Srpen 2009

Půlnoc je tady! :)

14. srpna 2009 v 0:01 | VeRcZa |  Opinions ;)
Kdypak asi budu dneska vstávat..? :D Jdete už spát? :D Já asi jo. :)

Facebook

14. srpna 2009 v 0:00 | VeRcZa |  nA bLoG =)
Čau lidi! Chodíte se Facebook? Líbí se Vám tam? Jak dlouho tam jste? Ukládáte si tam fotky? Hrajete tam hry? Pochlubte se! :-)

13.srpna ll Jsem O.K. :-)

13. srpna 2009 v 23:54 | VeRcZa |  ... zákoutí jednoho baletofila, blázna a bůhvíčeho ještě ...
icones 00113.8.
icones 001 23.51
icones 001 fakt dík ale nemam hlad
icones 001
icones 001 nic
icones 001nic
icones 001 tma
šatičky a trenýrky :)
music nic
ICQ.gif icq image by famouscindor Online
study.gif image by spookys-graphix Oh Shit! Ale za měsíc ANGLIE! A TA ČEKÁÁ :D
kdo by se doma maloval? :D
icône 29 no anó :D

message.gif image by spookys-graphix Řeknu vám, že dneska už mě ty nohy nebolej! :D ale zadek tlačí no :D

Disney Channel v ČR...

13. srpna 2009 v 12:15 | aLcZa |  Zajímavosti,rekordy a básničky
No, možná to víte, možná ne, možná vás to taky nezajímá...vyberte si co chcete..

Prostě se na podzim z TV Jetix stane Disney Channel.

Přesné datum je 19.září 2009.

Všechny seriály se budou samozřejmě vysílat v češtině, plus bude na Disney Channelu programový blok pro předškoláky- seriály jako Medvídek Pů, Mickey Mouse...

A jinak na Jetixu už jsou ukázky a upoutávky...P.S.: tento článek jsem psala celkem dlouho a čerpala jsem z oficiální tiskové zprávy z interentu na Wikipedii a z časopisu Top Dívka, takže bych byla ráda, kdyby jste tenhle článek přímo kopírovali, tak aby jste napsali aspoň jako zdroj Wikipedii, když už nic jiného. Když to někde najdu a někdo tenhle článek prohlásí za svoji tvorbu, tak ho hned hlásím adminovi!!!!

PP = Puntíkatá Pink :)

13. srpna 2009 v 11:12 | VeRcZa |  Picty
Pink
Puntíkatá Pink na pláži si asi hodně užívala :) Co řikáte? :)

Pro všechny..

13. srpna 2009 v 11:07 | VeRcZa |  Řetězáky
Kdo má rád 1. květen? Dejte si to na blog! :) Já osobně ho nemám ráda proto, že je to Máj, lásky čas, ale proto,že začíná všechno kvést, je jaro :)

Pixelky [267]

13. srpna 2009 v 11:03 | VeRcZa |  Pixelky
Zdroj : margottka.blog.cz

Pokusy na zvířatech

13. srpna 2009 v 10:52 | VeRcZa |  TÝRÁNÍ ZVÍŘÁTEK-ČTI!!!
Tahle roztomilá opička ještě netuší, že na ní vědci budou testovat nové přípravky...
Každá z nás, chce být maximálně sexy! A není na tom nic špatného, pokud ovšem kvůli záračným krémům, voňavým šampónům a líčidlům neumírají zvířata! Jenže to se bohužel děje dost často!

Vžij se do role roztomilé opičky z fotky. Představ si, jak dovádí v kleci se svýma opičíma kámoškama, když najednou v jejich příbytku zašátrá ruka obalená gumovou rukavicí, jednu z opiček vytáhne a šoupne do chladné plastové krabice! Co si asi tak chudáček opička říká? "Kam mě nesou," nebo "Co se mnou bude?" Netuší totiž, že z plastového boxu se možná vůbec nikdy nedostane. Vědci na ní budou zkoušet nový šampon, po kterém mají zmizet lupy z vlasů. Jenže než dojdou výzkumní pracovníci ke správné receptuře, opičce možná vypadá všechna srst, na kůži se jí vytvoří bolestivý ekzém a v nejhorším případě chudinka zaplatí za tenhle pokus svým životem. Stojí takové zvířecí utrpení za krásný vzhled?

