klíčky zůstaly uvnitř.Policista vyndá z kapsy drát a ukazuje blonďákovi,jak auto otevřít.Po několika minutách přijde jiný policista a směje se,až se za břicho popadá.Policista,který sedí za stolem,se ho ptá: "Čemu se tak směješ?" "Protože před stanicí stojí blonďák a otvírá auto drátem…" "No a co je na tom tak směšného?Sám jsem mu to poradil." "Nic,jen že druhý sedí uvnitř a pokřikuje: Víc vlevo,ne,vpravo… " .
UPOZORNĚNÍ!!!!!!
Tyto vtípky jsem samy s Ájou opisovaly z Diáře Šťastné 13(časopis pro mladé dívky) a dalo nám to dost práce!!!Takže prosím kopčete jenom se zdrojem.Jinak můžete patřit do naší 'Černé listiny'!!!!!!!! Děkujeme Ája a Verča =)

Vytvoř si vlastní Diddl rozvrh! =)

14. března 2008 v 20:28 | Verča
Chceš si vyrobit SAMA svůj vlastní Diddlí rovrh???Jestli ano tak honem KLIK sem.Stačí zadat jméno,třídu,předměty a váš rozrvh s Diddl je na světě :-)

Diddle kvarteto

14. března 2008 v 20:26 | Verča
Zadní strana :-)

Velký sen Pimbolíka =)

14. března 2008 v 20:25 | Verča |  Řetězáky
Podpoř Pimboliho!Má velký sen ... Chce si zahrát v nějaké detektivce ... Ale filmaři řekli,že musí udělat nějakou velkou věc.
Pimboli chce procestovat celý blogový svět!Podpoř ho a dej si toto na blog!
Seznam podpořitelů: