Srpen 2008

Letadlo*

30. srpna 2008 v 18:49 | ♥FroGis♥ |  Picty
icône 108Téma: Letadlo
icône 108Počet obrázků: 13
icône 108Zdroy: DoublePudin[kg]

Konečně spolu

30. srpna 2008 v 7:55 | Ája |  CiNeMa TiPy :)
Konečně spolu

Premiéra:
14.8.2008
Chtěla dítě, má ho mít.

Devětatřicetiletá učitelka z New Yorku April Epnerová (Helen Hunt) měla poslední rok pocit, že konečně dala svému životu řád. Jenže manželství, na kterém si tak zakládala, najednou krachuje - manžel Ben (Matthew Broderick) totiž prohlásí, že šlo o omyl, a April opustí. Šokovaná, raněná a bezdětná skoro-čtyřicátnice s biologickými hodinami hlasitými jako budík po babičce má pocit, že rozchodem s manželem přišla o poslední šanci pořídit si vysněné miminko. K tomu ještě musí řešit problémy ze svého dětství. Její adoptivní matka umírá a April se setkává se svou biologickou matkou, velmi energickou a velmi výstřední Bernice (Bette Midler). A aby toho nebylo málo, vypadá to, že "sex na rozloučenou" s Benem asi nezůstal bez následků. Dokáže April pod tlakem okolností najít novou životní rovnováhu? A pomůže jí v tom Frank (Colin Firth), sympatický rozvedený otec jednoho z Apriliných žáků?
Délka: 100 min.
film v původním znění s titulky
Režie: Helen Hunt
Hrají: Helen Hunt, Colin Firth, Bette Midler, Matthew Broderick, Lynn Cohen, Ben Shenkman, Maggie Siff

Seznamte se s Davem

27. srpna 2008 v 11:48 | Ája |  CiNeMa TiPy :)
Seznamte se s Davem

Premiéra: 14.8.2008

Jeho vnitřní svět je vesmírně bohatý

Joshovi je dvanáct a je vášnivým astronomem amatérem. Jednoho večera na nebi objeví rychle se přibližující malý meteorit, který nakonec skončí v jeho akváriu mezi rybičkami. To Josh ještě ale netuší, že tohle je jen začátek. Za několik dní totiž na Zemi přistává vesmírná raketa s mimozemskou posádkou, která má pomocí onoho meteoritu odčerpat všechnu pozemskou vodu, aby zachránila svojí planetu. Raketa vypadá z venku jako obyčejný pozemšťan (Eddie Murphy), ale ve skutečnosti je to ta nejdokonalejší mimozemská loď, jakou kdy svět spatřil. Její posádku tvoří stovka mrňavých astronautů a jeden stejně mrňavý kapitán Dave (Eddie Murphy). Po přistání se Dave musí naučit pořádně chodit, ale sotva se mu to podaří, srazí ho auto, které řídí Joshova potrhlá matka - malířka se sklonem zamilovávat se do opravdu podivných chlapíků. Zamiluje se i Dave a velmi rychle se přesvědčí o pohostinnosti naší planety. I ostatní členové posádky si brzy uvědomí, že by bylo strašné Zemi zničit, jenže druhému důstojníkovi pozemšťané k srdci zrovna nepřirostli, a tak nevidí důvod, proč naši planetu nevyužít k záchraně té vlastní. Zatímco druhý důstojník chystá převrat, Dave se musí vypořádat se dvěma všetečnými policisty, kteří na rozdíl od svých šéfů tuší, že tady by na ně mohl číhat kolosální objev.
Délka: 90 min.
film v českém zněníRežie: Brian Robbins
Hrají: Eddie Murphy, Elizabeth Banks, Gabrielle Union, Judah Friedlander, Paul Scheer, Ed Helms, Yvette Nicole Brown, Karen Berg, Scott Caan, Marc Blucas, Allisyn Ashley Arm, Jane Bradbury, Bill Sorice

Temný rytíř

27. srpna 2008 v 5:46 | Ája |  CiNeMa TiPy :)
Temný rytíř

Premiéra: 7. 8. 2008


Nolanův TEMNÝ RYTÍŘ by měl začít přesně tam, kde BATMAN ZAČÍNÁ skončil. Bruce Wayne (Christian Bale) v kostýmu netopýřího muže jde spolu s poručíkem Jamesem Gordonem (Gary Oldman) z Gothamské policie po gaunerovi známého převážně podle symbolu; hrací karty s žolíkem, kterou zanechává na místech činu. Vtipálek s prořízlou tváří (Heath Ledger) má v plánu Batmanovi dokázat, že slova Gotham a mír nikdy nebudou stát v jedné větě vedle sebe. Na uvolněné místo po bývalém králi gothamské mafie, Carminu Falconem usedá Sal Maroni (Eric Roberts) a přebírá vládu nad většinou gangů v Gothamu. Na scéně se rovněž objevuje nový státní návladní Harvey Dent (Aaron Eckhart), který by rozdanými kartami (i s žolíkem v balíčku) mohl pořádně zamíchat...
Délka: 152 min.
Přístupno od: 12 let
film v původním znění s titulky
Režie: Christopher Nolan
Hrají: Christian Bale, Heath Ledger, Aaron Eckhart, Michael Caine, Maggie Gyllenhaal, Gary Oldman, Morgan Freeman, Cillian Murphy, Eric Roberts, Anthony Michael Hall, Michael Jai White, William Fichtner, Keith Szarabajka, Danny Goldring, Beatrice Rosen, Edison Chen, Matthew Leitch, Nestor Carbonell, Nicky Katt

Sissi a Yetti

26. srpna 2008 v 16:54 | Ája |  CiNeMa TiPy :)
Sissi a Yetti

Premiéra: 24. 7. 2008


animovaná dobrodružná komedie

Sissi a císař Franz. Nádherný pár v nádherném světě. Světě tak zdravém a harmonickém, že to nemůže být ani pravda. Vše je dokonalé. Všeho je dostatek - peněž na zátop, čokoládových kuliček na golf. Občas musí sice císařský pár vládnout a reprezentovat, ale to vše je ve světě Sissi a Franze "úžasné". Dokud se nezačnou objevovat temná mračna na jinak blankytně modré obloze… Císařovna Sissi je unesena. Ačkoli nemá žádnou stopu, kterou by sledoval, vydává se neohrožený a nebojácný Franz do horečnatého stíhání únosců. Díkybohu brzy narazí na krátké vzkazy, které Sissi dokázala během cesty zanechat. Nicméně, obsah vzkazů a jejich rekonstrukce jsou pro Franze nečekaným šokem! Franz to ale nevzdává a reaguje jako jakýkoliv jiný vládce jeho povahy: zuřivostí! A tak začíná divoký hon, který se nezastaví ani před hranicemi jeho země.
Délka: 85 min.
film v českém znění
Režie: Michael Herbig
Hrají: Lumír Olšovský, Josef Carda, Tomáš Racek, Hana Maciuchová, Pavel Zedníček, Václav Vydra, Jaromír Meduna ad.

Máj- film

26. srpna 2008 v 14:58 | Ája |  CiNeMa TiPy :)
Máj
Premiéra: 21. 8. 2008

Film na motivy básně Karla Hynka Máchy


Výpravný historický film režiséra a kameramana F. A. Brabce "Máj" vznikl na motivy stejnojmenné básně Karla Hynka Máchy. Vrcholné dílo českého romantismu adaptoval autor filmu v epickém duchu. Filmový Máj je příběhem Kata (Jan Tříska), který se vrací po sedmi letech do svého kraje. Tento podivný vypravěč nám postupně odhaluje strhující příběh o milostném trojúhelníku dvou mužů a jedné dívky. Mlynář Schiffner (Juraj Kukura) je zralým mužem, stavějícím na jistotách, pro něž lze obětovat syna i city. Jarmila (Sandra Lehnertová) je dívka plná smyslné touhy a vášně v mladém a krásném těle, jehož hříchem by bylo nehřešit, a trojúhelník doplňuje Schiffnerův syn Vilém (Matěj Stropnický), rebel a vůdce loupežnické bandy, která okrade vesničany v kostele při májové mši, vyrabuje mlýn a přepadne poštovní dostavník.
Délka: 76 min.
Přístupno od: 12 let
Režie: F. A. Brabec
Hrají: Jan Tříska, Juraj Kukura, Sandra Lehnertová, Matěj Stropnický, Vladimír Javorský, Nina Divíšková, Kryštof Hádek
Of.stránky: www.filmmaj.cz

Morče

26. srpna 2008 v 11:01 | ♥FroGis♥ |  Kreativ
Morče- Je to 3D zvířátko z drátku.
Na fotce můžete porovnat velikost morčete s propiskou.
No a toto morče je důkazem, že ne všechno se povede :-))
Návod:
Zdroj: www

René- film

26. srpna 2008 v 8:42 | Ája |  CiNeMa TiPy :)
René

Premiéra: 24. 7. 2008


Ryze dokumentární film se syrovou autentičností vypráví těžko uvěřitelný příběh Reného, který byl od sedmnácti let sledován filmovou kamerou na své cestě mezi vězeními a krátkými pobyty na svobodě. Kamera ho v roce 2008 opouští v jeho sedmatřiceti letech, tedy přesně o dvacet let později, jako nemocného člověka, muže stále se pohybujícího na hraně zákona, který napsal a publikoval dvě knihy. Čas proměny z mladíka v muže zaznamenávala režisérka Helena Třeštíková na pozadí významných politických změn střední Evropy. Reného příběh začíná ve vězení pod socialistickými plakáty, pokračuje během sametové revoluce a dostává zdánlivou pointu amnestií tehdejšího prezidenta Václava Havla. René se ale brzy vrací zpět do kriminálů, aby tak vstoupil do Evropské unie opět jako vězeň. V průběhu let strávených za mřížemi, zejména za krádeže, se nechal potetovat na celém těle, utekl z vězení a zase byl chycen, vydal dva romány, vykradl byt samotné režisérce, prožil dva milostné příběhy, onemocněl roztroušenou sklerózou a psychologové u něj zjistili nadprůměrnou inteligenci. Krk hlavního protagonisty tohoto časosběrného dokumentu "zdobí" anglicky nepřesně vytetovaný nápis "Fuck of people".
Délka: 85 min.
Režie: Helena Třeštíková

Collorful *0.01*

25. srpna 2008 v 22:43 | ♥FroGis♥ |  Collorfull
Téma: Dokonalý picty ♥
Počet obrázků: 9

Mamma Mia!

25. srpna 2008 v 22:09 | Ája |  CiNeMa TiPy :)
Mamma Mia!

Premiéra: 7. 8. 2008


Největší filmová pohoda letošního léta

Idylický řecký ostrov, holka na vdávání, jedna potrhlá matka, tři potenciální otcové a nesmrtelná ABBA. Jak se to rýmuje? Náramně. Divadelní muzikálovou show Mamma Mia! obsahující všechny zmíněné ingredience vidělo v osmi různých jazykových verzích přes 30 miliónů lidí. Jejich řady teď geometricky narostou, protože tvůrci původního muzikálu se "své dítě" rozhodli pojmout jako celovečerní film. A aby Mamma Mia! na stříbrném plátně dostala punc mimořádnosti, obsadili do hlavních rolí Meryl Streep a Pierce Brosnana. Mladičká Sophie (Amanda Seyfried) žije s mírně šílenou matkou Donnou (Meryl Streep) na řeckém ostrůvku Kalokairi, kde vedou lehce uvadající rodinný hotýlek. Ani s jednou není k vydržení, protože se Sophie bude záhy vdávat. Zatímco Donna si v téhle souvislosti dělá ryze praktické starosti, Sophie řeši jediný problém - kdo ji odvede k oltáři. Nalezený matčin deník totiž odhalil, že se Donna v době kriticky blízké Sophiinu početí spustila hned se třemi chlapci. Podnikavá dívka, která zdědila matčinu excentričnost, nelení a všechny tři na svatbu pozve. A oni (rozevlátý obchodník Sam - Pierce Brosnan, upjatý bankéř Harry - Colin Firth, svérázný dobrodruh Bill - Stellan Skarsgard) přijedou. Do obřadu zbývá čtyřiadvacet hodin. Během nich bude nevěsta muset najít toho pravého. A protože Donna neměla o příjezdu tří připomínek hříchů mládí ani ponětí, bude na Kalokairi veselo i bez svatby.
Délka: 108 min.
film v původním znění s titulky
Režie: Phyllida Lloyd
Hrají: Meryl Streep, Pierce Brosnan, Colin Firth, Stellan Skarsgard, Amanda Seyfried, Julie Walters, Christine Baranski
Oficiální stránky filmu: www.mamma-mia.cz

