Červen 2008

Pozastavuju blog...

6. června 2008 v 20:08 | Žabí ♥ |  Opinions ;)
Ahoj lidičky.Možná vás to mrzí,možná ne... Já teď prostě nemam sílu psát články.Sem zdravá,ale dneska mi v akváriu chcíply 2 moje milovaný rybičky.. prostě nemůžu.Jsem v oceánu slz... Nemůžu.Ája naštěstí takový problém nemá,ale... Bude psát za mně... Až se zase vzpamatuju.. tak uvidim,ale vrátim se... Určitě ;)
Vaše Žabí ♥ (Mrs.Topinka) ♥♥

Pestřenec červený

4. června 2008 v 18:31 | Mrs.Topinka
Základní údaje:
Cichlidae Čeleď Afrika Oblast Oblast delty Nigeru Místo rozšíření 10 cm Maximální dosahovaná velikost od 24 do 26 °C Teplota vhodná pro chov všežravá Potrava od 6 do 7.5 Doporučený rozsah PH hájící si své území Temperament
Bližší popis:

Je to klidná, celkem nenáročná ryba, která se hodí do společenského akvária. Vzhledem k tomu, že se jedná o cichlidu, je potřeba mít v akváriu mnoho úkrytů a rostlin, kterými si ohraničuje své teritorium. Jako úkryty mohou posloužit nejrůznější skrýše jako jsou kořeny, kameny, květináče apod. Tyto skrýše, pokud je zabere jako své teritorium, si pestřenci brání. Vlastní akvárium by mělo mít objem minimálně 40 litrů a mělo by být vybaveno vyšší vrstvou písku, do níž tyto ryby rády vrtají. Pokud chcete chovat tyto ryby s jinými druhy, doporučuje se velikost nádrže minimálně 150 litrů. V potravě nejsou vybíravé a v podstatě přijímají bez problémů jakoukoliv potravu a to jak živou nebo mraženou tak i sušenou. Krmivo by ale mělo obsahovat dostatečný podíl rostliné složky. Při jednostraném krmení je pestřenec náchylný k onemocnění. Ideální je chovat pestřence v páru. Samička klade mírně protáhlé jikry v počtu kolem 150 kusů do úkrytů, kde o ně pečuje a hlídá je, zatímco sameček střeží teritorium. Plůdek se líhne asi za 60 hodin. V této době si pestřenec svou agresivitou nezadá s jinými cichlidami. Navíc v době tření dokáží tyto ryby vyryt z písku většinu rostlin, takže se doporučuje používat spíše nekořenící rostliny jako je hnědovka křídlatá, měchýřka jávská apod. Voda pro tření by měla být měkkčí o vyšší teplotě (asi 28°C). Chovat více dospělých kusů v jedné nádrž se příliš nedoporučuje.
Další obrázky:

Pixelky [204]

4. června 2008 v 18:28 | Mrs.Topinka |  Pixelky
Téma: Šneci
Počet: 5
Found on: www.pixelky.cz/
xxxx

Olympijské hry

4. června 2008 v 18:21 | Mrs.Topinka
Olympijské hry jsou největší sportovní událostí moderní doby. Svého předchůdce a vzor mají v antických olympijských hrách,konaných ve starém Řecku v Olympii na poloostrově Peloponés. Jejich zakladatelem byl podle pověsti Hérakles. Letní i zimní olympijské hry se konají jednou za 4 roky. Od roku 1992 se střídají po 2 letech. Do tohoto roku se konaly vždy ve stejný rok.
Místa konání olympijských her:
1)Letní
•2008-Peking,Čína
•2004-Atény,Řecko
•2000-Sydney,Austrálie
•1996-Atlanta,USA
•1992-Barcelona,Španělsko

2)Zimní
•2006-Turín,Itálie
•2002-Salt Lake City,USA
•1998-Nagano,Japonsko
•1994-Lillehammer,Norsko
•1992-Allbertville,Francie

Soubor:Olympic flag.svg
Olympijská vlajka má bílé pozadí s pěti protínajícími se kruhy uprostřed: modrým, žlutým, černým, zeleným a červeným… Tato podoba je symbolická; reprezentuje pět kontinentů spojených olympijskou myšlenkou, přičemž těchto šest barev se objevuje na všech národních vlajkách současnosti.

