Červenec 2008

12.července||Rychle... balím na tábor!!!

12. července 2008 v 15:51 | ♥FroGis♥ |  ... zákoutí jednoho baletofila, blázna a bůhvíčeho ještě ...
icones 001 12.7.
icones 001 15.45
icones 001 Nic
icones 001 nic
icones 001 niic 07.gif
icones 001nic
icones 001 zamračeno
šedý triko,pink tepláky
icones 001 žádná
music nothing
ICQ.gif icq image by famouscindor Offline
study.gif image by spookys-graphix prázdiny 07.gif
nothing
icône 29 twirlingovky 07.gif
Kurňa.Musim jít rychle balit nebo mě máma zabije!!Zejtra jedu na tábor!!

Info o Monokuro Boo

11. července 2008 v 18:12 | ♥FroGis♥ |  Zajímavosti,rekordy a básničky
Základní info

Monokuro Boo jsou postavičky ve stylu anime, které byly vytvořeny japonskou firmou San-X. Jsou to vlastně dvě prasata, jedno bílé a jedno černé, s plochými těly, tečkami místo očí, rypákem a zakrouceným ocáskem vzadu. Někdy je můžete vidět společně s mouchou létající kolem nich. Poprvé se objevili v Japonsku v roce 2005.

Monokuro Boo kolekce "Simple is Best" (=Jednoduchost je nejlepší) a jedno nebo obě prasátka (Budu psát prasátka, ptž prasata je moc hrubý označení.) můžete také vidět s bublinami, které říkají, "Boo", "Love?" (=Láska), "Enjoy?" (enjoy=užívat si), nebo "Happy" (=Štastný).

Postavy mají licenci pod firmou RM Enterprises (BVI) Ltd., která se stará jejich o rozvoj a propagaci v Asii, stejně jako v ostatních oblastech.

Systém a jména postavaccording

Podle nejmenované Monokuro Boo designérky, systém používání monotónních barev pro tyhle postavy byl záměrně proti základnímu trendu, že všechny věci a postavy, které jsou roztomilé (=kawaii) musí být ve světlých a barevných tóninách. Představením zboží, které se vyrábí v černé, bílé a šedé, designér doufal, že ukáže, že je možné, aby tenhle nápad byl přijmut a bavil veřejnost, zákazníky a fanoušky kawaii výrobků hlavně.

Název "Monokuro Boo" je odvozen ze slov "Monokuro" (=jednobarevný) a "Boo" (Japonské synonymum pro "oink"=prase). Další, také možná verze je, že "Monokuro" je složeno ze slova "kuro", které znamená černé, a "boo", což znamená prase. Tyto pouze dvě základní teorie zatím zůstávají nepotvrzeny.

Baby Boo

Přestože stanovisko Monokura Boo je, že ne vždy musí být kawaii (=roztomilá) věc barevná, San-X vytvořila také vedlejší řadu produktů, které představují menší, pastelová nebo sladce-tónovaná prasátka známá jako Baby Boo.

Baby Boo kolekce je složená ze sedmi prasátek, která jsou pojmenována a nazvána následovně:
Berry - pastelově červená
Peach - pastelově růžová
Orange - pastelově oranžová
Lemon - Pastelově žlutá
Mint - pastelově zelená
Soda - pastelově modrá
Grape - pastelově fialová/levandulová
Obrázek “http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8b/Babyboo2.PNG” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Kolekce Baby Boo se jmenuje "Anata wa shiawase?" (=Jsi šťastný?) a "Anata To Iru To Tottemo Ureshii*" (Tak šťastný s tebou*). Stejně jako u Monokura Boo, můžete vidět mouchu poletující blízko Baby Boo, akorát ta moucha vypadá jako jahoda (nebo beruška). Některé z Baby Boo také říkají "Poo ♥".

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/bd/Monokuroboo.PNG
Found on: www

Chutná ti Mattoni Mojito????