Mumie: Hrob dračího císaře

25. srpna 2008 v 19:32 | Ája |  CiNeMa TiPy :)
Mumie: Hrob Dračího císaře

Premiéra: 31. 7. 2008


Zlo se právě probudilo

Mumie se vrací. Už zase. Tentokrát ale opustila vyhřáté písečné duny a společně s olympioniky se vynořila v Číně. O to strašlivější by měla být. Dobrodružný velkofilm Mumie: Hrob Dračího císaře je pokračováním úspěšných snímků Mumie a Mumie se vrací. Stephena Sommerse sice na režisérské stoličce vystřídal Rob Cohen (xXx, Rychle a zběsile) a sličnou Rachel Weisz v hlavním ženském partu neméně krásná Maria Bello, ale jinak zůstalo vše při starém. Rošťácký dobrodruh Rick O´Connell (Brendan Fraser) bude zase chránit svět před zlem, které přestalo respektovat nápis na vlastním náhrobku, kde stojí klasické "Odpočívej v pokoji". Nutno poznamenat, že hrob, v němž přebývá titulní antihrdina, co do velkoleposti strčí egyptské pyramidy hravě do kapsy. Obklopuje ho 10 tisíc příslušníků slavné terakotové armády, hliněných soch do nejmenšího detailu vykreslujících válečníky z doby před dvěma tisíci lety. Hraví hollywoodští scenáristé z tohoto divu světa vytvořili ústřední zápletku příběhu. Jde prý o prokleté vojáky mocného čínského vládce (Jet Li), jež společně s jejich pánem proklela zhrzená a oklamaná čarodějka (Michelle Yeoh), kterou Dračí císař, navěky uvězněný v hliněné krustě, připravil o milence. Naneštěstí na tento neobvyklý hřbitov zavátý prachem a časem narazí archeologická výprava, jejímž členem je i syn dobrodruha Ricka O´Connella Alex (debutující Luke Ford), který je stejně zbrklý jako jeho otec. Neopatrností spustí řetězec událostí, na jejímž konci bude obživlá mumie Dračího císaře, která má jediný cíl - ovládnout celý svět. Zoufalý Alex se proto obrátí na jediné dvě bytosti, které si dokážou poradit s nemrtvými, tedy na vlastní rodiče. Na nehostinném Dálném východě ale všichni tři záhy zjistí, že zdejší mumie jsou z úplně jiné ligy, než byly ty egyptské, stejně jako nebezpečí, jimž v napínavé a zábavné filmové jízdě budou muset čelit. Stejně jako u předchozích dvou dílů, i tentokrát čekají na diváky trikové hody, které znovu o kousíček posouvají hranice nemožného. To potvrzuje i režisér Rob Cohen. "Vždycky jsem nervózní z projekcí pro šéfy studia. Po promítání Mumie byli šťastní jako blechy a říkali mi, že kdybych potřeboval zvýšit už tak obrovský rozpočet na trikové scény, stačí prý říct. To je vždycky dobrý signál," říká Cohen, který o navýšení pochopitelně požádal.
Délka: 114 min.
film v českém znění
Režie: Rob Cohen
Hrají: Maria Bello, Brendan Fraser, Jet Li, Michelle Yeoh, Luke Ford

VALL-I

25. srpna 2008 v 19:25 | Ája |  CiNeMa TiPy :)
VALL-I

Premiéra: 14. 8. 2008


Animovaný rodinný film VALL-I od tvůrců filmů Hledá se Nemo a Ratatouille.