Světové organizace, které bojují proti testům na zvířatech, odhadují, že ročně je na celém světě použito padesát až sto milionů obratlovců ke krutým pokusům. Testování však nevyužívají jen kosmetické firmy, ale také lékařské fakulty, univerzity, farmaceutické společnosti, genoví inženýři a biologové. A právě tito vědci tvrdí, že zvířata ke své práci potřebují. "Veškeré vědecké úspěchy, ke kterým došlo ve dvacátém a jedenadvacátém století, by bez testů na zvířatech nebylo možné dokázat," říká jeden z nich a dodává: "I přesto, že v dnešní době máme k dispozici opravdu sofistikované počítače, reakce buněk, molekul a tkání, nahradit nedokáží!"

Pokud jsou tedy zvířata používána k výzkumu nemocí, léků nebo k poznávání něčeho nového, dá se to pochopit. K testování kosmetických výrobků ale spoustě firem stačí chytrý počítač, tak proč by ho nemohly používat všechny! Dávej proto pozor, jaké přípravky používáš. Nechceš přeci, aby kvůli tobě trpěla nevinná zvířátka.

Seznam firem, které netestují své výrobky na zvířatech:
Amway
Avon
Body Basics
The Body Shop
Body Time
Chanel
Christian Dior
Clarins of Paris
Clinique Laboratories
Estée Lauder
Eucerin
Garnier
Lancôme
L'Oréal
Maybelline
Mary Kay
Nivea
Oriflame
Revlon
Royal Herbal Ryor
Weleda
Wella
Zdroj: PETA (www.peta.org)

Zdroj celého článku : www.bravogirl.cz
DEJ SI TENTO ČLÁNEK NA SVŮJ BLOG!

Pomoz norkům! Zastav jejich týrání!

13. srpna 2009 v 10:48 | VeRcZa |  TÝRÁNÍ ZVÍŘÁTEK-ČTI!!!

REPORT: Norek! Chlupáček na módní doplněk?

V posledních týdnech nemluví organizace na ochranu zvířat o ničem jiném než o zákazu chovu norků a lišek. Proč? Protože spousta tzv. kožešinových zvířat při chovu, nemluvě o konečném zabíjení, neskutečně trpí! Chceš vědět o nelidském zacházení s těmito chlupáčky víc?

Uprostřed miniaturní klece se krčí malé chlupaté klubíčko, které zrychleně dýchá. Po chvilce nečinného zírání před sebe se opět zvedne na své vyhublé a roztřesené nožky a začne nepřítomně běhat kolem klece. Z jeho bezduchého běhání bez cíle ho vyruší hlasitá rána. Někdo poblíž bouchnul dveřmi a blíží se k jeho kleci. Bezbranný chlupáč pozoruje, co ta osoba, která se k němu blíží, nese v rukou. Ostatní zvířecí kamarádi se dávají do jekotu a vrčení. Možná už tuší... Co asi probíhá hlavou malého vyděšeného norka? "Proč jdeš zrovna ke mně? Neseš mi nějaké jídlo? Odneseš mě zpátky k mámě?" Najednou ale ucítí strašlivou bolest, která mu v bříšku obrátí všechno naruby! Chce se nadechnout, zapištět o pomoc, ale nejde to. Ta bolest se nedá vydržet. "Už ne!" pomyslí si, než kvůli té děsivé bolesti upadne do hlubokého bezvědomí...

!!!Usmrcování zvířat probíhá za jejich plného vědomí! !!!


