Květen 2008

Nastavení PIN v bance (RS)

1. května 2008 v 14:20 | Verča
Podobně jako recovery question, i PIN je důležitým bezpečnostním prvkem, který ochrání vaše předměty před scammerem. Nastavit PIN byste měli udělat hned po založení postavičky. V Lumbgridge, ve 3. patře se nachází Bank tutor, která vás poučí o bankách a tam si můžete aktivovat PIN, jinak v jiných městech si také můžete v bankách nastavit, například Falador nebo Varrock. PIN ochrání pouze banku, ale nikoliv to co máte na sobě!
Dojděte k přepážky u banky a promluvte s úředníkem, zvolte možnost ....my PIN settings. Pak potvrďte že chcete nastavit PIN.
V tomto okně zvolte možnost SET A PIN.
Zde si nastavte svůj PIN, nastavení se provádí pomoci myši a z klávesnice nejde, je to docela šikovné, takto různé programy typu keylogger nemůže zjistit jaký tam máte PIN, protože to detekuje pouze stisky kláves. Zadávat musíte 2x, druhé zadání je pro potvrzení správnosti předchozí. Podobně jako u recovery question, i zde nesmíte prozradit nikomu váš PIN.
PIN se aktivuje zhruba za 3-7 dnů, po tuto dobu, pokud zajdete do banky se vás vždy zeptá, zda chcete nechat PIN. Zrušení PIN v této době je okamžitá záležitost. Pokud dojde k prolomení hesla a scammer se dostal do vašeho účtu, tak není vše ztraceno, pokud aktivuje smazání PIN, tak tento proces potrvá 7 dnů. Po uplynutí této doby, bude PIN odstraněn. V případě že zapomenete na PIN, tak nezbývá než čekat oněch 7 dnů a po tuto dobu se nemůžete dostat do banky, ale je tu možnost ukládat do banky, za pomocí Deposite box.
Deposite Box
Toto užitečné zařízení vám umožní bez zadání PINu vložit do banky předměty, pozor jen uložit, brát z banky nelze. Je to výhodné, pokud zrovna získáváte suroviny a zapínání PINu vás unavuje. Deposite BOX lze najít ve velkých městech, jako je třeba Falador nebo Varrock.

Nastavení Recovery Question (RS)

1. května 2008 v 14:19 | Verča
Recovery Questions je naprostá nutnost, hned od založení postavičky ji nastavte, v mnoha případech vám zachrání účet, takže rozhodně to nepodceňujte. Pokud poprvé zavádíte Recovery, tak se aktivuje hned, při dalších změnách se projeví za 14 dnů. Důvod proč trvá změna tak dlouho? V případě že se scammer dostal přes vaše heslo k vašemu účtu, tak změní nejdřív heslo a pak se snaží i o recovery, ale díky lhůtě 14 dnů, než se projeví nové recovery questiony tak můžete za tuto dobu znovu získat svůj účet zpět.
Na přední stránce runescape.com je položka Account Management, tam zvolte možnost SET NEW RECOVERY QUESTIONS.
Po zadání příslušného hesla a loginu se zobrazí tato tabulka. Nastavte si všech 5 recovery questions, otázky dávejte takové, abyste na ně znali odpověď jen vy. Nezapomeňte, že ve hře jsou potulní scammeři, kteři se snaží o vás získat nějaké důvěrné informace a je blbý dát do Recovery Question otázku: "Jak se jmenuju?" a pak ve hře se vás ten maník zeptá jak se jmenujete a řeknete mu své pravé jméno a tím prolomil první Recovery Question. Takže v žádném případě ve hře neříkejte své údaje o své osobě, ten který se na vás toto ptá porušuje jedno z pravidel, kterou Jagex zavedlo. Pokud máte špatnou paměť, tak si recovery questiony a odpovědi na ně zapište na nějaký papír.
Po nastavení všech otázek a odpovědi, zadejte ještě své heslo a pak stiskněte dole tlačítko SUBMIT. Pokud jste nastavili tak jak má, pak se zobrazí hláška o úspěšném dokončení.

Slovník (RS)

1. května 2008 v 14:18 | Verča
ZkratkaEN VýkladCZ VýkladKategorie
(g)Gold trimmedZlatě obroubený (armour/robe)Brnění
(t)TrimmedObroubený (armour/robe)Brnění
1k1 000TisícČíslo (5k = 5 000)
1m1 000 000MilionČíslo (5m = 5 000 000)
2hTwo-handDvouruční (meč)Zbraň
addyAdamantiteAdamantit - (ruda/materiál)Věc
agAgilityHbitostSkill
alchAlchemyAlchymieKouzlo
ammyAmuletAmulet (šperk)Věc
ardaArdougneArdougneMěsto
attAttackÚtočnostSkill
b axeBattle axeVálečná sekeraZbraň
b saleBank saleVýprodej bankyFráze
black d hideBlack dragon hideČerná dračí kůžeVěc
blue d hideBlue dragon hideModrá dračí kůžeVěc

Počátky v member (RS)