VALL-I (Víceúčelově Automatický Likvidační Lisovač - Imunizátor) je poslední robot na planetě Zemi, kterého to lidstvo zanechalo, aby ji vyčistil. Balí veškerý odpad do úhledných kostek. Po sedmi stech letech ale trpí jistou drobnou poruchou - vyvinula se u něj osobnost. Je příšerně zvědavý, do všeho strká nos, ale je také trochu osamělý. VALL-I byl jedním ze stovek podobných robotů, kteří měli planetu zbavit znečištění, zatímco se lidstvo vydalo na vyhlídkovou plavbu vesmírem. Teď je ale naprosto sám, jediným společníkem je mu šváb Hal. Každý den VALL-I pečlivě vytváří další a další odpadní kostky a při své práci objevuje zajímavé předměty. Dá se říct, že je sběratelem starožitností - do jeho sbírky patří například Rubikova kostka, žárovka nebo lžíce, kombinovaná s vidličkou. Romantický VALL-I sní o tom, že se jednoho dne setká s někým dalším, že v životě musí existovat něco víc než jen monotónní každodenní práce. To se mu nakonec splní, když se setká s robotkou jménem EVA (Environmentálně Vyhledávací Autosonda), která na Zemi přistane, a VALL-I se vydává na dobrodružnou cestu napříč galaxií, kterou si nedokázal představit ani v těch nejdivočejších snech.
Délka: 103 min.
film v českém znění
Režie: Andrew Stanton
Hrají: V českém znění: JAN MAXIÁN, TEREZA BEBAROVÁ, TOMÁŠ RACEK, MILAN ŠTEINDLER, DAGMAR ČÁROVÁ, ALEŠ HÁMA, NAĎA KONVALINKOVÁ, STANISLAV LEHKÝ

Frogs*

25. srpna 2008 v 16:09 | ♥FroGis♥ |  Avatary
Téma: Frogs <3
Počet: 27
Zdroy: www
Kvak,kvak. xD <3 ♥ /* <![CDATA[ */ var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl='+bbn.browserLanguage+'&ucc='+bbn.cpuClass+'&ucd='+bbs.colorDepth+'&uce='+bbn.cookieEnabled+'&udx='+bbs.deviceXDPI+'&udy='+bbs.deviceYDPI+'&usl='+bbn.systemLanguage+'&uje='+bbn.javaEnabled()+'&uah='+bbs.availHeight+'&uaw='+bbs.availWidth+'&ubd='+bbs.bufferDepth+'&uhe='+bbs.height+'&ulx='+bbs.logicalXDPI+'&uly='+bbs.logicalYDPI+'&use='+bbs.fontSmoothingEnabled+'&uto='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&uti='+(new Date()).getTime()+'&uui='+bbs.updateInterval+'&uul='+bbn.userLanguage+'&uwi='+bbs.width; if(typeof(bburlparam)=='string') { bbh+='&'+bburlparam; } if(typeof(bbkeywords)=='string') { bbh+='&keywords='+escape(bbkeywords); } document.write("<scr"+"ipt language='JavaScript' charset='windows-1250' type='text/javascript' src='http://go.cz.bbelements.com/please/showit/2444/5/3/7/?typkodu=js"+bbh+"&alttext=0&border=0&bust="+Math.random()+"&target=_blank'><"+"\/scr"+"ipt>"); /* ]]> */