11. července 2008 v 16:47 | ♥FroGis♥ |  Ankety

Jak je známo,každej má jinej názor.Na blogu novináře Jiřího Dlabaji (Click) je diskuze na téma o této 'minerálce'.někdo říká,že je hnusná,někdo,že je dobrá.Ve většině se ale shodli (včetně mě),že je docela sladnká.Podle mě je dobrá,pít se dá taky,ale měla by se pít jenom občas a ne jako na jedno loknutí celou sklenici.Zapoj se do ankety a napiš komentář na tenhle nápoj.Jestli chceš mít svůj názor,můžeš jí ochutnat...

Derniéra Angeliky- video

5. července 2008 v 20:31 | Ája
Tak jsem brouzdala po netu a našla jsem video s úkázkami z derniéry muzikálu Angelika.
To video si můžete buďto spustit tady a nebo je na konci tohohle článku.
Příjemné sledování :D

Goyovy přízraky

5. července 2008 v 20:26 | Ája |  CiNeMa TiPy :)
Goyovy přízraky

Premiéra: 1. 2. 2007


Nový film Miloše Formana.

Příběh se odehrává v roce 1792, kdy Goya nastoupil na španělský královský dvůr jako dvorní malíř. Je založen na vztahu Goyi a jeho múzy Ines. Třetí zásadní postavou velkého dramatu je Goyův přítel, katolický mnich Lorenzo. V časech, kdy se Evropou jako morová nákaza šířila francouzská revoluce, posílila katolická církev ve Španělsku svou moc znovuobnovením inkvizice, což mělo zastrašit obyvatelstvo toužící po revoluci a absolutní nezávislosti na jakékoliv despotické autoritě. Velký zlom v Goyově životě nastane, když je Ines obviněna z kacířství a po vykonstruovaném procesu na mnoho let uvězněna. Za vším stojí lstivý Goyův přítel Lorenzo, jehož city vůči Ines nebyly opětovány.
Délka: 114 min.
Přístupno od: 15 let
film v původním znění s titulky
Režie: Miloš Forman
Hrají: Javier Bardem, Natalie Portman, Stellan Skarsgard

Once

5. července 2008 v 20:25 | Ája |  CiNeMa TiPy :)
Once

Příběh o lásce a porozumění mezi dvěma mladými lidmi.

Once je současný muzikál. Odehrává se v Dublinu a obsahuje osm písní Glena Hansarda z irské kapely The Frames, který ve filmu rovněž hraje. Once vypráví příběh o pouličním hudebníkovi a emigrantce, kteří se do sebe zamilují v týdnu nabitém událostmi, kdy píšou, zkouší a nahrávají řadu písní.
Délka: 85 min.
Přístupno od: 12 let
film v původním znění s titulky
Režie: John Carney
Hrají: Glen Hansard, Markéta Irglová

Kronika rodu Spiderwicků

5. července 2008 v 20:24 | Ája |  CiNeMa TiPy :)
Kronika rodu Spiderwicků

Premiéra: 20. 3. 2008


Dům prastrýce Spiderwicka, do kterého se sourozenci Jared, Simon a Mallory právě přistěhovali, vypadal už na první pohled velmi záhadně. A druhý pohled jim stačil k tomu, aby vytušili, že je na téhle divné adrese čeká největší dobrodružství jejich života. Kronika rodu Spiderwicků je adaptací populární stejnojmenné knižní série (vyšla i u nás), ve které ožívá fantastický svět obývaný ještě fantastičtějšími bytostmi. Pro jejich návštěvu nepotřebujete ani kouzelné skříně ani vlaky odjíždějící z neexistujících nástupišť. Ten svět je totiž mnohem blíž, než si myslíte. Když nejzvídavější z dětí, Jared, najde v jednom z pokojů knížku, na které je ručně psaná poznámka "Ať se ji nikdo nikdy neopovažuje číst", pochopitelně ji okamžitě otevře. Autor - jeho strýc Arthur Spiderwick - v ní popisuje magické bytosti, které žijí kolem jeho lehce strašidelného sídla. Mazaného plivníka Hogsqueala, bandu nebezpečných goblinů, nádherné víly a tajemné skřítky ale může vidět jenom ten, kdo se na ně dívá skrz kouzelný "kámen ke koukání" nebo komu uvízl v oku plivníkův plivanec. Kniha ale není pouhým průvodcem po alternativním světě a jeho obyvatelích, ale zároveň v sobě skrývá zdroj moci nad ním. I proto o její získání usiluje zlobr Mulgarath, jeho nejnebezpečnější obyvatel. Na Jaredovi, Simonovi a Mallory bude, aby před ním zachránili nejen tuhle říši fantazie, ale taky sami sebe.
Délka: 95 min.
film v českém znění
Režie: Mark Waters
Hrají: Freddie Highmore, Andrew McCarthy, Izabella Miko, Nick Nolte, Mary-Louise Parker, Joan Plowright, Martin Short, David Strathairn, Seth Rogen