Zdroj: Profimedia.cz
Takhle, ale i mnohem brutálněji končí život nejednoho zvířete na tzv. kožešinových farmách, kde jsou bezbranná zvířátka chována jenom pro svůj kožich. Nejčastěji se zde vyskytují právě norci a lišky. Takový chov jim způsobuje obrovské utrpení, protože na rozdíl od domestikovaných zvířat (např. kráva nebo ovce) nejsou divoká zvířata na držení v zajetí a v malém prostoru vůbec zvyklá. Zvířata jsou držema v naprosto nevyhovujících podmínkách (malé klece bez pevné podlahy, neuklizené výkaly...) a výsledkem takového nelidského zacházení jsou častá onemocnění, zranění nebo poruchy chování. Takové vyděšené a uvězněné zvíře je totiž schopno vykonávat jeden a ten samý pohyb (stereotypie) pořád dokola, ze zoufalství si začne samo sobě ubližovat (norci si například koušou vlastní ocásky), nebo dokonce požírat vlastní mláďata.

!!!67 % občanů ČR si přeje zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat. !!!

Hlavní děsivou věcí, která by se měla úplně zakázat, je usmrcování zvířat elektrickým proudem, kdy jsou elektrody vsunuty do ústního a řitního otvoru zvířete (metoda používaná především u lišek). Pokud dojde k zástavě srdce před tím, než zvíře upadne do bezvědomí, může být vystaveno velké bolesti a šílenému stresu. Ve státě New York platí už velmi dlouho zákaz usmrcování lišek elektrickým proudem a tato nelidská metoda byla postavena mimo zákon i ve Velké Británii (ještě před tím, než zde byl přijat celkový zákaz chovu lišek). Od května 2009 schválil celkový zákaz chovu lišek i dánský parlament, který se tak připojil k Švédsku a Holandsku. V ČR se zatím chovají hlavně norci, lišky a činčily. Podle průzkumu z roku 2006 zde existuje 7 větších farem (nad 500 zvířat) s chovem norků a lišek a šest takových zařízení s činčilami.

!!! Celosvětovou petici za obchody bez kožešin podepsalo již přes 5 600 Čechů. !!!


Jak můžeš pomoci i ty?


Zdroj: Profimedia.cz
  • Nepodporuj a nekupuj si nic z pravé kožešiny. Ve svých oblíbených obchodech zaručeně najdeš umělou kožešinu.
  • Podepiš celosvětovou on-line petici za obchody bez pravých kožešin na www.obchodbezkozesin.cz. A řekni o petici svým kamarádům.
  • Staň se členem organizace Svobody zvířat a budeš informována o všech aktualitách a akcích (např. o zákazu chovu norků), které se momentálně dějí. Stačí ti jen vyplnit formulář na www.svobodazvirat.cz a zaplatit roční členství 300 Kč. Navíc obdržíš členskou kartičku.
  • Buď dobrovolníkem! Pokud nesouhlasíš s dalším nelidským chováním vůči zvířatům, dejte s kamarády hlavy dohromady a dávejte o takovém týrání vědět svému okolí. Pokud máš blog, poděl se s ostatními o tom, co se ti nelíbí.
  • Pokud chceš podpořit boj proti zákazu kožešinových farem alespoň finančně, můžeš! Popros rodiče nebo paní učitelku a udělejte ve škole sbírku na podporu tohoto zákazu. Libovolný finanční příspěvek pak zašlete na číslo účtu Svobody zvířat ČSOB 152049858/0300.

Přesně 5 676 Čechů už podepsalo celosvětovou on-line petici za obchody bez pravých kožešin. "Češi poskytli téměř třetinu podpisů a na světě už petici podepsalo skoro 17 000 lidí," vysvětluje Tomáš Popp, předseda občanského sdružení Svoboda zvířat, který tuto akci koordinuje u nás. Petici celosvětově spustila v září 2009 mezinárodní koalice Fur Free Alliance (FFA, Aliance za módu bez kožešin) na základě úspěchu mezinárodního programu Obchod bez kožešin (Fur Free Retailer). "Petice vyjadřuje přání občanů nakupovat v obchodech, ve kterých budou mít jistotu, že si omylem nekoupí výrobek obsahující pravou kožešinu. Tuto jistotu jim nabízí právě certifikační program Obchod bez kožešin." Věříme, že i ty bys takové obchody podpořila, co ty na to?