1. května 2008 v 14:10 | Verča
Článek navazuje na Příprava na member. V minulém článku byly popsány základní úkony před přechodem do member + byly ukázány jednoduché skilly.
Contruction skill
Jeden z nejdražších skillů, pro začínající membery, kteří tupě se vrhají na tento skill je jistý krok k bankrotu. Proto tu mám tip, jak si nacvičit aspoň do 30 lvl construction levně. Kupte si barák v Rimmingtonu, připravte si pár prken a hřebíků (dají se koupit u pily kousek ve Varrocku), postavte si ve svém domě obyvák s krbem a židlemi. Cvičte stavění židli dokud nezískáte 3. lvl v construction. Tímto je první fáze hotová, pak si vemte krumpáč, vědro s vodou, kladivo a pilu. V Rimmingtonu je důl a ve vesnici je studna s vodou. V dole si natěžte co nejvíce clay (hrnčířské hlíny) a v blízké vesnici z nich udělejte soft clay. Do baráku a stavějte hliněný krb. Takto neustálé opakujte, hlína je zadarmo a voda také, takže si ušetříte nemalé výdaje v počátcích. Tento trénink je vhodný v počátcích, později je to samozřejmě nevýhodné, ale to už budete ostřílenější.
Slayer
Hodně lidí se mě ptá, jak je možné zabít 5. lvl monstrům v slayeru (Crawling hand), když má jen 1. lvl v slayer. Tento skill vám umožňuje zabíjet slayer monstra pokud na to máte level, ale Slayer Masteři nejsou hloupí a nebudou vám dávat monstra, na která nemáte slayer level. Pokud nevíte kde se nachází slayer master, tak ten "nejslabší" se nachází v Burthorpe, kde jsou poblíž Warrior a Heroes´ guild. Tam dostanete úkol, zabít určité množství monster, třeba 50 goblinů, za zabitého goblina dostanete zkušenosti do slayeru. Až vybijete požadované množství, tak tímto úkol končí a pokud zabijete 51. goblina, tak nedostanete XP do slayer, ale musíte dojít pro nový úkol. Jinak pokud jste se drželi mých rad a máte combat 80.-90., pak není nutné chodit za tímto masterem, jedním z dobrých masterů je v Lost City.
Hunter Skill
Tento skill začíná v Yanille, město leží na jihozápadě mapy. Ve městě je obchod s loveckými potřebami, tam si kupte Bird Snaire a pak běžte k vyznačenému místu "Ptáci", uvidíte tam červené ptáčky, stačí položit návnadu a pokud se poštěstí, ptáček padne do pasti. Někdy se stane, že ptáček sice nasedne na past, ale hned uletí, je nutné znovu nastavit past do aktivní pozice.
Šperky v member
Narozdíl od free, zde můžete očarovat prsteny. Hned na začátku je nutné abyste si sehnali Amulet of Glory, který vám umožňuje 4x teleport a samozřejmě je mnohem lepší než amulet of power. Dále Ring of wealth (očarovaný prsten s dragon stone), zvyšuje vám 20% na dobré dropy z monster, tento prsten noste neustále při sobě pokud jdete bojovat. Mezi dalšími jsou teleportační šperky, které se nedají nabít, jsou to Game Necklace (očarovaný safírovy náhrdelník), umožňuje vám 8x teleport do Burthorpe nebo Barbarian Outpost, druhým je Ring of Duel (očarovaná emeraldový prsten) 8x teleport do Duel Arény v Alkharid nebo Castle War (poblíž Yanille), posledním tele šperkem je Ring of Life (očarovaný diamantový prsten), tento prsten vás teleportuje pryč, pokud vaše zdraví klesne na 10%, často vás zachrání z trable, takže ho nepodceňujte, po teleportu se ale rozpadá.
Poslednímí šperky jsou Ring of Recoil (safírový prsten) a Ring of Forging (rubínový prsten). Ring of recoil vrací údery, který vám soupeř uštědřil, po 40 ranách, které vrátil soupeři se rozpadá. Ring of forging slouží pro smithery iron ore, s nim máte 100% šanci na úspěsnou výrobu železných cihel, po 140 cihlách se rozpadá.

Report abuse (RS)

1. května 2008 v 14:09 | Verča
Aneb jak naložit s podvodníky. V tomto článku se dočtete jak správě používat hlášení o nepravostech v RS, jak je s takovými hráči zacházeno.
Report abuse je vlastně hlášení nepravostí ve hře. Stanete se v ten okamžik policistou, který se podílí na spravedlivém dění hry. Stačí pokud kliknete ve spodní části obrazovky na tlačítko Report abuse.
Zobrazí se vám tento obrázek s možnostmi, které můžete zvolit. Nedílnou součástí je i políčko, kam napíšete nick hráče, který některé z pravidel porušuje.
Postup:
První krok je zadání hráčova jména. Druhý zvolení porušeného pravidla.
1)Offensive language
Nadávání ostatním hráčům či používání vulgárních slov
2)Item scamming
Podvádění s prodejem věcí.
3) Password scamming
Vyzvídání či slibování různých odměn za vyzrazení hesla na vaší postavu
4)Bug abuse
Využívání chyby ve hře
5)Jagex staff impersonation
Vydávání se za člena teamu tvůrce hry (Jagex) za jakýchkoliv účelů
6)Account sparing/trading
Prodávání či půjčování postavičky za úplatu
7) Macroing
Používání maker ve hře (programy, které hrají za vás)
8) Multiple logging in
Hraní s postavou na více místech naráz
9) Encouraging others to break rules
Nabádání druhých k porušování pravidel
10) Misure of customer support
Zneužívání zákaznické podpory
11) Advertising / website
Používání RuneScape k reklamním účelům
12) Real world item trading
Nabízení herních předmětů nebo služeb za reálné peníze či služby
13) Asking for personal details
Vyptávání se na osobní informace
Jakmile jméno zadáte, klikněte na některou z předvolených možností a okno se automaticky uzavře. V textové části hry se napíše krátká zpráva s poděkováním za vaše hlášení a tím je vše vyřešené.
Správné používání Report abuse
Tato funkce je sice šikovná věc, ale zároveň je třeba brát na zřetel její vážnost. Její zneužívání je porušování pravidla Misure of customer support, zač je pochopitelně také vyhazov. Posouzení co je už špatné a co ne je na každém z nás. Já osobně často přimhouřím očko a když už na report abuse kliknu, tak k tomu mám opravdu pádný důvod.
Následky:
Hráči s četným počtem nahlášení jsou nejprve upozorněni tvůrci hry aby se svými podvody přestali. Pokud však hráč neuposlechne, bude během následující doby vymazán ze hry.
Pochopitelně není problém založit postavičku novou a zlobit dál. V takovém případě Jagex může zablokovat IP adresu hráče, který se už do hry nikdy zapojit nemůže.
Další možnosti:
Jagex sám disponuje poměrně slušným sortimentem pomůcek, které umožňují sledování korektního průběhu hraní jednotlivých hráčů. Vyhození (ban) můžete tedy dostat aniž by vás kdokoliv nahlásil.
Zvláštní práva, nebo sílu hlasu chcete-li, mají moderátoři hry. Poznáte je podle korunky před textem když něco říkají. Tyto hráči mají za úkol hlídat korektnost průběhu hry a snažit se (v rámci možností) pomáhat ostatním hráčům.

Příprava na member (RS)

1. května 2008 v 14:08 | Verča
V tomto článku se dozvíte nějaké rady ode mě, jak se připravit na member. Ono jít nepřipravený jak materiálově, tak i skillově do member není dobré. Budete se tam tápat a po chvílí vás to přestane bavit, takže je dobré se na tuto významnou událost dobře připravit, abyste si v member jen užívali a o to jde nejvíc.

Proces přechodu ze free do member není jen o tom, že si zaplatíte a čekáte potvrzení o přijetí platby, ale je to také mít na to stavěnou postavu. Znám lidí co šli do member s 3 lvl postavou, ale to jsou extrémisté, kteří chtějí mít všechno kromě combat skill na 99, ale znám také ti, co mají 50, 60 nebo 70 lvl a také jdou do member, ve kterém jsou ostřílenější než 90 combat lvl. To jsou ale speciální lidé, kteří vědí jaké to je v member, popřípadě se rychlé adaptují na dané prostředí. Pak je tu poslední skupina, která není připravena na přechod, mají slabé skilly, vše si musejí docvičit v member a to je pak deptá a většinou brzo skončí s hraním. V tomto článku se budu snažit té poslední skupině, aby se na member připravili už ve free.
Před vstupem do member
Materiálové zajištění: normál log (aspoň 1k-2k kusů), spider eggs (100 kusů), limpwurt root (100 kusů), eye of newt (100 i více, snadno se sháněji), minimálně 2 mil gp. Tyto věci byste si měli na 100% sehnat, logy na fletch, ostatní jsou ingredience pro herblore a počáteční finance pro nákup lepších zbraní a brnění. Další věci jako full rune a tak, je samozřejmosti, proto to sem nedávam.
Skilly: 55 mage lvl (ideální 66), 68 fishing, 44 runecrafting, 70 attack a 70 strenght, 50 ranged. Tyto skilly jsou esenciální pro member, magie je jasná, zpřístupní se vám mnoho nových teleportačních míst a je zbytečně chodit po svých, 68 fishing slouží pro vstup do fishing guild, abyste si rychlé zajistili přísun potravin v member a mohli jít trénovat combat, popřípadě prodávali lobstery. 44 runecrafting je pro zajištění práce, s tímto levelem dokážete vyrábět Nature rune a ty pak následně prodávat, což vám zajistí podobně jako fishing další zdroj finančního přísunu. 70 attack a 70 strenght není sice klíčová, ale pokud hodláte používat Abyssal Whip, což je jedna z nejlepších zbraní pro melee hráče, pak tyto skilly jsou nutnosti, jinak postačí 60 attack pro možnost používání dragon weapon. 50 ranged vám umožní používat magic bow a nosit blue dragon hide armour.
Combat level: ideální je 90 combat, jinak postačí 80-85 a zbytek rychlé docvičíte v member buď na monstrech nebo na Pest Control.
Ztracen v member?
Member je oproti free mnohokrát větší, ale nebojte se, na některá místa nemůžete a je potřeba quest, questy zase požadují určité levely v member skillech, takže v počátcích proběhne zuřivé trénování. Kde všechno se dá trénovat a co je dobré v počátcích trénovat?
Thieving
Poměrně nenáročný počáteční skill pro membery. Pokud vás hra přesunula do Lumbridge, tak to je ideální, tam stačí okrádat Man/Woman, ať získáte nějaké ty počáteční level v thiev.

Pixelky [153]

1. května 2008 v 14:04 | Verča |  Pixelky

Scamování (RS)

1. května 2008 v 14:03 | Verča
Hráči runescape se dělí na ty slušné, co se chtějí u hry pobavit, zbytek je tvořen špínou, která se snaží tuto skvělou hru zničit. V tomto článku se dozvíte pár praktik, které Scameři nejčastěji používají a měli byste se dat na pozoru.
Scamy v této sekci:
  • Password Scaming/ Free member/ Member zadarmo
  • Vydávání se za zaměstnance JAGEXu/ Jagex staff impersonation
  • Item Scaming
  • Guthan Spear vs. Leaf Blade Spear
  • Chrám Zamorak
  • Free Triming Armour
  • Fake Web
  • Limestone, vraždící kámen
  • Lákání do wild
  • Cave Scaming

Password Scaming/ Free member/ Member zadarmo
Asi jeden z nejnebezpečnějších scamu. Spočívá v tom, že podvodník z vás chce získat heslo. Jeho taktika je poměrně neško

Náhodné události - Random Event (RS)

1. května 2008 v 13:58 | Verča
Náhodné události jsou užitečné, ale někdy jsou na škodu. Důvodem jejich zařazení do hry je ochrana před makry, což jsou programy, které za vás hrají. Takže si pustíte makro na těžbu uhlí, odejdete na 2-3 hoďky, tak to samo za vás těží a odnáší do banky. A proti takovému stylu hraní jsou tady Náhodné události, které přeruší činnost tohoto programu.
Upozornění, použití makra je porušením jednoho z pravidel, které JAGEX stanovila a může vyústit v BAN. A některá makra mohou obsahovat viry, nebo key loggery, takže velmi snadno přijdete o svou postavu. Tudíž se nedoporučuje jejich použití.
Náhodné události dělíme do 2 kategorií: Při plnění určité činnosti a druhé jsou obecné.
Článek se bude postupně aktualizovat, chybí obrázky k některým náhodným událostem, takže pokud na některou z nich narazíte a v tomto článku není daný obrázek, tak to prosím vyfoťte a pošlete mi to na mail: haianh@seznam.cz.
A) Obecné
Mim
V této náhodné události se dostanete před prkna, která znamenají život. Mim něco předvede a vy to musíte po něm opakovat, pokud vše uděláte tak jak má, tak dostanete jednu z částí oblečení mima a pokud získat komplet, tak vás dále naučí pár kouskům do Emote.
Žáby
Objeví se skupina žab, jedna z nich má korunku, dle pohlaví za které hrajete se po políbení žáby promění na prince/princeznu a dostanete Frog token. Frog token můžete donést do Varrocku do obchodu s oblečením a buď si vyberete žabí hlavu nebo princovské oblečení/ princezniny šaty. Pokud odmítnete políbit žábu, tak budete teleportování do žabího světa a budete muset omluvit za neochotu pomoci, budete pak teleportování zpět, ale bez Frog tokenu.
Drilovací démon
Démon vás pošle na cvičiště, kde máte skákat jak on píská. Pokud splníte jeho rozkaz, tak budete přenesení zpět a dostanete jednu z částí vojenského maskáče.
Mysterious Man
Náhle se objeví a předá vám drahokam, peníze nebo magickou krychli. Pokud získáte magickou krychli, tak ji budete muset otevřít, a objeví se mini hlavolam, které musíte vyřešit. Řešení spočívá v tom, že na rotující krychli jsou 3 symboly, které jsou očíslované a máte dole na panelu na výběr ze 3 možností, pokud se vás zeptá, na kterém čísle je kruh, tak musíte zvolit příslušné číslo. Špatně vybraná odpověď výustí v přemnožení krychle. Pokud budete ignorovat krychli, tak se vám přemnoží v batohu a budete je muset otevřít všechny a až poslední obsahuje odměnu.
Bludiště
Mysterious Man vás přenese do bludiště, máte omezený časový limit, abyste překonali nástrahy bludiště a dostali se tak do středu. Čím dříve budete ve středu, tím je sladší odměna.
Quiz
Budete přenesení do televizního studia, kde jste se nedobrovolně zúčastnili soutěže. Dostanete několik jednoduchých otázek a pak máte na výběr buď 1000 gp nebo tajemnou krychli. Pak budete přenesení zpět.
Swarm
Armáda žravých včel se po vás vrhne. Nejlepším řešením je utéct.
Pirát
Náhle se objeví a je nutné si s nim promluvit. Dostanete od něho prachy nebo spinach roll. Pokud s nim nepokecáte, tak po vás začne střílet z kuše.
Drunk Dwarven
Opilý trpaslík si s vámi chce pokecat, pokud ho ignorujete, tak začne házet kameny. Jinak od něho dostanete kebab a pivo.
Evil Chicken
Náhlé se objeví slepice, která umí kouzlit. Level je odvíjen od vašeho, zabitím získáte kuře, hromadu peří, kost a vajíčko. Nezapomeňte zapnout mage protect, jinak na to tvrdě doplatíte.
Freaky Forest
Freaky Forest vás přenese do lesíka, kde máte zabít požadovanou drůbež. Pokud zabijete tu, kterou on požadoval, tak vás pošle zpět a dostanete jednu z částí oblečení.
Rick Tupertine
Náhlé se objeví a chce s vámi promluvit. Za promluvení dostanete nějakou drobnost od něho, ignorování se nevyplácí, neboť začne střílet z kuše.
Sandwich lady
Objeví se krásná prodavačka sandwiche, která vám nabídne své zboží. Máte si vybrat jednu z mnoha pečiv, která ona požaduje, pokud to tak neučiníte, tak vás teleportuje kamkoliv po runescape.
Giles, Miles a Niles
Obchodní cestující, který se náhle objeví a požádá vás o pomoc. Máte obrázek nějakého předmětu a máte to identifikovat. Pokud správně odpovíte, tak dostanete nějakou tu maličkost, jinak vám notne všechny předměty co máte u sebe.
Džin
Jeden z nejlepších náhodných událostí ve hře. Setkání s tímto modrým chlapíkem je prostě svátek pro RS hráče. Promluvte si s nim a dostanete kouzelnou lampu, kterou setřete, dostanete se tak do tabulky, kde si vyberte XP do jedno z mnoha skillů. Množství XP je dovíjen dle levelu daného skillu krát 10. Takže když máte 50 lvl v mining, tak po použití lampy dostanete 500 XP do mining. Doporučují ale dávat XP do skillu prayer, ten se těžko trénuje. Pokud ignorujete džina, tak vám vyhodí vaše věci z inventáře, nebo vás teleportuje kamkoliv po RS.
Pinball
Mysterious Man vás pošle do jiné dimenze, kde budete rep