Wanted

5. července 2008 v 20:23 | Ája |  CiNeMa TiPy :)
Wanted

Premiéra: 26. 6. 2008


Vyber si svůj osud

Wesley Gibson (James McAvoy) je mladík, jehož život se ocitnul v bludném kruhu formovaném každodenní rutinní a nudnou prací. Navíc mu s jeho nejlepším kamarádem utekla přítelkyně a on nemá ani špetku odvahy k tomu, aby s tím něco udělal. Všechno změní jedno setkání, během něhož se dozví, že jeho otec byl hlavou tajné organizace nájemných vrahů, která odnepaměti udržuje na světě křehkou rovnováhu podle pravidla "Zabij jednoho, zachráníš tisíce". Podle krásné Fox (Angelina Jolie), která tímhle rozhovorem Wesleymu zásadně naruší životní perspektivu, jeho otce nedávno zavraždili a on si může vybrat, zda převezme rodinnou firmu. Jak sám Wesley k vlastnímu zděšení později zjistí, talent mu rozhodně nechybí. Jak byste se rozhodli vy? Zůstali byste ovcí, nebo byste se proměnili ve vlka? Zvolili byste jistotu desetinásobku a slušné penze, nebo se stali vyděděnci schopnými vychýlit dráhu letu kulky, zabít na potkání kohokoliv nebo milovat divokou, potetovanou ženu s nejkrásnějšími rty na světě?
Přístupno od: 12 let
film v původním znění s titulky
Režie: Timur Bekmambetov
Hrají: James McAvoy, Angelina Jolie, Morgan Freeman, Common, Thomas Kretschmann

Kopačky

5. července 2008 v 20:21 | Ája |  CiNeMa TiPy :)
Kopačky

Neskutečně katastrofická romantická komedie

Peter Bretter (Jason Segel) je sympatický třicátník, který se živí psaním hudby k televizním seriálům a chodí s hvězdičkou jednoho z nich - blonďatou divou Sarah Marshall (Kristen Bell). Bohužel mu dala kopačky, jen co skončily úvodní titulky filmu. Peterovi, který ji miloval vroucně a šíleně, se v tu chvíli zhroutil svět. Recept na zlomené srdce dostane od kamaráda - má jím být naprostá změna prostředí. Peter si vybere Havajské ostrovy, které by na léčbu žalu byly opravdu ideální, kdyby si je pro nevázané randění pod palmami nevybrala i jeho bejvalka s novým milencem (Russell Brand). V bezvýchodné situaci sebere Peter poslední zbytky své hrdosti a rozhodne se pochlapit a bojovat.
Délka: 110 min.
Přístupno od: 15 let
film v původním znění s titulky
Režie: Nicholas Stoller
Hrají: Jason Segel, Kristen Bell, Mila Kunis, Russell Brand

Stalo se (film)

5. července 2008 v 20:20 | Ája |  CiNeMa TiPy :)
Stalo se


Mohli jsme to vycítit. Viděli jsme znamení. A teď se to stalo.