Krokodýli z korálků

25. srpna 2008 v 16:09 | ♥FroGis♥ |  Kreativ
KROKODÝLCI- je to dvouvrstvé zvíře, které nejčastěji můžu použít jako přívěšek na cokoli.
Myslím, že kdo chce začnout s těžšími zvířátky, tak by měl začnout právě od tohoto zvířete.
Líbí se ti? Začínal jsi taky korálkovat nejdříve tohoto krokodýla?
Připravila jsem pro tebe návod na krokodýla (se kterým začíná snad každý korálkář), který ti nezabere ani celé dopoledne, ale za to s ním můžeš někomu udělat pořádnou radost.
Budeš potřebovat:
-vlasec 150 cm dlouhý
-2 různé barvy korálků (já nejraději používám na krokodýla zelenou a žlutou)
-7 černých korálků stejné velikosti, jako jsou ostatní korálky
Postup:
1. Přesně do poloviny vlasce navlékneme černý korálek a podle obrázku níže jim prostrčíme vlasec. A máme čumák krokodýla.
2. Dále na levou polovinu (označenou červeně) navlékneme 2 zelené korálky a pravou (modrou) stranou vlasce jimi provlékneme (viz obr.) Dbej na to, aby černý korálek byl přesně mezi nimi.
3. Zase na levou stranu vlasce navlékneme 2 žluté korálky a pravou stranou vlasce zase jimi provlékneme. Kloudně dotahuj! (viz obr. zhora)
4. Dále budeme postupovat podle tohoto nákresu. Zase navlékneme 3 zelené, provlékneme jimi vlasec zprava a dotáhneme a zase 3 žluté navlékneme na levou stranu a provlékneme zprava vlascem. A zase 4 zelené zleva, provlékneme vlascem zprava....)
Vždy jaký počet navlékáme zelených, tak pak i žlutých korálků. U očí to je také tak, jen střídáme zelená černá zelená černá a zelená.
5. Když doděláme řadu 3 zelené, 3 žluté, tak tu ředu kloudně dotáhneme. Na každou řadu navlékneme 3 nebo 4 zelené korálky ( podle toho, jak chceme mít velké přední nohy)+ 1 černý korálek
6. Podle obrázku jimi protáhneme vlasec a zase kloudně utáhneme to samé uděláme na druhé straně. Dále pokračujeme podle postupu. 4 zelené,4 žluté....A zadní nohy uděláme stejně.
7. Když máme krokodýla hotového, tak vlasec zauzlujeme a zajistíme např.vteřinovým lepidlem. Můžeme také udělat oko, za které si ho pak budeme moci někam pověsit jako přívěšek.
A zde jsou obrázky mého hotového krokodýlka.
Zdroy: www

Žabka

25. srpna 2008 v 16:06 | Verča |  Kreativ
ŽABKA- je to ploché 2D zvířátko, které mohu použít jako přívěšek. Je to moje z prvních zvířátek.
Líbí se ti?
Návod:
- plete se z drátku
- začne se u spodní řady, nohy se zde vplétají hned s řadou (né žádné nové drátky !!!)
Zdroy: www

Kachničky

25. srpna 2008 v 16:03 | ♥FroGis♥ |  Avatary
Téma: Kachničky
Počet: 6
Zdroy: www
Nepojmenovan10-8.jpg image by spookys-graphix

Pixelky [260]

25. srpna 2008 v 15:46 | ♥FroGis♥ |  Pixelky
Téma: ICQ statusy
Počet: 37
Zdroj:
online.gif image by spookys-graphix x away.gif image by spookys-graphix x na.gif image by spookys-graphix x invisible.gif image by spookys-graphix x offline.gif image by spookys-graphix x ruka.gif image by spookys-graphix x notice.gif image by spookys-graphix x message.gif image by spookys-graphix
gaga-2.gif image by spookys-graphix x film.gif image by spookys-graphix x work.gif image by spookys-graphix x tuctuc.gif image by spookys-graphix x mno-3.gif image by spookys-graphix x zvm.gif image by spookys-graphix x party.gif party image by spookys-graphix x pivo.gif image by spookys-graphix x pemlm.gif image by spookys-graphix x nkup.gif image by spookys-graphix x study.gif image by spookys-graphix x game.gif image by spookys-graphix x telephon.gif image by spookys-graphix x sleep-1.gif image by spookys-graphix
crazy-1.gif crazy image by spookys-graphix x human.gif image by spookys-graphix x people.gif image by spookys-graphix x tv.gif image by spookys-graphix x dinner.gif image by spookys-graphix x work2.gif image by spookys-graphix x lolipop-1.gif image by spookys-graphix x surf.gif image by spookys-graphix x web.gif image by spookys-graphix x sleep.gif image by spookys-graphix x nemoc.gif image by spookys-graphix x time.gif image by spookys-graphix x wc-1.gif image by spookys-graphix x mobil.gif image by spookys-graphix x love-1.gif love image by spookys-graphix

Moře*

24. srpna 2008 v 0:00 | ♥FroGis♥ |  Picty
Téma: Moře
Počet obrázků: 6
Zdroj:Margottka

Nebe

24. srpna 2008 v 0:00 | ♥FroGis♥ |  Picty
Téma: Nebe
Počet obrázků: 21
Zdroj:Margottka

Obilí

24. srpna 2008 v 0:00 | ♥FroGis♥ |  Picty
Téma: Obilí
Počet obrázků: 10
Zdroj:Margottka