Jak vydělávat v members světě bez merchantingu (RS)

1. května 2008 v 13:53 | Verča
Tento návod vám poskytne několik jednoduchých rad, jak si vydělat na první barrows armor, na whip a další kratochvíle, které svět RuneScape přináší.
1. Vydělávání si pomocí základních skillů
Určitě to všichni znáte. Je to nejjednodušší možnost. S fishem od lvl 76 lovíte sharky a vařené prodáváte v Edge 1k ea, s 75 woodcuting sekáte magic tree a prodáváte stejně 1k ea. Zbytek záleží na tom co vás baví a jaké máte skilly.
2. Další members skilly a možnosti
Mnou využitý postup je RuneCrafting přez abyss. Děláním nature run vyděláte od lvl 50 (tři pouche) 450k/hodinu s prakticky minimálním nebezpečím. Dále můžete vyrábět Law runy normálně přes altar, výdělěk je témeř stejný. Ceny obou typů run je mezi 300-350/kus. Další možností je pěstování herbů, napřiklad ToadFlaxu. Seedy v klidu koupíte za 1.5k/ea a při použití supercompostu máte průměr 6herbů/seed, což je při ceně 2k/toadflax skvělý výdělek při expení farmingu.
Ve farmingu můžete prodávat i kokosové ořechy, limpy nebo jen vyrábět supercompost a prodávat ho, na to se oplatí i pěstováni pineapple/watermelonu, které slouží jako nejčastější ingredience pro přípravu supercompostu.
Poslední možností je herblore, kterým se vydělává ve spojení s farmingem a pěstovánim více herbů ze seedu jako bylo popsáno výše, jediný rozdíl je v tom, že některé potiony sou o dost cennější než samotné herby na ně.
3. Alchemování
V members světech asi nejčastější způsob výdělku. Často se spojuje s Fletchingem protože alchemace yew a magic long luků se oplatí ze vseho nejvíc. Nasekáte si 1K yew logs a posbíráte 1K bow strings, uděláte 1K yew long bows, které alchemujete a získáte 768gp za luk. Při ceně 250ea za yew, 150bs a 300 za nature runu se oplatí i výkup surovin. Tímto postupem snadno získáte Skill Cape ve Fletchingu a s troškou snahy i v Magii, která se dá dobře uplatnit ve spojení s Ancients Magic při Pk výpravách do Wilderness. Další skvěle na alchemování použitelná věc jsou dračí brnění (dragon hide armor), dračí kůže si nadropujete sami a při expeni Craftingu i Magic máte skvělé zisky plus výhody jako u alchemace luků.
4. Sbíráni kůží a kostí
I když ve free světech se sbírání kůží omezuje jen na sbíráni cowhides, což není vdečná ani moc výdělečná činnost, v members světě můžete sbírat kůže DRAČÍ. Z každého zabitého draka (kromě metal draků) vypadne kůže a dračí kost.
Kůže se prodávají 1500-5000 ea a dračí kosti 2000 ea, takže pokud budete zabíjet black draky tak za jeden trip získáte 14 black dragon hides 14*5k+14*2k což je skoro 100k. Všechny tipy draků jde zabíjet i ranger/magic stylem se safe spotů tím pádem odpadá potřeba množství jídla.
5. Dropování
Už od začátku můžete chodit zabíjet druidy pod EdgeVille. Z druidů padají herby. Herby prodáváte 1-2k ea...jednoduché.
Po splnění questu Horror from Deep můžete navštěvovat Lighthouse dungeon, ve kterém žije početná skupinka Dagannothů (lvl 74, 92), kteří dropují herb seedy ve velkém. Ve spojení s farmingem je to metoda využívaná všemi membery, které znám ať už pro osobní účely nebo byznis.
Vyšší slayer levely (65+) mají možnost chodit na Dust Devily do Smoke Dungeonu. Dusti dropujou Dragon Chain 1:20000 a cena je 16M. Ale aby vám chain padlo musíte mít bezmezné štěstí.
Pro Ultraslayery (85+) je tu možnost zabíjet Abyssal Demony dropující whip. Cena 2M a je to poměrně reálny drop.
Když z vás nebudou SlayerMastři stačí si sehnat Verac armor a jít s podobně vybaveným kamošem na Kalphite Queen. Také dropuje Dragon Chain s mnohem vyšší pravděpodobností než Dust Devilové, ale také je mnohem silnější.
Poslední možností jsou tripy na Dagannoth kingy (303,303,303). Tato činnost je eště riskantnější než tripy na Kalphite Queen, ale zato si můžete odnést velké množství cenných předmětů počínaje Seers, Warrior a Berserkem Ringy, Mud staff a konče Dragon hatched Axe.
Na poslední dvě možnosti máte návod v Monster huntingu.
Určitě sem nevyjmenoval všechny možnosti a místa s cennými dropy, ale zbytek poznáte sami. Nebo se přidá ve speciálním článku...
Předem můžu nabídnout King Black Dragona, Tzhaar caves, Fire gianty, Metal dragony a další
Když se rozhodnete pro poslední možnost, přeju vám hodně šťastných dropů. Pokud pro některou z předchozích možností, přeju vám co nejdřív všechny Skill Capes, o které budete stát.