!!! Pro zvířata je život na farmách utrpení - často jsou chována v naprosto nevyhovujících podmínkách.!!!Zdroj: Profimedia.cz

Norek versus módní návrháři

I velcí módní velikáni se chytli za nos a v jejich kolekcích už kožešiny neobjevíš! Tleskáme a doporučujeme následovat!
Jsou to: Tommy Hilfiger, DKNY, Calvin Klein, Stella McCartney


A blýská se na lepší časy! Zde jsou značky, které přislíbily do budoucnosti neprodávat ve svých obchodech žádné kožešinové výrobky.
Jsou to: Marks & Spencer, TopShop, Cooperative, Next, Zara, H&M


Známá topmodelka Helena Christensen sice "úchvatný" kožich z norka předvádí, ale v jejím šatníku bys ho hledala marně. Má své zásady! A jsou modelky, které jdou ještě dál a za nic na světě by věci z kožešiny ani nepředváděly! Z našich je tím známá další Helena - Houdová!

To bohužel není vše. "Rozhodnutím neprodávat kožešinu či výrobky, které kožešinu obsahují, se obchodníci přímo podílejí na pomoci bezbranným zvířatům (norci, lišky, činčily). Ročně je jich na světě zabito přes 75 milionů! Zahynou na farmách či v okách pastí - to vše pouze ve jménu módy. Způsoby jejich usmrcení jsou velice kruté a zvířata bývají stahována z kůže často za plného vědomí," uzavírá děsivý rozhovor Tomáš Popp.

!!! Výroba kožešin představuje významnou zátěž pro životní prostředí. !!!

Určitě si říkáš, že to je naprosto zbytečná smrt pro tak krásná a nevinná zvířa, jako jsou norci, a to jen kvůli jejich kožíškům, do kterých se pak bezcitní lidé oblékají. Máš pravdu! Kožešinové výrobky nejsou pro náš každodenní život nezbytností, natož nutností. Neexistují důkazy o jejich potřebnosti. Zkus se schválně rozhlédnout kolem sebe! Většina lidí kožešiny nenosí a ani jinak nepoužívá. Nejvíc kožešin "padne" na tzv. trimy (lemování oděvů), ale i bez toho bychom se jistě obešli. Proto je nutné, aby se takovému bezohlednému týrání zvířat řeklo jednou provždy STOP!

Chceš vědět o krutém zacházení se zvířaty víc? Jdi na článek: Pokusy na zvířatech!

Teď je řada na tobě! Dej tento článek na svůj blog a taky se podepiš na petici! TADY!

Twilight- trailer + 14 minut ochutnávka nového traileru

13. srpna 2009 v 0:20 | Alča ;-) |  Videa
14-ti sekundová ochutnávka na další trailer :-)


a starý známý trailer na New Moon :-)


Jak jsi podobný(á) Snapeovi?

12. srpna 2009 v 23:13 | VeRcZa |  Bžunda <3
Tak jsem našla něco pro fanoušky profesora Severuse Snapea!:-) Je to docela sranda, i když se tomu BOHUŽEL moc věřit nedá, ale známe přísloví : SRANDA MUSÍ BEJT!;-) Takže proč to přece aspoň jentak nevyzkoušet!:-) Vždyť třeba já jsem to ráda vyzkoušela. Vždyť každýho určitě zajímá co může mít asi tak společného s tímto chladným, nepřístupným a tajemným profesorem? Koho by to přece nezajímalo?;-) Já jsem to teda chtěla vědět hned!:-) Tak co ty? Jseš se svým výsledkem spokojená? Chtěl(a) bys mu být navlas podobný(á) nebo jsi rád, že se Snapeovi vůbec nepodobáš? Nás to rozhodně zajímá! :-) Pochlub se nám!