Další dynamický thriller s nečekaným začátkem, prostředkem i koncem. Přesně tak, jak to umí jen opravdový mistr napětí, režisér M. Night Shyamalan. Mohli jsme to vycítit šestým smyslem, viděli jsme znamení a teď se to stalo. Na světě se objevila úplně nová epidemie - rychle se šíří a je smrtelná. Jejím nejhorším symptomem je pak naprostá ztráta základního pudu každého jedince - pudu sebezáchovy. Elliot Moore učí přírodní vědy na střední škole ve Filadelfii. Když napříč Spojenými státy udeří tajemná smrtící epidemie, vyrazí spolu se svou ženou Almou, kolegou z práce Julianem a jeho osmiletou dcerou na zběsilý útěk před katastrofou. Míří do Pensylvánie, kde očekávají, že se jim na farmách mimo dosah velkých aglomerací podaří přežít stále intenzivněji se šířící hrozbu. Velmi záhy však začne být jisté, že v bezpečí nebude nikdo a nikde.
Délka: 90 min.
Přístupno od: 15 let
film v původním znění s titulky
Režie: M. Night Shyamalan
Hrají: Mark Wahlberg, Zooey Deschanel, John Leguizamo, Spencer Breslin

Moje borůvkové noci

5. července 2008 v 20:19 | Ája |  CiNeMa TiPy :)
Moje borůvkové noci

Jaká vzdálenost dělí zlomené srdce od nových začátků? Jak se její délka měří? Peněžní sumou, dálkou, kterou jste ušli, nebo množstvím vzpomínek? Elizabeth (Norah Jones), zklamaná mladá žena, se vydává na pouť za účelem sebepoznání ve snaze vyléčit zlomené srdce. Zatímco se její emocionální jizvy zacelují, prožívá s těmi, které při svých toulkách potkává, nové a zcela nečekané situace. Ať už jde o poetické filozofování s majitelem noční kavárny (Jude Law), zoufalé plány hazardní hráčky, které se lepí smůla na paty (Natalie Portman), či o zničený vztah mezi policistou (David Strathairn) a jeho vzpurnou manželkou (Rachel Weisz)... Všechny tyto zážitky mění Elizabethin přístup k životu, vztahům a nakonec i k sobě samé. Zvolna se osvobozuje z pout minulosti a objevuje novou cestu - tu, na jejímž konci čeká opravdová láska. Film MOJE BORŮVKOVÉ NOCI v režii světově uznávaného režiséra Wong Kar Waie je působivým příběhem, který diváka provede dálavami, rozprostírajícími se mezi bolestí ze ztracené lásky a radostným znovuobjevením sebe samého.
Délka: 111 min.
film v původním znění s titulky
Režie: Kar-wai Wong
Hrají: Norah Jones, Jude Law, David Strathairn, Natalie Portman, Rachel Weisz, Frankie Faison

Sex ve městě (film)

5. července 2008 v 20:18 | Ája |  CiNeMa TiPy :)
Sex ve městě

Premiéra: 5. 6. 2008


Nechte se unést...

Film je pokračováním seriálových příběhů čtyř hlavních postav - Carrie, Samathy, Charlotte a Mirandy, o tom, jak prožívají své životy na Manhattanu čtyři roky po skončení seriálu. Trojice čtyřicátnic a jedna padesátnice (co se neúspěšně tváří jako třicátnice) si užívá peněz, sexu a života a hodně o tom mluví...
-Délka: 140 min.
-Přístupno od: 12 let
-film v původním znění s titulky
-Režie: Michael Patrick King
-Hrají: Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Cynthia Nixon, Kristin Davis, Chris Noth

František je děvkař

5. července 2008 v 20:16 | Ája |  CiNeMa TiPy :)
František je děvkař

Premiéra: 5. 6. 2008


Osmadvacetiletý režisér Jan Prušinovský natočil svůj debut s názvem František je děvkař. Hlavní roli napsal přímo na tělo i duši Josefa Poláška, ten ve filmu ztvárňuje postavu nenapravitelného sukničkáře. "František Soukenický, povoláním psychiatr, si vždycky vybíral ženy, které za to stály. Přesněji řečeno - ony si vybíraly jeho. Všechny je miloval, ale některé se mezi sebou bohužel kryly. Není tedy divu, že jednoho dne přišel o lékařský diplom, střechu nad hlavou a vlastní ženu," říká o své filmové postavě Josef Polášek.
Délka: 81 min.
Přístupno od: 12 let
Režie: Jan Prušinovský
Hrají: Josef Polášek, Ela Lehotská, Martin Pechlát, Petra Nesvačilová, Zdena Hadrbolcová, Leoš Noha, Arnošt Goldflam, Petr Čtvrtníček, Marika Procházková

Persepolis

5. července 2008 v 20:15 | Ája |  CiNeMa TiPy :)
Persepolis

Premiéra: 5. 6. 2008


O Zlatou plamu v Cannes bojoval tento celovečerní animovaný film francouzské režisérky původem z Íránu, Marjane Satrapi, která napsala a nakreslila první íránský komiks všech dob, a na jehož základě pak vznikl tento celovečerní film. Autobiografický příběh s lehkostí popisuje její krušné dětsví a dospívání v Íránu za dob islámské revoluce, války s Írákem a následného režimu. S humorem a lehkostí znázorňuje rozdílné vnímání kultury v evropském a arabském světě. A protože je to příběh umíněné dospívající holky, která si vždycky prosadí svoje a která žije v tuhém ideologickém režimu nesnášejícím odlišné názory, je to samozřejmě i příběh rebelantství a svobody.
-Délka: 95 min.
-Přístupno od: 12 let
-film v původním znění s titulky
-Režie: Vincent Paronnaud, Marjane Satrapi

Indiana Jones a království křišťálové lebky

5. července 2008 v 20:14 | Ája |  CiNeMa TiPy :)
Indiana Jones a království křišťálové lebky

Premiéra: 22. 5. 2008


Příběh se odehrává symbolicky přesně devatenáct let po Poslední křížové výpravě, v době rodící se Studené války. Indiana Jones je v něm profesorem archeologie na prahu penze, jenž si navzdory bouřlivé minulosti ze všeho nejvíc užívá klid a nebezpečně se začíná podobat vlastnímu otci. Staré instinkty se v něm probudí ve chvíli, kdy se objeví stopy vedoucí k legendární Křišťálové lebce a hlavně informace, že po tomto údajně mocném artefaktu prahnou sovětští agenti. Indy proto setřese únavu a vydá se na další mimořádně dobrodružnou cestu, jež ho zavede až do nitra peruánské džungle, v níž se má tahle vzácná relikvie ukrývat. Jeho úhlavním nepřítelem bude tentokrát všehoschopná ruská agentka Irina Spalko (Cate Blanchett) doprovázená armádou hrdlořezů. Ani Indy není na svou výpravu sám. Na jeho straně stojí spřízněný dobrodruh Mac (Ray Winston), který má ovšem tendenci ho každou chvíli podrazit, napomádovaný frajírek Mutt Williams (Shia LaBeouf), který si permanentně utahuje z jeho věku, a jeho první a zřejmě životní láska Marion (Karen Allen).
Délka: 123 min.
film v původním znění s titulky
Režie: Steven Spielberg
Hrají: Harrison Ford, Karen Allen, Shia LaBeouf, Cate Blanchett, John Hurt, Ray Winstone, Jim Broadbent, Andrew Divoff, Alan Dale, Pavel Lychnikoff, Igor Jijikine

U mě dobrý

5. července 2008 v 20:13 | Ája |  CiNeMa TiPy :)
U mě dobrý

Premiéra: 15. 5. 2008


Filmová komedie na motivy povídek Petra Šabacha podle scénáře Petra Jarchovského v režii Jana Hřebejka.

