Dobře placená procházka (film)

16. července 2009 v 11:50 | aLcZa xD |  CiNeMa TiPy :)
Něco o filmu: Film je podle slavného divadelního představení Jiřího Šlitra a Jiřího Suchého, je natáčen podle inscenace v ND.


Na obrázku: Jiří Suchý (Listonoš) a Dáša Zázvůrková (Vanilka)


Premiéra: 9. 7. 2009


Na obrázku: Petr Strach (Uli) a Dáša Zázvůrková (Vanilka)

O čem je film?- Mladý manželský pár Uli a Vanilka se právě rozvádí a toho času bydlí každý v jedné polovině bytu. Podivnou atmosféru naruší Advokát, který přichází manžele poučit o rozvodovém řízení a velkolepě rozvody opěvuje. Situace se ale začne komplikovat s příchodem dalšího narušitele - Listonoše, který přináší záhadný telegram z Liverpoolu. Ten oznamuje, že Vanilčina bohatá Teta zemřela, a dosud nenarozené dítě Vanilky a Uliho zdědí milion liber. Uli s Vanilkou se vzhledem k naději na velké bohatství začínají usmiřovat. O Vanilku se ale začíná ucházet i Advokát, protože dle jeho slov na otci z právního hlediska nezáleží. Vanilka hledá záchranu i rafinované vyřešení situace u nesmělého Listonoše. Vášnivě ho svádí, ale Listonoš nic nechápe a snaží se Vanilce uniknout. V největším zmatku vytáhne další telegram, ve kterém Teta vzkazuje, že právě přilétá. Vanilka, Uli, Listonoš i Advokát překvapeně hledí na živou Tetu, která vchází do dveří a s ní také veškeré bohatství a přepych.Advokát se druhého dne ráno letmo zastavuje v bytě u Vanilky a Uliho, ale věnuje se spíše Tetě, která chce probrat záležitost závěti. Teta se rozhodla závěť změnit tak, aby každé dítě Vanilky a Uliho zdědilo milion, což Advokáta přivádí až k básnickému nadšení a začne se Tetě dvořit. Uli Tetu nemile překvapí zprávou o rozvodu, ale vzápětí i on se nechá okouzlit jejím bohatstvím. Když Uliho opilé svádění přeruší rozhořčená Vanilka, uklidňuje ji Teta šekem na milion liber a před zraky všech umírá. Uli a Advokát znovu mění cíl zájmu a přesvědčují Vanilku, že jsou těmi pravými, se nimiž by měla spojit život. Vanilka znovu hledá spásu u Listonoše, který ale před ní opět prchá a nakonec jí záhadně zmizí. Stejně jako bohatství, Teta i dobrácký Listonoš se všechno ukázalo být jen iluzí, jen divadelním přeludem.


Na obrázku: Petr Píša (Advokát)

Délka: 85 min.
Režie: Miloš Forman
Hrají: Dáša Zázvůrková- Vanilka, Petr Strach- Uli, Petr Píša- Advokát, Tereza Hálová- Teta z Liverpoolu, Jiří Suchý- Listonoš

 


Komentáře

1 vikiska | Web | 17. července 2009 v 19:55 | Reagovat

Neznám :D Jinak obíhám :)

2 Anetka | Web | 17. července 2009 v 20:19 | Reagovat

jj :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama