Červenec 2009

8 rad jak se naučit žít se psem

11. července 2009 v 15:02 | VeRcZa |  Tipy a triky
Aby vám bydlení se psem neskřípalo, přinášíme osm rad, jak sebe i psa naučit vzájemnému soužití.
1) Ulehčete štěněti začátky
Když si přinesete štěně, vytvořte mu v pelíšku iluzi matky. Od prodávajícího si vyžádejte kousky látky načichlé matkou štěněte. Zabalte do nich termofor a budík. Pejskovi budou připomínat teplo a tlukot srdce matky a sourozenců.
2) Psa na vše postupně zvykejte
Při zavádění jakýchkoliv novot počítejte s tím, že pes je konzervativní tvor. Ať už to bude obojek, náhubek či vodítko, dávejte mu je neprve jen na chvíli. Když ho plánujete převážet v přenosce, kupte ji dostatečně dopředu a nechte ho, ať se v ní zabydlí.
3) Naučte ho být doma samotného
Trénujte ho už od malička - nechte ho samotného nejprve půl hodiny, pak hodinu, dvě, čtyři, osm a pak i půl dne. Postupně si na samotu zvykne. Pokud nedokáže s vyměšováním počkat, až se vrátíte, naučte ho vykonávat potřebu například na podložky pro štěňata. Pokud by byl pes zvyklý být pořád s vámi, například během mateřské dovolené, nedokáže se už sám zabavit. Pak doma vyje, ničí věci a znečišťuje byt.
4) Nenechte ho, ať se nudí
Pokud pes ničí zařízení bytu, hlavní příčinou bývá nuda. Psi pak okusují vše, co je v dosahu - listy květin, sedací soupravu, rohy nábytku, koberec, peřinu, boty či dveře. Díky pravidelnému tréningu a výchově k poslušnosti pes pochopí, že si vaši pozornost nemusí vynucovat. Psovi také dopřejte dostatek volnosti - nezavírejte ho na příliš dlouhou dobu ani do jedné místnosti, ani do boudy či kotce.
5) Smiřte se s ničením věcí
Připravte se však na to, že při veškeré výchovné snaze vám pes čas od času něco poničí. Bude cupovat boty, nábytek, poškrábe dveře či podlahu. Odstraňujte proto z jeho dosahu všechny věci, které by ho mohly lákat. Zavírejte dveře do místností, zároveň mu pořiďte dostatečné množství psích hraček. Měly by vypadat jinak než užitečné předměty doma. Nevhodná je například plyšová bota, protože pes se pak naučí kousat i vaše nové boty.
6) Samotu mu vynahraďte
Po návratu domů věnujte psovi dostatečnou pozornost. Pes ožívá kolem šesté hodiny večer, což je doba, kdy se lidé často vracejí z práce. Takže je to ideální čas na procházku. Pak stačí psa nakrmit a už se mu nemusíte věnovat celé hodiny. Můžete si dělat svoje, pes si lehne vedle vás a bude spokojený.
7) Dopřejte mu klid
Na jednu stranu pes potřebuje vybít energii, na druhou stranu však chce i svůj klid. Pokud ho nemá, roste jeho nervozita a agresivita. Základem je pelíšek na klidném místě, ticho místo hlasité hudby. Příkazy i krmení by měl dostávat pokud možno od jednoho člena domácnosti - toho bude považovat za svého pána a vůdce smečky.
8) Neustupujte z přísnosti
Hranice mu musíte vytvořit už od malička a pak je příliš neměnit. Jakmile jednou slevíte, velmi těžko budete chybu napravovat. Jestliže psa pustíte na gauč, na křeslo nebo do postele, už se to těžko odnaučí. Podobné je to i se žebráním u stolu.
ZDROJ: DNES Bydlení (noviny)

Koníci

11. července 2009 v 14:59 | VeRcZa |  Animace
Pár animací - koníků :)
Zdroy: www

Hot chocolate

11. července 2009 v 14:57 | VeRcZa |  Picty
Yummy.. Hned bych si ju dala... Ty picty sou mňamózní <3

Labutí jezero - akrobacie

11. července 2009 v 14:21 | VeRcZa |  Videa
Není to tak úplně balet, ale baletní prvky tam jsou. Není to jemná a ladná hudba, ale je zrychlená. Labuť se tam nephybuje v nadýchané baletní sukni, ale má šaty. Zkrátka akrobatické labutí jezero. stojí za shlédnutí!


Omluvenka xD

11. července 2009 v 14:05 | VeRcZa |  Bžunda <3
Wáá xD Z toho fakt nemůžu xD

Desatero Božích přikázání

11. července 2009 v 13:55 | VeRcZa |  Zajímavosti,rekordy a básničky
l. V jednoho Boha věřiti budeš.
2. Nevezmeš jména Božího nadarmo.
3. Pomni, abys den sváteční světil.
4. Cti otce svého i matku svou, abys dlouho živ byl a dobře ti bylo na zemi.
5. Nezabiješ.
6. Nesesmilníš.
7. Nepokradeš.
8. Nepromluvíš křivého svědectí proti bližnímu svému.
9. Nepožádáš manželky bližňího svého.
10. Milovati budeš bližního svého jako sebe samého.

Kopretiny - kusovka :)

10. července 2009 v 23:28 | VeRcZa |  Picty
Moc hezký :)

Vlci :)

10. července 2009 v 23:26 | VeRcZa |  Picty


Měsíc :-{}

10. července 2009 v 23:23 | VeRcZa |  Picty
Měsííc! Žeru upe nejvííc! :D
Vážně mega úžo obrázky! :) Mě se asi nejvíc líbí ten poslední ;)
Zdroy: www

Friends :)

10. července 2009 v 23:21 | VeRcZa |  Picty
Tady je jedna kusovka :)
Zdroy: www

10.července ll Double chrupkání u aLcZy :)

10. července 2009 v 19:36 | VeRcZa |  ... zákoutí jednoho baletofila, blázna a bůhvíčeho ještě ...
Aloha people! Tak jsem tu zas po nějaký době a hlásím se s úsměvem na rtech! :) Blog se o prázkách zase rozjíždí a snažíme se vám vynahradit blog, kterej byl rok zanedbanej, kvůli našim debilním povinnostem :( Chudinkaa :( Jinak včera sme byly s aLcZoU na Hannah Montaně v Hradci a bylo to bájo <3 Mohly sme si totiž ošmatam Conversky :D až budu mít prašulky, tak si taky nějaký koupim ♥ Ale tyhle zelený maj taky šťávu :) →
Jinak sem double spinkaná u aLcZy a sem jí vděčná, protože jinak by náš blog byl stále zanedbaný ;) potřebovaly sme promazat hodně rubrik, protože sme do nich buď nepsaly nebo bylo neatraktivní téma... Jinak dneska sme byli celej den v baráčku - nikam se nešlo :) Sme tak nějak byli chvilku venku a chvilku s aLcZoU na kompu :D co jiného byste od nás čekali že? :D Na oběd jsme jeli asi dva kiláky k aLcZiNě tetě na oběd.. sem nascpaná ještě teď :D ale pochutnali sme si :D to joo :D sme tam byli tak do tří a pak sme jeli zas zpátky :) A teďka sme tak nějak hráli schovku a vybiku s aLcZiNoU malou ségrou :D No a teď už se chystam domů po tomhle double spinkání :D A dneska sem dočetla 'hápéčkoˇšestku :) a aLcZa dočetla Zatmění (Twilight sága) ;) se máá :D Jo a dneska dávaj Harryho Pottera čtyřku tak se musiim dívat! No a vy můžete taky :D No tak já už asi pudu :( A doufam že užíváte prázky! :) Mno taak čajík :D VeRcZa


icones 001 10.
icones 001 19.35
icones 001nic
icones 001 nic
icones 001 nits
icones 001nic
icones 001 sluníčko
tričko a tepláky
musicniic
icones 001niic
ICQ.gif icq image by famouscindorOff )
study.gif image by spookys-graphix děte se vycpat se školou!
nits
icône 29 jistě :D

Twilight (Stmívání)- celý film

10. července 2009 v 18:21 | aLcZa |  Films
(Upozorňuji, že nezodpovídám za to, že je film k dispozici na internetu!!)

Vyberte si: buď

film v původním znění s titulky : ke shlédnutí ZDE :)

anebo film z českým dabingem : ke shlédnutí ZDE :)


Converse anketa :)

10. července 2009 v 16:01 | VeRcZa s a aLcZa |  Ankety
mYsLiM, žHe Se NaJdE hOdNě TeEnAgErŮ, cO žErOu CoNvErSkY :) Nemůžu skrýt, že já jsem jeden z nich :D teda pokud mě za teenagera berete :) Včera sem si je mohla osahat protože žádný nemam :( ale když si budu šetřit, tak je určitě budu mít :) Myslim, že Conversky zná asi každý, ale jestli ne, tak newa :) Něco vám o nich řeknu :)

CoNvErSkY :-*

10. července 2009 v 15:38 | VeRcZa |  Picty

Glitter obrázky GARFIELDA :D

10. července 2009 v 15:09 | aLcZa |  Glitter Obrázky
454f832a.gif image by digitalicing
↑ HoHoHo xD Sice Vánoční ale newa :)