U MĚ DOBRÝ se ohlíží do devadesátých let, do doby našich prvních krůčků na novém, neprobádaném území rašícího kapitalismu v Čechách. Šest přátel, zahrádkářů a rybářů, se schází v malebné přístavní hospodě U Buddyho na Libeňském ostrově. Jejich poklid, který tráví u desetníčkového mariáše, skončí ve chvíli, kdy se jeden z nich stane obětí falešných hráčů z Vysočanské tržnice. A tak jako ve starých westernech, berou i naši přátelé zákon do vlastních rukou. Na horkém území tržnice, které se hemží lehkými děvami, pašeráky, zloději, podvodníky i úplatnými policajty se pokusí získat zpět třicet šest a půl tisíce v použitých bankovkách. Podaří se jim to díky jejich kamarádství, odvaze, mazanosti, notné dávce štěstí a především díky protřelosti hráčského esa, hochštaplera a ekvilibristy Mistra Classe. Velevážené publikum, máte-li rádi humor, napětí a trochu romantiky - račte vstoupit. Film U MĚ DOBRÝ je tu pro vás!
Délka: 102 min.
Přístupno od: 12 let
Režie: Jan Hřebejk
Hrají: Boleslav Polívka, Jiří Schmitzer, Lenka Vlasáková, Josef Somr, Miroslav Vladyka, Vladimír Javorský, Petr Forman, Dalibor Vinklát, Simona Babčáková, Mário Kubaš, Magdaléna Zelenková a další

Winx Club- Výprava do ztraceného království

5. července 2008 v 20:12 | Ája |  CiNeMa TiPy :)
Winx Club - Výprava do ztraceného království

Premiéra: 1. 5. 2008


Před šestnácti lety se nejmocnější bojoví mágové Magické dimenze obětovali, aby porazili Zlo. Nyní je osud království v rukou mladé dívky Bloom, víly Dračího plamene. Doprovázena svými kamarádkami z Winx Clubu, musí Bloom čelit té největší výzvě: vstoupit do hlubin temné dimenze a bojovat proti zlu, aby přivedla své rodiče zpět k životu a odhalila záhadu spojenou se svým původem. Uspějí Bloom, Flora, Stella, Layla, Musa a Tecna a porazí ty nejděsivější stvůry z nočních můr? Naleznou opět posledního krále Sparxu? Podaří se Bloom zachránit ztracené království a stane se princeznou Sparxu? Osud celé Magické dimenze je v rukou šesti statečných dívek.
-Délka: 89 min.
-film v českém znění
-Režie: Iginio Straffi

Dech

5. července 2008 v 20:10 | Ája |  CiNeMa TiPy :)
Dech

Premiéra: 17. 4. 2008


"Někdy se v životě dostaneme do obtížného bodu, v němž jako bychom se ani nedokázali nadechnout," říká jihokorejský režisér Kim Ki-duk, jehož snímky se Karlových Varů účastní téměř každoročně. V jeho čtrnáctém filmu se v takovém životním okamžiku ocitají dva lidé, kteří by se jinak neměli šanci setkat. Výtvarnice Yeon žije zaopatřený, ale prázdný život v luxusním domě po boku nevěrného a lhostejného manžela. Trojnásobný vrah Jin obývá celu s dalšími třemi odsouzenci a čeká na smrt. Televizní zprávy o jeho pokusech o sebevraždu vyburcují Yeon z apatie. Vypraví se za Jinem do vězení a naváže s ním podivný, nesymetrický vztah. Žárlivý manžel se jej pokusí ukončit, ale i on se jeho prostřednictvím začne měnit. Dech je dalším z Kim Ki-dukových komorních dramat o životních vyděděncích, vyprávěných nezaměnitelně strohým, ale přitom zvláštně poetickým stylem, který se většinou obejde beze slov.
 • Délka: 84 min.
 • Přístupno od: 15 let
 • film v původním znění s titulky
 • Režie: Ki-duk Kim
 • Hrají: Chen Chang, Ki-duk Kim, In-hyeong Kang
zdroj: cinestar.cz

Horton

5. července 2008 v 20:08 | Ája |  CiNeMa TiPy :)
Horton

Premiéra: 10. 4. 2008

Tvůrci Doby ledové přicházejí se zbrusu novou pohádkou pro děti i dospělé.