Barvy představují lidi a modrý oceán
Modrá - Oceánie
Žlutá - Asie
Černá - Afrika
Zelená - Evropa
Červená - Amerika
Barvy představují lidi a řeckou vlajku
Modrá - Evropa
Žlutá - Asie
Černá - Afrika
Zelená - Oceánie
Červená - Amerika

Čáslav

4. června 2008 v 17:40 | Mrs.Topinka
Kostel sv.Petra a Pavla
Stavba raně gotického kostela svatého Petra a Pavla byla zahájena na konci 13. století a byl do ní začleněn románský kostel svatého Michala z 11. století, což je dnešní sakristie.
Informace o kostelu
Z vnějšku téměř neviditelný románský kostelík sv. Michala (z 11. století) dnes tvoří sakristii děkanského kostela sv. Petra a Pavla, nejvzácnější sakrální i architektonické památky středočeské Čáslavi. Původní svatyně byla koncem 13. století rozšířena o dnešní presbytář a následně také o prostorné trojlodí, kapli sv. Anny a severní přístavbu. Vysoká kostelní věž pochází z přelomu 15. a 16. století. V té době zasáhlo město několik požárů, ale nejničivější přišel až roku 1522, po kterém byl i děkanský kostel rozsáhle pozdně goticky přestavěn. Poslední výraznou úpravou byla regotizace v roce 1908. O dva roky později byly v podvěžní kapli nalezeny ostatky Jana Žižky z Trocnova.Na severní stěně presbytáře se dochovaly fragmenty malby sv. Kryštofa z doby kolem roku 1300, z mobiliáře je zajímavá renesanční cínová křtitelnice, hlavní oltář je klasicistní, většina dalšího zařízení pak pseudogotická.Kostelní věž dnes slouží zároveň jako vyhlídková, je přístupná od dubna do října, denně mimo pondělí, vždy v 9.30, 10.30, 13.00 a 14.30.
Pár perliček nakonec:
- je vysoký 89,5 metru
- je druhým nejvyšším kostelem (věží) v Česku.Nejvyšší je v Plzni.
- při pěkném počasí jsou vidět Krkonoše
Fotografie:

Žižkova brána a kostel sv. Petra a Pavla v Čáslavi - Martin Mac

Měsíčník-květen 2008

4. června 2008 v 17:02 | Mrs.Topinka
animals26.gif
• počet článků - 201
• nejvíce komentářů - asi 20 xD
• nový SB - žádný
• comment - Hmm.Je to lepší než v dubnu ;)

Derniéra Angeliky

1. června 2008 v 16:26 | Ája
Derniéra muzikálu Michala Davida a Lou Fanánka Hagena Angelika proběhne dne 28.června 2008 ve 18:00 hodin v divadle Broadway.
Vstupenky jsou stále ještě v prodeji zde.

Mona Lisa a DRACULA jsou již v prodeji!!!

1. června 2008 v 16:21 | Ája

MONA LISA:

Nový muzikál Michala Davida, který bude mít svoji premiéru 5.3.2009 má už vstupenky v prodeji. V hlavní roli bude MOŽNÁ Bára Basiková, ale neví se to na 100% !!!!!
(Generálky za 150,- Kč.)
Vstupenky jsou k zakoupení v síti Ticket Art.

DRACULA:

Původní český muzikál Karla Svobody a Zdeňka Borovce se vrací- tentokrát na scénu Divadla Hybernia. Určitě bude v DRACULOVI vystupovat někdo z původního obsazení, ale producenti naznačili, že by zde měli vystupovat také nové- mladé tváře.
Obnovená premiéra: 5.února 2008 v Divadle Hybernia.
(Generálky za 300,- Kč.)
Vstupenky k zakoupení v síti Ticket Art.