Názor na film : HANNAH MONTANA :)

9. července 2009 v 19:40 | aLcZa a VeRcZa |  Films
Image13.png picture by ashleytisdaleic
Hannah Montana - tak na tomhle filmíku jsme dneska byly obě dvě v kině :) Někteří z vás ještě tento film neviděli a tak si můžete přečíst naše názory a doporučení. Jsme tu plně k dispozici :)

VeRcZa: Na tenhle film jsem se docela dost těšila :) Už jsem slyšela o tomhle filmu docela dost. Bála jsem se, že to bude navazovat na seriál, který vůbec neznám :( Táta totiž v satelitu smázl Jetix, takže mam po všem :( Naštěstí film na seriál vůbec nenavazoval a stihla jsem si přečíst upoutávky, kterých je všude až až :) Takže jsem (překvapivě) věděla o co go :D Rozhodně bych doporučila film hlavně holkám mezi 8 a 16 ;) ale v kině jsme viděli i starší diváky ;) Těm starším to může připadat dětský, ale mě osobně se film líbil. Kámoška ze třídy šla na tenhle film pár dní po premiéře - ze začátku se vůbec netěšila, ale když popisovala svoje zážitky, byly sme s holkama nadšený a už sme se těšily až budeme na jejím místě my ;-) Sem ráda, že sem měla možnost tenhle filmík shlédnout ;) Jestli jste už viděly trailer, rozhodně jste si všimli, že obsahuje doost vtipných scének :) No a ty vás tam rozhodně neminou ;) Rozhodně filmík doporučuju a to je všecko k mému názoru :)
aLcZa: No, abych pravdu řekla, ze začátku jsem od tohoto filmu nic moc neočekávala.... Víte, když vidíte pořád samý upoutávky, časopisy, samolepky, penály atd. s Hannah Montanou, tak vám to celkem začne pěkně lízt na nervy...No, ale já seriál Hannah Montana znám, koukám se na něj na JETIXu a řekla bych, že je docela dobrej a má celkem dobrý písničky... Přišly jsme s Verčou do kinosálu a nebylo moc narváno, no ale zase jsme měly dobrý místa :). Po 20 minutách reklam (Nedělám si srandu, měřily jsme to) konečně začal film :D a my se na něj koukaly a přitom jedly gumový medvídky či lízaly lízátka :). No, ale asi bych měla napsat něco o filmu, že jo?? :D No, mě osobně se film líbil hrozně moc, protože mu jednak nechybí hezký písničky (The Climb, Let´s Get Crazy, Hoedown Throwdown, nebo třeba Unknown, kterou ve filmu zpívá Taylor Swift...), hoooodně legrace, ale ve filmu jsou i vážné scény a také trocha romantiky ;). No, abych to shrnula, film se mi fakt líbil, kdybych hodnotila procenty, dala bych mu asi takových 90 %, mínus body odečítám za podle mě zbytečné reklamy (myšleny samolepky, časopisy, tašky, povlečení atd. s Hannah), které podle mě spíš odrazují, než přilákají lidi do kina...
Tak, to byly naše názory. Pokud jste tento film viděli, můžete napsat svůj názor ;-) A taky můžete napsat jak se vám libily naše názory - klidně kritizujte, ale ne sprostě :D No a jestli jste film neviděli, můžete mrknout na traïler :)

Wizards of Waverly Place - The movie (trailer)

9. července 2009 v 19:04 | aLcZa a VeRcZa |  Videa
Nápad ukraden z : www

Best citáty xD

9. července 2009 v 18:57 | VeRcZa |  Bžunda <3
Přestaň umírat,
začni si užívat...1073

Photobucket - Video and Image HostingKdyž pařit,tak do rána
a když ostuda tak
pořádná...!967!

Photobucket - Video and Image HostingLife is beautiful?
ERROR!Zlomené srdce *3577*

Neprosni život,
prožij sny...!1190!

Nějaké ty nápisky :)

9. července 2009 v 18:54 | VeRcZa |  Picty
Bereme nové SB

9. července 2009 v 18:34 | aLcZa & VeRcZa |  ♥SB♥
Ahoj lidi. Jak něktěří z vás víte, nedávno jsme zrušili SB no a protože už nás to tu bez nich nudilo, tak opět bereme SB a je jedno, jestli jste SB už byli nebo ne ;-) Rozhodně se budeme snažit obcházet SB co nejvíc ;-) Takže pište a spřátelujte, protože jich nemůžeme mít nekonečno :-)