Jak si vydělat peníze v RS??? 2.část

1. května 2008 v 13:52 | Verča
KAPITÁL

Achillova pata každého začínajícího obchodníka. Je několik výhodných metod jak rychleji získat prostředky k obchodování a vůbec na vše co ve hře potřebujete. Rozdělím je do dvou sekcí pro free a members hráče.
ZÍSKÁVÁNÍ PENĚZ VE FREE

Nakupování a nošení raw lobsterů
V některých worldech se na Karamje v shopu nashromažďuje větší množství raw lobsterů. Stačí proskákat několik světů a najít ten správný. Až najdete obchod kde bude k prodeji víc jak 100 kusů, nakupujte a noste do banky v Draynor village. Jejich cena díky vyššímu množství klesne tuším že na 40gp za kus a jejich reálná prodejní cena je 200gp. Na jednom inventáři tak vyděláte okolo 4000gp. Za deset cest je to už 40 000 a to špatné není.

Sbírání Wines of zammy
Nejlepší metoda jak vydělat peníze a potrénovat magii aniž by vás to něco stálo. Zajděte severně od Faladoru do Chaos temple, kde na stole leží Wine of zammy. Pomocí kouzla telegrab sbírejte jeden za druhým a noste do banky ve Faladoru (nezapomeňte používat air staff a pro rychlost i teleport do Fala.). Nikdy s sebou nenoste velké množství law run pokud si svým combat levelem nejste jistý. Můžete nedopatřením sebrat wine rukou a mnichové vás snadno killnou. Přeplněné worldy jako je třeba 1 a 3 jsou pro tuto činnost nejlepší, jelikož se zde wines objevuje rychleji než v prázdných světech. Pokud chcete zaměstnat sběrače, je výhodnější poskytnout levné lawky čímž si opět zajistíte vyšší efektivitu pro obě strany (svým lidem jsem prodával láws za 300ea).

Sbírání cowhides
Severovýchodně od hradu v Lumbridge je ohrada s krávami. Zde můžete zabíjet krávy a sbírat jejich kůži. Tu pak nosit do banky v Al-kharid a posléze prodávat za 100gp/kus (nebo je rovnou natanovat a prodávat třeba za 150ea.). V některých světech kde je více krávobijců by možná stačilo kůže sbírat. Sice rychlejší, ale bez zkušeností do combatu.

Kopání rune essecnce
Po splnění questu Rune mystery můžete kopat rune essenci. Nejlepší místo pro kopání je pomocí teleportu jižně pod východní bankou ve Varrocku a essenci pak nosit do banky tamtéž.

Nošení čehokoliv
Spousta hráčů si platí nosiče na různé činnosti jako je kupříkladu nošení essencí, ryb, kůží k tanování atp. Stačí se jen zeptat kamarádů. Pozor na šidílky, kteří vás budou chtít využít za malé obnosy. Osobně jsem nosiče za peníze nikdy nedělal, ale pro někoho to může být zajímavá metoda výdělku. Uznávám spíš metody kde trénujete a vyděláváte zároveň.

Sbírání limpů
Je několik lokací, kde se pohybují Hobgoblini. Ve free je dobré místo na malém ostrůvku hned vedle Crafting guild. Stačí je jen zabíjet a sbírat droplé limpy (nepadají z každého).
Poté buď samostatně prodat za co nejvyšší cenu a nebo nasbírat red spider eggs a společně s limpama nechat vyrobit ve varrocské apotéce strenght poty.

Mining
Kopáním můžete na nižších levelech vydělávat s iron ore (miningplace jižně od východní brány ve Varrock), později pokud získáte přístup do mining guildy i s coalem a nebo při přístupu do crafting guildy s gold ore či silver. Tato metoda je dle mého názoru nepříliš účinná, ale hojně využívaná. Pokud se rozhodnete pro minning, zaměřte se raději na gold ore a nebo výrobu steel barů. Pokud nemůžete do crafting gildy, můžete zatím zlato poměrně efektivně těžit i na Karamje v sopce (4 skály). Osobně jsem tam nakopal okolo 4k rudy, takže vím že to jde =).

Skupování run
Ve Varrocku a Port Sarim jsou obchody kde můžete vykupovat magické runy a ty pak s přirážkou prodávat.

Feathers
Další metoda pro začínající hráče je zabíjení slepic a sbírání peříček. Výhodou je, že peříčka nenaplňují inventář jako jiné druhy zboží, takže nemusíte stále běhat do banky. Peří se dá také zkupovat ve fishing shopu v Port Sarim, jen je třeba stále hlídat cenu za kterou kupujete.

Využívání jiných hráčů kteří trénují skilly
Mnoho hráčů trénuje skilly jen za účelem získávání zkušeností a to co jejich činnost produkuje zahazují.


Iron ore - V Al-kharidské poušti trénují mining na iron ore. Najdete je v severní
části, kde se pohybují štíři. Zde stačí pod hráči iron sbírat a nosit do banky.

Ryby - Řeka v Lumbridge, Karamja. Zde často hráči trénují fishing. Opět stačí
sbírat a nosit do banky.

Sekání dřeva
Kolem woodcutingu se točí hodně maker, jelikož je to jednou z lukrativních činností. Díky nim a velkému počtu free hráčů se těžba dřeva (konkrétně Yew) už moc nevyplácí. Cena klesla a stromy jsou stále obsazené. Proto vidím v sekání stromů budoucnost pouze pro opravdu začátečníky, kteří mohou těžit normal logy (klasický tree) a to pak prodávat memberům na výrobu šípů za cenu 30-100gp/kus. Dobré místo je třeba nad tržištěm v Draynor village.

Nakupování diamantů a prodej power ammys
Nejlepší místo pro nákup diamantů je asi Varrock západní banka. Cenu za diamant můžete dát na 2000-3500 za kus. Pak z nich dělejte power ammys a nebo si sežeňte někoho kdo vám je vyrobí (obvykle zadarmo, jelikož jsou za to zkušenosti). Power amulety následně prodávejte od ceny 6 000 do10 000/kus. Výroba jiných amuletů se dle mého názoru ve free nevyplácí.
ZÍSKÁVÁNÍ PENĚZ V MEMBERS

Sbírání flax
Jižně od banky v Seers village je pole s Flax. Rostlinka, která se poměrně snadno a rychle trhá a její prodejní cena je 100gp za kus. Můžete jí prodávat tak jak je a nebo se cestou do banky zastavit v domečku s tkalcovským stavem a umotat z nich bowstringy čím si potrénujete crafting a zvýšíte prodejní cenu.

Sbírání undist
Jednoduchý způsob jak vydělat celkem slušné penízky. Asi nejlepší místo je v Taverly dungeonu, kde zabíjejte mnichy. Docela často dropují neidentifikované herby, které pak prodávejte 1k za kus.

Výroba Cannon balls
Můžete vyrobit a nebo nakoupit steel bary a z nich pak vyrábět Cannon balls. Není to až tak rychlý způsob výdělku, ale zato výborný způsob jak zadara (se ziskem) vytrénovat smithing.

Clue
Můj oblíbený, efektivní způsob zábavy, trénování a zisku zároveň. Potřebujete kapku slušný combat level a hurá na Greater demony, Jellys a nebo Hellhoundy. Průměrně každý 100 kus dropne clue lvl 3 a průměrná cena takového clue je okolo 100-200k. Pochopitelně není výjimkou clue za několik milionů. Je to jen na vašem štěstí…
Mimo jiné Greateři a Jellys dropují často i rune full helmy a mraky fire run. Tímhle jsem si vydělal pěkných pár melounků, takže funkci můžu potvrdit.

Výroba run
Runecrafting je jednou z věcí, které se v members docela vyplatí. U nižších levelů výroba cosmic a poté nature nebo law.

Sběr Snape grass
Západně od Crafting gild je malý ostrůvek, kde se objevuje přísada do prayer potů s názvem Snape grass. Tu stačí sbírat a střádat v bance. Prodejní cena je okolo 500gp za kus. Pokud máte přístup na Waterbirth island, doporučuji sbírat snapy tam. Cestu na ostrov si můžete urychlit pomocí enchantnuté lyry z Fremenik questu, či Teleport to house. Na cestu zpět použijte Glory amulet k bance v Edge nebo Ring of dueling pro teleport do Castle war.

Skupování run
Pokud máte přístup do Mage guild, můžete kupovat runy dle vlastního přesvědčení a pak je prodávat s přirážkou. Nejlepší je však splnit quest Monkey madnes, kde pak získáte přístup do store s law runama za cenu od 280 each.

Sbírání big bones
Ve Warrior Guild je ve vrchním patře litý boj s monstry, ale nikdo ze země nesbírá big bones. Získejte žetony a hurá na kosti. Banka je hned o dvě patra níž, takže žádný problém. Tímto způsobem se dá rychle nejen vydělat nějaký tak kačka, ale i potrénovat prayer. Big bones stojí 250 - 350gp/kus

Prodej strenght potionů
Opět Warrior guild a prodejna s potionama. Zde zakoupíte strength poty za cenu tuším že 50gp za kus. Stačí párkrát změnit world, udělat nějaké zásoby a pak ve free světech prodat za 700 - 1k ea.

Prodej Colored gloves
V severní části Canifisu najdete malý obchůdek s barveným oblečením a rukavicemi. Rukavice jsou obchodovatelné i ve free worldech, tudíž možný zisk. Nákupní cena za rukavice je do 500gp/kus a prodejní do 2k/kus. Nejoblíbenější je zlatá a modrá barva.
Super kompost
Na Karamje nasbírejte ananasy (pineaple), které pak vkládejte do všech možných kompostovacích košů. Z nich vznikne super kompost, který nabírejte do kbelíků a ty prodávejte 1k/kus.

Skupování vials s vodou
V Ardougne jižně od altaru najdete obchod kde můžete nakupovat za pár drobáků vials s vodou. Skupujte je a pak prodávejte za cenu 200 - 300gp/kus. Pokud vám někdy zůstane místo, berte i balls of wool. Ve free se prodávají po 100gp each.

Farming
Skill, který většina hráčů opomíná a přitom je poměrně slušným zdrojem příjmu. Důležité je naučit se používat všechna pole. Spousta Slayer monster, ale nejen ty dropují hromady seeds, které většina hráčů nevyužívá. Nemohu nezmínit má nejoblíbenější monstra z RS a sice Daganoty. Pokud chcete opravdu hromadu kvalitního herb seeds, jděte právě na ně (nutný quest Horror from the deep). Seedy můžete také získávat tréninkem kradení na stáncích v Draynor nebo okrádáním farmářů. Nejlukrativnější je pěstování herbů, z kterých pak dělejte lektvary. Nejlepší je výroba prayer potů a super setů. Najdete však odbyt i na Super restore, Super energy a pokud umíte, pak i vyšší jako je Ranged atp. Vyplácí se osazovat i alotment, kde je ideální pěstovat kukuřici. Tu pak můžete využít k výrobě Tunapotatos, které se hojně využívají na Calpite Queen, takže by prodej na fóru neměl být problém (1,5k-2k/kus).SPOLUPRÁCE FREE S MEMBERS

Pro oba světy je výhodné najít vhodné kandidáty ve světě protilehlém a navázání vzájemné spolupráce. Member často potřebuje sehnat suroviny, které jsou pro free hráče snadněji dostupné jako jsou právě limpy, newtí oči, eggs, rune ess, logy, wines a nebo ores.

Free hráč zase nepohrdne dodávkou magických run za nepřemrštěné ceny, přísunem colorad gloves či výrobou šípů za materiál. V každém případě můžu z praxe potvrdit, že obchodní vztah free vs. member přináší zisk pro obě trany, takže se jich bát nemusíte. Důležité je zvolit správné kolegy, což je u free hráčů často problém (někdy i u members).
SPRÁVNÝ PŘÍSTUP K OBCHODOVÁNÍ

Správný obchodník se samotným obchodováním moc nezdržuje. Opírá se o síť dodavatelů a občas hodí očkem na fórum. S klidem trénuje combat, pěstuje herby nebo plní questy.

V podstatě to samé jako jakýkoliv jiný hráč. Během hry ho kontaktují dodavatelé a on jen krátce odskakuje od své činnosti aby zboží pořídil.

Jakmile se množství komodity přehoupne přes efektivně obchodovatelné množství (1k >), začne hledat vhodného kupce a komoditu se ziskem prodá.

................................................................................................................................

PÁR SLOV ZÁVĚREM
Obchodování v RS je svět bez hranic, tudíž můžete skupovat a prodávat co si jen umanete.

Je spousta hráčů, kteří neumí svoji práci v RS zúročit a potřebují schopné merchantéry jako můžete být i vy. Mnoho lidí na obchodníky nahlíží jako na vykořisťovatele, kteří zneužívají jejich práci. Snažte se jim tedy být spíše pomocnou rukou, která jim zajistí stálý a jistý odbyt zboží za rozumnou cenu pro obě strany.

Merchantingu jsem se věnoval asi 6 měsíců a za tuto dobu mi přinesl v podstatě bez jakékoliv práce okolo 30 - 40 milionů. Na druhé straně jsem nejednou předal hráčům na opravdu nízkých levelech milionové částky, které by si zřejmě sami nedokázali vydělat. Držím palce v prvních krocích do světa cinkotu zlatých mincí a věřím, že brzy budou cinkat i ve vašich bankách.