Horton je celkem normální slon v dobré fyzické i psychické kondici, a tak ho celkem překvapí, když mu pod nos spadne smítko prachu, které mluví. Celkem logicky se domnívá, že chyba, tedy vlastně hlasy, vězí v jeho hlavě, a že se prostě a jednoduše zbláznil. Jenže Horton se nezbláznil, a to smítko opravdu mluví. Je v něm totiž ukryté malé městečko Kdosice, ve kterém žijí maličkatí Kdovíci. Mezi nimi i Starosta - zasloužilý obyvatel, který má několik desítek roztomilých dcer, spokojený život a před sebou velkolepou oslavu stoletého výročí svého městečka. A je také jediný, kdo slyší Hortona. I Starosta si nejdřív myslí, že mu v hlavě přeskočilo, ale naštěstí mu včas dojde, že neblázní, a že Kdosice jsou ve vážném ohrožení. Dostaly se totiž ze svého starého a bezpečného úkrytu a jejich osud teď závisí na tom, jestli se Hortonovi podaří Kdovíkům pomoci s hledáním nového domova. Ale Horton je tak trochu pomatenec a ze svých nových kamarádů má tak obrovskou radost, že se o ní rychle podělí s ostatními zvířátky ze svého pralesa. Nikdo mu to samozřejmě nevěří. Dokonce spořádaná Klokanice to bere jako nepřípustné chování a zásah do dobrých mravů. Hortonovo "šílenství" ji naštve natolik, že se rozhodne jetelový květ, na kterém je smítko s Kdosicemi, za pomoci zlého supa Vlada zničit. Hortonovo dobrodružství začíná. Horton je skvělý film pro každého - dokazuje to nejen kouzelně barevná a propracovaná animace postaviček, ale i humor pro všechny věkové skupiny. Hortonova naivita tváří v tvář proradným nepřátelům ho zavede do různých prekérních situací, kdy osud Kdosic visí doslova na vlásku. To se samozřejmě nemůže neprojevit přímo ve městě, kde se třeba od doby, kdy Horton zdolává provazové mosty a další překážky, skutečně nevyplácí navštěvovat zubaře, protože věčné otřesy mohou znamenat, že člověk přijde o víc než čekal. Situační humor je navíc doprovázen velmi propracovanou animací postaviček. Film Horton není jen klasikou rodinnou podívanou, ale především filmem pro každého, kdo se chce dobře bavit.
 • Délka: 85 min.
 • film v českém znění
 • Režie: Jimmy Hayward, Steve Martino

Letopisy Narnie- Princ Kaspian

5. července 2008 v 19:09 | Ája |  CiNeMa TiPy :)
Letopisy Narnie- Princ Kaspian

Premiéra: 19. 6. 2008

Skříň je pryč, Bílá čarodějnice je mrtvá a Aslana přes tisíc let nikdo neviděl. Letopisy Narnie: Princ Kaspian je druhým pokračováním ságy, která započala v roce 2005 uvedením obrovsky úspěšného filmu Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. V tomto novém filmu se ale sourozenci Pevensieovi - Peter, Zuzana, Edmund a Lucie - vracejí do velmi odlišné země, než jakou na konci jejich minulého dobrodružství opustili. Zemi vládne železnou rukou zlý král Miraz a narnijská bájná stvoření a mluvící zvířata se ukrývají. Sourozenci, povolaní zpět z válkou sužované Anglie, se musejí pokusit o záchranu mírumilovných narnijských obyvatel a pomoci zpátky na trůn jeho náležitému dědici, mladému princi Kaspianovi.
 • film v českém znění
 • Režie: Andrew Adamson
 • Hrají: Georgie Henley, Skandar Keynes, Anna Popplewell, William Moseley, Ben Barnes, Peter Dinklage, Warwick Davis, Sergio Castellitto, Liam Neeson