Co máš společného se Selenou Gomez? :)

12. srpna 2009 v 22:55 | VeRcZa |  Bžunda <3
Když tak nějak obíhám SB :), tak koukám i na článečky :) A našla jsem, který mě celkem zaujal:-)
CO MÁŠ SPOLEČNÉHO SE SELENOU GOMEZ? :)

Converse vs. DC

12. srpna 2009 v 22:46 | VeRcZa |  Ankety
No tak tu máme další ring ;) Tentokrát se ptáme na váš názor vůči botám pro teenagery :) Buďto Converse anebo DC, tak prostě pište do komentů a hlasujte! :)
NAŠE NÁZORY:-) :
aLcZa: Conversky u mě vedou :)
VeRcZa: Converse jednoznačně! :)

Teď je řada na tobě! Budeš vůči nám dvoum protestovat? Nebo se k nám přidáš?:-)

12.srpna ll Booolííí mě nohyyyyyyyyyyyyyyy :D

12. srpna 2009 v 20:57 | VeRcZa |  ... zákoutí jednoho baletofila, blázna a bůhvíčeho ještě ...

icones 001 12.8.
icones 001 20.52
icones 001 fakt dík ale nemam hlad
icones 001 bolest je silnější než hlad :D
icones 001 nic
icones 001Mattonka Borůvková
icones 001 twilight :D
šatičky
music Labutí Jezero :D
ICQ.gif icq image by famouscindor Online
study.gif image by spookys-graphix Oh Shit! Ale za měsíc ANGLIE! A TA ČEKÁÁ :D
nic
icône 29 no anó :D

message.gif image by spookys-graphix Ou... No BALET JE DŘINA!

12.srpna 2009

12. srpna 2009 v 20:30 | aLcZa |  Diary ll Alča =)
Takže dneska jenom v rychlosti a ve stručnosti :).
Dneska dopoledne jsem si konečně dodělala další část čtenářskýho deníku na příští školní rok a to Biblické příběhy xD. Potom mám rozkoukanou Válku Nevěst a až jí celou uvidím, tak se začnu koukat na Little Ashes . Za chvíli jdu do letňáku, dneska u nás dávaj Dobře placenou procházku :). Já jsem viděla film (z šedesátých let) a byla jsem i na inscenaci v ND tak jsem zvědavá i na tenhle film! :)

Tak zatím! xD


Twilight- Conversky ♥

12. srpna 2009 v 20:23 | aLcZa |  Picty
Úžasný! Mít je tak doma!

Další v c.č....


Avrilka a Black Star :)

11. srpna 2009 v 23:36 | VeRcZa |  Animace

Fakt vostrej řetězák! xD

11. srpna 2009 v 23:28 | VeRcZa |  Řetězáky
Chtěl bych poděkovat všem, kteří mi po celý rok 2008 posílali ty vyjebaný řetězáky. Už jsem měl být minimálně 500 krát zamilováný, 290 krát nešťastný a 170 mrtvý. Dále jsem měl zaplatit půl milionu za placené ICQ. A to jen kvůli tomu, že jsem vzkaz neposlal 15ti lidem. A přísahám, že pokud tuto zprávu nepošleš do 10 sekund aspoň 7500 lidem, tak zítra v 18:30 přijde k tobě domů modrý dinosaurus a voprcá tě. Pošli tuto zprávu 20 lidem a dostaneš zadarmo chleba s paštikou, potom vyjdi na ulici před dům, dej si dolů kalhoty, jebni si ten chleba o čelo a zakrič: "Jsem totální kokot, protože věřím na takovou pičovinu jako je řetězová pošta! Mám asi v hlavě nasráno a proto to posílam i dalším lidem!
Tak toto je prostě nejtučnější řetězáček jakej sem četla! :D A to sem jich viděla dost.. Je to ale fakt trefný


Pozdní příchod do hodiny :D

11. srpna 2009 v 23:18 | VeRcZa |  Videa
Pozdní příchod do hodiny.. docela to taky jde :D ale na předchozí to nemá :D

Pan Geyfoy :D

11. srpna 2009 v 23:16 | VeRcZa |  Videa

Hodně zábavy! O tu je ale vlastně postaráno, takže co řešit! :D