Avatárky x)

1. května 2008 v 13:51 | Verča |  Avatary
zdroj:http://xxmusicxx.sblog.cz

Jak si vydělat peníze v RS??? 1.část

1. května 2008 v 13:51 | Verča
V tomto článku se dozvíte tajemství obchodování, jak si vydělat první milión a jaké jsou lukrativní zboží ve světě Runescape.
Základní popis
Merchanting je výraz anglického slova pro obchodování a obchodování je nejlepší a nejrychlejší způsob výdělku jaký si jen můžete v RS představit v poměru práce/zisk.

Svět ekonomie RS je třeba rozdělit do několika částí i když se jednotlivě prolínají.

Základní je free a members sekce hráčů kde spousta komodit mění svoji hodnotu v závislosti na kvantitě a místě kde zboží prodáváte.


ZÁKLADNÍ PŘEDPOKLADY MERCHANTINGU

1) Trpělivost
2) Znát cenu komodity za nejnižší možný nákup a nejvyšší prodej.
3) Vlastnit co největší síť dodavatelů
4) Vědět kde, jak a co prodat
5) Dokázat říct NE!
6) Ovládat alespoň trošku anglický jazyk (minimum pro obchodování)
7) Mít základní kapitál (výše dle odvětví do kterého chcete začít investovat)
8) Umět zacházet s časem
KVANTITA
SUROVINY

U surovin sloužících k dalšímu zpracování (expování) jako jsou třeba essence, coal, steel bary, cow hides, některé runy a podobně platí pravidlo: Čím více máte, tím víc za jednotlivý kus dostanete. Obecně platí alespoň 1 000 kusů a víc…


Příklad: 1k steel barů se snadno prodá za 600k
1 steel bar prodáte jen velmi, velmi obtížně a ještě k tomu za podprůměrnou cenu.FINÁLNÍ VÝROBKY

Dále zde máme druhou skupinu a sice finální výrobky. U této kategorie je to naopak. Sem patří například law runy, tiary, většina amuletů, brnění, zbraně a další…

Zde platí pravidlo: Po jednom kuse se dají prodat za větší obnos nežli ve velkých objemech. Obvykle se s těmito komoditami příliš obchodovat nevyplácí a tak je raději nechávejte ležet ladem.Příklad: 1 law runu prodáte i za 1 000gp
1k law run se sežene za 300gp/kus pokud kupujete ve větších objemech.
MÍSTO PRODEJE

Velké objemy surovin se nejlépe prodávají ve worldech které si k tomu hráči sami určili. Pro free hráče world 1 a pro members world 2. Obrovská výhoda je i fórum platících hráčů, do kterého sice mají free přístup, ale pouze jen jako čtenáři. Members mohou toto fórum využít i pro vkládání příspěvků a tudíž snadno a rychle nakoupit či prodat své komodity za nejlepší možné ceny.

LOKACE
Místa kde se dají jednotlivé suroviny osobně prodat/pořídit

FREE WORLD 1
Brnění, zbraně - Varrock vedle východních zdí západní banky
Dřevo, kosti - Varrock vedle západních zdí západní banky
Ryby, str. potiony - Varrock před západní bankou
Vzácné věci - Varrock za západní bankou
Amulety a podřadnější zboží - Varrock náměstí
Rune essence - Varrock východní banka
Gemy - Varrock západní banka
Magické runy - Varrock záp. banka v místnosti se schody do podzemní části a v podzemí
Ore, bary a picky - Falador východní banka
Cow hides - Al-kharid banka


MEMBERS WORLD 2
Barrows armoury a zbraně - Falador západní část zahrady
Whip, trimed a rare items - Falador severní část zahrady
Obsidian věci - Centrální část faladorského parku
Mystic robes - Jihovýchodní část faladorského parku
Dragon armoury, rune boots - Východní část Faladorského parku
Cennosti jako je Inf. robe, Fury, ring of stone atp. - Jihozáp. část fala. parku
Magické runy - Jihozápadně od zdí faladorské východní banky
Kosti, dragon hides, Cannon + balls - Západně od faladorské banky
Herby, potiony, materiál na herblore - Východ od faladorské banky
Všechny druhy Torn pages - Severochýchod od faladorské banky
Dragon zbraně + rune stuff - Severozápad od faladorské banky
Seeds, bowstringy, unstrug luky, Flax - Banka v Seers
Half keys - Falador východní banka
Ringy, ammys - Falador před východní bankou

ZNALOST CEN
Nikdy nekupujte nic o čem 100% nevíte zda jste schopni zboží se ziskem prodat. Nikdy zboží neměňte za jiné zboží pokud jej zrovna nutně nepotřebujete!!!! Budete mít jen starost navíc s prodejem další zboží, takže si nepomůžete a k tomu ještě můžete prodělat z neznalosti cen. Obvykle lidé mění to čeho se nemůžou zbavit.


BUDOVÁNÍ SÍTĚ DODAVATELŮ

Velmi důležitým ba možná nejdůležitějším prvkem úspěšného merchantingu v RS je vybudování co největší sítě dodavatelů. Čím je vaše síť větší, tím máte větší možnost zisku. Sežeňte si tedy mnoho lidí, kteří pro vás budou jakýmkoliv způsobem shánět suroviny (pracovat), které pak dál prodáte za výhodnější cenu. Myslím si, že je etické a možná i efektivnější nabídnout cenu lehce vyšší než je minimální hodnota zboží, jelikož si tím dodavatele získáte na dlouhodobé obchodní vztahy, které pro vás mají pochopitelně vyšší hodnotu a tím se rozdíl v ceně vyrovná. Osvědčený je i "dárkový systém". V případě že vám někdo dodá větší množství surovin je vhodné přidat něco navíc jako bonus (amulety, runy, zbraně, potiony atp..). Také nezapomínejte nastavit minimální množství, které budete od dodavatelů odbírat. Je neefektivní scházet se kvůli 60 kusům, takže u wines of zammy stanovte třeba 100-300ks a u iron ore klidně 400 a nebo i víc. Záleží na vašich finančních možnostech. Vyplácí se i přizpůsobit cenu kvantitě dodaného zboží. Za 100 wines of zammy nedávejte cenu větší jak 700gp/kus, ale za 1k klidně zaplaťte 850. Dodavatele motivujte k větším objemům, což pro vás znamená opět větší zisk.


TRPĚLIVOST
Dalším velmi důležitým faktorem ve výkonném obchodování je být velmi trpělivý a nechovat se unáhleně. Často stačí s prodejem posečkat na další nabídku, které může znamenat vyšší zisk o sta tisíce. Nebuďte tedy vystrašení z toho, že jste zrovna dnes vaše zboží neprodali za cenu kterou si přejete a odložte prodej na jindy. Buďte však s prodlevou opatrní. Dlouhodobě vázané peníze jsou mrtvé peníze, které by jinak mohli zase vydělávat.


KDE A JAK PRODAT
Nejlepší je oficiální fórum runescape.com. Načtěte si příslušnou sekci komodity kterou prodáváte a vložte příspěvek kde uveďte cenu a množství které prodáváte. Nezapomeňte občas bumpnout aby se příspěvek neztratil moc daleko a byl stále viditelný na předních stránkách. Doporučuji se přepnout na "chat on" a pokračovat v hraní. Pokud nepatříte mezi members, hledejte hráče kteří shánějí to co vy chcete prodat a kontaktujte je sami. Nepište těm, kteří nabízejí nízkou cenu a nesnažte se je zviklat. S největší pravděpodobností vás hodí do ignonru a nebo nebudou reagovat. Snažte se vždy prodat raději vše najednou za větší částku nežli po kouskách a levněji.

Pokud nemůžete a nebo nechcete využít fórum, zbývají vám worldy 1 a 2 (popřípadě další dle jejich vytížení) a nebo klasická univerzální místa jako je pro members world banka v Seers či jakákoliv banka ve free, kde ovšem můžete pokřikovat své prodejní slogany klidně celý den aniž by si vás někdo všiml.


ČAS

Pokud jste se rozhodli prodávat v některém z obchodních worldů osobně (worldy 1,2 atp.) a vykřikujete hlášky o tom že prodáváte to či ono zboží, nikdy nevěnujte prodeji příliš dlouhou dobu. Určitě je nesmyslné prodávat jednu věc půl hodiny nebo déle.

Za dobu kterou takto strávíte by jste mohli poexpovat jakýkoliv skill, nasbírat wines of zammy a nebo dělat jakoukoliv jinou výdělečnou činnost. Čas jsou peníze a to v RS platí stejně jako v realitě. Pokud máte s prodejem potíže a zas až tak vám na extrémním výdělku nezáleží a jiná než osobní možnost prodeje neexistuje, pak raději snižte cenu aby jste se zboží zbavili rychleji. Musíte však dobře rozpoznat co za to stojí a co ne . Dost těžko prodáte 2k wines of zammy na faladorském náměstí. S tím už musíte na fórum. Kdežto 50 power ammys se vyplatí prodávat u varrocké west bank osobně.


Seznam některých komodit, které se vyplatí obchodovat:

Ceny jsou platné pro dobu kdy byl dokument vytvořen nicméně tyto komodity budou dobře obchodovatelné pravděpodobně jednou pro vždy. Platí zde pravidlo kvantity (minimálně 1000ks).Položky označené * mám vyzkoušené jako nejlepší. Je k nim bohužel potřeba vyšší kapitál.

Co je to RuneScape???

1. května 2008 v 13:47
Neměli jste ještě to potěšení seznámit se s touto hrou? Pro vás je určen tento článek!
RuneScape je MMORPG hra, tzn. online RPG, které se hraje ve větších počtech pařanů. U této hry to však není pouze větší množství pařanů, ale opravdu velmi obrovské množství. Ano je to tak, denně k této MMORPG usedají statisíce hráčů po celém světě.
A o co že v této hře jde? Jak již bylo řečeno, jde o hru s prvky RPG, takže bude svou postavičku moct vycvičovat v různých odvětvích (tzn. skillů), například v boji, výrobě nástrojů a brnění, kácení stromů, farmářství, rybářství, vaření atd... Většina těchto prací vám bude sypat zlaťáky, například u výroby nástrojů: narubáte suroviny>vytavíte je na materiál>z materiálu něco vyrobíte (např. meče, brnění apod.) a to co vyrobíte prodáte buď jinému hráči, nebo v obchodě.
Hra se dělí na free a member. Free je zcela zdarma, ovšem máte omezené některé funkce hry, jako například nemůžete vyrábět některé cennější druhy nástrojů, lovit dražší ryby, nebo kácet drahé stromy. Také máte značně omezené některé části (opravdu rozlehlé) mapy, takže do různých lokalit se vůbec nedostanete. Ovšem pokud si zaplatíte (současná cena je myslím 5$) member, otvírá se před vámi obrovská škála možností. Oproti free si navíc rychle vyděláte zlaťáky. "Membeři" mají také speciální servery (worldy), na kterých mohou hrát pouze oni.
Pokud vás již omrzí pořád zlepšovat svou postavu, nebo vydělávat zlaťáky, jsou zde pro vás tzn. questy, neboli minihry. Zadá vám je nějaká počítačem řízená postava, když s ní promluvíte. Většinou budete mít za úkol něco donést, sehnat, vyrobit atd... Všechny questy mají v sobě velké prvky adventury, takže to nebude jen o neustálém pobíhání, ale také třeba o rozhovorech s různými lidmi, z kterých se dozvíte další instrukce.
Po technické stránce funguje hra na platformě Java. Hra je v celku pěkně zpracované 3D grafice. Jediné co potřebujete pro hraní této hry je počítač připojený k internetu (není ani za potřebí žádného rychlého připojení), internetový prohlížeč (např. Mozilla FireFox) s podporou Javy. Tu si můžete sehnat zde.
Oficiální stránka hry a zároveň místo odkud můžete začít hrát je: www.runescape.com

Tak,kluci se mají na co těšit

1. května 2008 v 13:44 | Verča
Tak,jelikož můj brácha moc rád hraje RuneScape (zkrácené RS) (podle mě je to blbost-ale každý sme jiní),tak tu kluci búdou moci najít nějaké články k této hře.

To je článků... !!!! =o)

1. května 2008 v 13:40 | Verča |  Opinions ;)
Tak,teď zrovna píšu 2587.článek!! To je článků... !!!! =o) No,ještě jich dost bude takže se máte na co těšit.A to teprve tento blog před nedávnem oslavil svoje první narozeniny .

Jaké máš doma zvířátko?

1. května 2008 v 13:37 | Verča |  Ankety
Tak,hlasujte,jaké máte doma zvířátko.Na výběr máte jich dost a jestli máš jiné,není problém napsat nám ho do komentářů.Já mám jenom rybičky,protože mám alergii na chlupy.Asi nejsem sama,ale aspoň se o to můžeme podělit.

Májový vzkaz pro Áju

1. května 2008 v 13:22 | Verča

VZKAZ ÁJE

Sluníčko krásně svítí
za oknem voní
překrásné kvítí.
Ájo,brzy se uzdrav,ať spolu
můžeme pobíhat venku.
Nyní je překrásný den,
já půjdu ven,
je to jako sladký sen!
Vyhrála jsem hezký diplom s Kikinou.Mrkni se do rubriky 'Výsledky soutěží,bleskovek... ' tam ho najdeš .
Zdraví tě hyperaktivní Verča

Můj další diplomek za bleskajdu

1. května 2008 v 13:15 | Verča |  Diplomy
Tak,můj další diplomek - tentokrát je s Kristinou Bastienovou .Jsem získala na http://barrruska88888.blog.cz/ .Moc se mi líbí.Ještě jednou díky!Tady ho mám :